Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Treći put:Očigledno da moju problematiku ne shvataju vlasnici velikih i srednjih pasa čiji su manje ili više dlakavi stomaci više od 10 cm udaljeni od zemlje, za razliku od mojih čija se dlaka vuče po zemlji posle 3-4 meseca nešišanja (aman vidite slike)Ja ih zimi ne oblačim, ali je kod njih problem u mokrim stomacima koji su preblizu zemlji, pogotovu po ovoj zimi ako napolju nisu non stop u pokretu (tj. ako ih ostaviš ispred prodavnice) onda umeju i upalu pluća da zarade ako je dugačak red u supermarketu, oni mokri, a napolju mnogo hladno...IMG_3885_resize-GUZVA1.jpgKad se vratim iz šetnje bućnem ih u škaf (od veša) sa 10-20cm vode... Jedna voda ako je relativno suvo napolju, dve ako je vlažno napolu, jer ostane bar prst blata&gareži&peska na dnu, pa moram iz dve-tri vode da ih plaknjavam...Ne stavljam šampon, eventualno malo, samo kada su baš mnogo prljavi... Dobro ih istrljam peškirom (voda nikada ne kaplje sa njih po izlasku iz kupatila), uglavnom ne sušim fenom, jer se posle te procedure oni istrče po kući jedno 5-10 minuta dok im sipam klopu, onda se nažderu pa prilegnu da dremnu... Mokri su im po malo, samo stomaci i noge, ali su posle dremke suvi...Onda ih očetkam..Međutim što je napolju lošije vreme oni su prljaviji i potreba za većom intervencijom, više i dublje vode (+eventualno šampon je veća...) Dibidus ih kupam opširno 1 u mesec-dva...Kada je napolju suvo i lepo vreme, a oni ošišani, onda i nema neke potrebe za pranjem, ali sa dužom dlakom oni su portviši koji hodaju... Recimo mali muški, kad piša pomalo zapišava svoj stomak, čak i kad digne nogu uz drvo, a ženska pomalo zapišava zadnje noge, tako da postoji potreba za škaf plaknjavanjem i kad je suvo...
Ma bre nemo se ljutish oma,razumeli smo tvoju problematiku.Nego od kad ovaj mali poceo da dize nogicu?Napredan decko :wub: Meni je to stvarno najsladje kad ti "mushki" kao pocnu da dizu nogicu.Sad,tvoji su mali pa tosve ide svojim tokom, ali budalasti labradori umeju da padnu na glavu kad to prvi put rade.Izgube ravnotezu i direkt naglavu :lol: I ja moram da uzmem kantu s mlakom vodom i perem guzu i oko guze ovom mom chupavom, kad kaki malo redje.Fala Bogu nije cesto slucaj.Shape moram da tushiram samo kada je leto i ima puno prashine pa sa vlaznimshapama udje u prashinu.Onda je pranje nogu neminovno. Moj savet je da ne koristish shampon,peri ih samo mlakom vodom.Shampon stvarno isushuje kozu, pa se onda ubiju od ceshanja ,raskrvave kozu i svuda na stomaku ranice,nekada i gnojave. A za te mantilice stvarno mi je blesavo jer su mantilici i kaputici i dzempercici na ledjima, a ne na stomaku. Edited by Teja
Link to comment
Pa zar ti nemash jednog iz moje (Otelove strukovne grupacije)?
He, he jeste moja fifika je setlandski ovcar. Odgajivac ih skoro cele godine drzi napolju a zimi su u negrejanoj prostoriji. Da l sam je razmazila, :lol: tek gospodjica nece napolje kad je kisa, gleda me popreko, koci, nece da ide, taman posla da obavi nesto. Slicno i sa snegom. Sad kako je malo starija shvatila je da nema zezanja, pa kud svi Turci tu i Mrvica... Sa psima je sjajna, jurca kao metak, ne boji se velikih pasa mada preferira svoj gabarit. Redovno se zaljubljuje u neke glavate zuce, mesance, ove pedigrirane ne ferma mnogo. Ljubav zivota joj je jedan matori greyhound, smejem se svaki put kad se setim kako reaguje na njega.Mrvica ima 7 kg, tanke nozice i izgleda kao mini Lesi. Ta rasa nije smanjivana od skotskog ovcara, ali je prilicno plaha. Eto juce praste petarde a ona mi gurnula glavu pod misku i trese se. Opasan ovcar, nema sta. Mozda bi mogla neke guske da potera ili one majusne setlandske ovce, ali to je to. Garsonjerski ovcar... :wub:
Link to comment
He, he jeste moja fifika je setlandski ovcar. Odgajivac ih skoro cele godine drzi napolju a zimi su u negrejanoj prostoriji. Da l sam je razmazila, :lol: tek gospodjica nece napolje kad je kisa, gleda me popreko, koci, nece da ide, taman posla da obavi nesto. Slicno i sa snegom. Sad kako je malo starija shvatila je da nema zezanja, pa kud svi Turci tu i Mrvica... Sa psima je sjajna, jurca kao metak, ne boji se velikih pasa mada preferira svoj gabarit. Redovno se zaljubljuje u neke glavate zuce, mesance, ove pedigrirane ne ferma mnogo. Ljubav zivota joj je jedan matori greyhound, smejem se svaki put kad se setim kako reaguje na njega.Mrvica ima 7 kg, tanke nozice i izgleda kao mini Lesi. Ta rasa nije smanjivana od skotskog ovcara, ali je prilicno plaha. Eto juce praste petarde a ona mi gurnula glavu pod misku i trese se. Opasan ovcar, nema sta. Mozda bi mogla neke guske da potera ili one majusne setlandske ovce, ali to je to. Garsonjerski ovcar... :wub:
Pa vidish,sluzi me memorija pamcenja kad su ti skotski ovcari u pitanju. :lol: Ma ti si nju razmazila.Oni su bre neunishtivi. A vidi cuda,jako se dobro kotirajuna onim kao testovima inteligencije.Preshishavaju ovog mog Otela samo tako. :wub: A ja kao pucam od besa i ljubomore :lol: Jesu medeni,jako ,jako harmonichni i pitomi,a opet u toj mini izvedbi klasicnog Lesija i neodoljivi :wub::wub:
Link to comment
jel zna neko gde u Srbiji moze da se kupi stene jack russell terijera? moze i na PMfala unapred
Ne znam gde mogu da se kupe, ali držim ti fige da ga što pre nabaviš i kačiš fotke ovde. :) Znam jednog, ali nisam ga dugo, dugo videla. Blesavi su i, što me kod njih oduševljava, ostaju čitav život štenoliki, razigrani, i fizički i karakterno. (Usudjujem se da tvrdim na osnovu poznanstva sa jednim primerkom.)Kad sam već tu, upućujem kolektivni :wub: svim psima, ali priznajem da mi je Tara ljubimica od prve slike koju sam videla još davno na praforumu.
Link to comment
Ne znam gde mogu da se kupe, ali držim ti fige da ga što pre nabaviš i kačiš fotke ovde. :)
nazalost, necem ja da ga kupujem nego se raspitivam za sestru koja malo oce baseta, malo ovog, malo onog i nikako da se odluci. kada bude njenih fotki, teracu je da kaci.takodje nazalost, moje trenutno stanje stvari (kombinacija velicine stana, vlasnistva stana i posla) mi nikako ne da da imam svog ljubimca nego sve ostaje na druzenju sa lutalicama. imam par drugara u kraju a jutros mi je jedno :heart: koje sam nepromisljeno pomazila po glavi blatnjavim sapama skocilo na kaput (koji je svetlo plavi). ali svejedno je bio :heart:
Link to comment

Okupao kučiće... Onako opširno dibidus... Kičma trans... Ne mogu da se ispravim... Lakše bi blizance servisirao... Ma četvorke... Em nisu dlakave, em se ne otimaju... Serijski... Ćera čeka sa fenom dok drugu perem...

jel zna neko gde u Srbiji moze da se kupi stene jack russell terijera? moze i na PMfala unapred
Idem sad da vidim koji su ti... Evo:Jack-Russel-Terrier1_final_03.jpgTo je onaj mališa iz Garfild filma izgleda... ;)EDIT: Ups... Prevelika fotka... Sorry... :unsure: Edited by dare...
Link to comment
nazalost, necem ja da ga kupujem nego se raspitivam za sestru koja malo oce baseta, malo ovog, malo onog i nikako da se odluci. kada bude njenih fotki, teracu je da kaci.takodje nazalost, moje trenutno stanje stvari (kombinacija velicine stana, vlasnistva stana i posla) mi nikako ne da da imam svog ljubimca nego sve ostaje na druzenju sa lutalicama. imam par drugara u kraju a jutros mi je jedno :heart: koje sam nepromisljeno pomazila po glavi blatnjavim sapama skocilo na kaput (koji je svetlo plavi). ali svejedno je bio :heart:
Preporuchi svojoj sestri da se ipak odluchi za baseta.Ljudi ne znaju usta se upushtaju sa ovim Jackom (raselom).Jeste neodoljiv,a i dobrica jedna,al bre akcija,akcija i igranka bez prestanka.
Link to comment

svaki savet kako nauchiti kuche od 5 meseci da ne pishki gde joj se tog treneutka svidi, vishe su nego dobro doshli.Idifix je nauchio sa par nedelja, ova mala nas opasno zeza. Nije da nema progresa, ali se sve bojim da je to sve sluchajno...

Link to comment
svaki savet kako nauchiti kuche od 5 meseci da ne pishki gde joj se tog treneutka svidi, vishe su nego dobro doshli.Idifix je nauchio sa par nedelja, ova mala nas opasno zeza. Nije da nema progresa, ali se sve bojim da je to sve sluchajno...
Ovaj moj mališa piški na mesto (napolju + pleh sa novinama u kuhinji), ali je imao potrebu da nekoliko puta pišne u dečijim sobama i kupatilu... Ne ono ko krava, već samo malčice da obeleži teritoriju... Naravno ćerke ga grde i marširaju iz sobe, pa je vidim prestao... A iz kupatila sam morao da izbacim one prostirke za pod, jer ih je zapišavao na kvarno... Tako da su sada u kupatilu gole pločice...Nema leka apoteka... Samo grdnja, durenje i pohvale kad to obavi kako treba, kao kad svi ukućani tapšemo kada dete kaki u nošu... ;) Edited by dare...
Link to comment
Ovaj moj mališa piški na mesto (napolju + pleh sa novinama u kuhinji), ali je imao potrebu da nekoliko puta pišne u dečijim sobama i kupatilu... Ne ono ko krava, već samo malčice da obeleži teritoriju... Naravno ćerke ga grde i marširaju iz sobe, pa je vidim prestao... A iz kupatila sam morao da izbacim one prostirke za pod, jer ih je zapišavao na kvarno... Tako da su sada u kupatilu gole pločice...Nema leka apoteka... Samo grdnja, durenje i pohvale kad to obavi kako treba, kao kad svi ukućani tapšemo kada dete kaki u nošu... ;)
hvala kolega :)trudi se ona, nije da nije, evo sad u pauzi za ruchak sve smo lepo uradili, malo sam greshila shto smo se setali poshtujuci Idifixov tempo a ne njen (ja sam i dalje u tripu da ce on da padne u depresiju ako njoj dajemo vishe paznje ...). sad hodamo tako shto nju chekamo da zavrshi sa njushkanjem i da stane kad ona hoce i mislim da je bolje.Ona je totalna maza. sve radimo zajedno - sedi pored mene dok perem sudove, prostirem vesh, kuvam, peglam. uvlachi se u krevet na kvarno kad zaspim... Jako je lepo podnela odlazak u "Petnicu"/"pansion za kuchice. Nemam primedbi, zapravo - imati dva kera je divno i nije uopste vishe posla (ok, trenutno radimo obuku pa je malo teze). Jedino shto moram da stanem svako malo da ih ljudi gledaju pa pitaju "a imate li odgajivachnicu?" odgovor - "ne, josh uvek :) "
Link to comment
svaki savet kako nauchiti kuche od 5 meseci da ne pishki gde joj se tog treneutka svidi, vishe su nego dobro doshli.Idifix je nauchio sa par nedelja, ova mala nas opasno zeza. Nije da nema progresa, ali se sve bojim da je to sve sluchajno...
Vidi, Otelo je jako dugo pishkio gde je stigo, a sa uzivanjem na tepihu, i to onom udarnomi najlepshem ;) I ja cula od drugih ljudi da su "njihovi" oma kao pishkili gde i kao treba pa se bacilau deshperaciju. Medjutim ,moj stari dobri vet mi je objasnio da ti "klinci" imaju jako malubeshiku i da jednostavno nema vremena da je i kontrolishe.Trajalo je to tako 16 nedelja njegovog zivota( od toga 8 kod mene).Kakio nije nikada, ali stvarno nikada u stanu. Imam veliku terasu,vrata su uvek otvorena,pa dok je bio malo a zagustilo mu,onda je ishao u neko cose ( da kao niko ne primeti)pa tamo. Medjutim, neki dan cuh od kuckarskih poznanika koji imaju jednog mopsa (zenkicu)da ona i sa 7 meseci pishki po kuci. Alii ja mislim da je to zato jer stvarnone idu s njom konskekventno na ulicu i poljanu.Prema tome, samo strpljenje.
Link to comment

@ modesticesto izvodjenje napolje da obavi sta treba uglavnom daje rezultate. kada kazem 'cesto' znaci na svaka 2-3 sata i obavezno nakon obroka. ti izlasci ne moraju biti dugi, 10-15 minuta. kada primetis napredak povecavas interval izmedju izvodjenja.

Link to comment
@ modesticesto izvodjenje napolje da obavi sta treba uglavnom daje rezultate. kada kazem 'cesto' znaci na svaka 2-3 sata i obavezno nakon obroka. ti izlasci ne moraju biti dugi, 10-15 minuta. kada primetis napredak povecavas interval izmedju izvodjenja.
A ja, koliko se secam, primetila sam da je ovaj moj bilmez :wub: pishkio po sobi samo posle spavanja.Ono,probudi se i odmah pishki. Za obroke se ne secam jer i nije hteo da jede.Jeo negde u ponoc,preko dana nikada. Inache,naravno, svaka dva tri sata napolje.Ali msmodesti to zna. Ima vec jednog bilmeza :wub: sa kojim je to sve apsolvirala.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...