Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Jedna buva ili krpelj na psu znači da verovatno još u okolini gde pas odmara ili boravi.

Ljudi tretiraju psa a zaborave da tretiraju prostirku, kućicu, box ili dvorište gde pas boravi 90% svog vremena, pa se posle žale da su preparati slabi i samoinicijativno pojačavaju doze i stvaraju rezistentne parazite.

 

Kad pas izbaci gliste tretira se kompletno dvorište i ponovlja terapija posle 7 dana. Izmet se kupi i baca u smeće sa kojim pas nema dodira. Kad se primete buve, osim psa mora da se tretira boks, kućica i prostirka, a kad je pas u stanu pojačana higijena (usisavanje, pranje podo, tepiha i staza preporučuje se u narednih 20-30 dana.

 

Ove godine očekujem poplavu krpelje jer je zima bila izuzetno blaga i moj pas je od početka februara pod zaštitom kao da je proleće u punom jeku.

 

To je dobar savet, ali u mom slučaju ne važi. Nemam dvorište, mali je stan, pregledam psa pre šetnje i nema ništa, a posle ih navatam nekoliko komada. Jednostavno, kad se prolazi kroz šumu i van staza i kroz gusto rastinje, neće ništa pomoći da se ne nakači nešto.

Link to comment

za stan je opcija da uzmes plasticnu bocicu sa prskalicom (npr onu od ajaksa za prozore, ili za fajtanje), uspes nesto od preparata za buvare i ispricas. 

Link to comment

joj kako je taj neostomosan surov..ja ga naravno prskam jer imam dvoriste pa mi treba nesto surovo i u velikoj kolicini i macke i psa,ceo zverinjak

ali kad sam procitala na uputstvu da se njime prska i stan i namestaj..ne znam samo ko je toliko lud  :isuse:

Link to comment

ja ne prskam nikad, ali ako je neko npr imao invaziju buva, nije zgoreg. na kraju krajeva ako se malo seckaju po fotelji neka ih, advantix ih ubije cim se popnu na psa, a ljude i onako ne ujedaju.

Link to comment

Ne prskam ni ja dvorište, preveliko je ali boks i kućicu redovno svakih 4-5 meseci.

 

Spoton preparati uglavnom deluju tako da ne dozvoljavaju da se krpelj zakači u kožu psa. Biva odbijen ili umire u pokušaju. To što gmižu po gladni (nisu naduti od krvi) po dlaci je dobar znak, nisu našli bezbedno mesto da sisaju krv.

 

Uglavnom treba izabrati dva preparata i kombinovati jedan za drugim, ja tako radim mada je supstanca u njima uglavnom ista, nemam mnogo poverenja u naše dobavljače. Kupuje se i prodaje sve i svašta.

Edited by zmanic
Link to comment

slicno, ali bez grickanja, kada skidam lobeliju sa fotelje uvece, posle 22h, rezi i pokazuje zube i aktivnom opustenoscu tela, poput occupy wall street akiviste dok ga odvlaci murija, cini sve da ostane u udobnoj poziciji. za to krivim macku koja iznad nje elegantno spava na naslonu. valjda je u fazonu: ako moze gandalf the cat zasto ne mogu i ja.

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

vama su sve zivotinje nevaspitani degenerici, potpuno je besmisleno nalaziti uzroke ovog ili onog ponasanja.

 

  

 

 

2nge9ft.jpg

jfcg2p.jpg

jel ovo pas ili foka?
Link to comment

vama su sve zivotinje nevaspitani degenerici, potpuno je besmisleno nalaziti uzroke ovog ili onog ponasanja.

 

jel ovo pas ili foka?

zivotinje su savrseno vaspitane. evo, cak je i radagast prestao da ti pisa u pivo.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

E, pa to bi bilo lepo. Kod nas u poslednjih 20-ak godina sve rase imaju isti karakter - lenji su i mazni.  A pride se svi razmnožavaju unutar porodice i imaš i fizički defektnih primeraka koliko voliš.

 

U Košutnjaku inače redovno srećem pravog pravcatog kangala. Kaže njegov čovek da ga je dobio od nekih Kurda kojima je pomogao i da su ga na kvarno izneli iz zemlje. Taj se ponaša i izgleda kao pravi kangal, i prema gazdi i prema ovoj boraniji iz mog čopora. Pseći bog, ali me je i podsetio da je kod rasa karakter podjednako važan kao i izgled.

 

Nego, gde tačno je taj pitbul samit?

Mogu misliti kakav je dasa!! Hajde jos opisi kakva je dinamika sa ostalim psima. :D
Link to comment

meni je ovo o kangalima super da superije ne moze biti

 

 

In Namibia the dogs are being used to help protect livestock from cheetah attacks.[14] Almost 300 Kangals have been given to farmers in Namibia since 1994 by the Cheetah Conservation Fund (CCF) and the scheme has proved so successful that it has been extended to Kenya.[15] During the past 14 years the number of cheetahs killed by farmers is calculated to have fallen from 19 per farmer annually to 2.4. Livestock losses have been cut significantly at more than 80% of the farms where the dogs have been adopted.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...