Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

ma naravno da treba ti da govoris psu sta da radi ali mi je ovo ucenje pokreta trbusnog plesa preterivanje,misim to psu nikada u zivotu nece trebati...i to sto tebi nije normalno da ponekad pustis kuce da se uvalja u baru jer psi to rade je takodje preterivanje..

Link to comment

ma naravno da treba ti da govoris psu sta da radi ali mi je ovo ucenje pokreta trbusnog plesa preterivanje,misim to psu nikada u zivotu nece trebati...i to sto tebi nije normalno da ponekad pustis kuce da se uvalja u baru jer psi to rade je takodje preterivanje..

 

Opet ne znam kakav trbušni ples pominješ.

 

A naravno da se moje prase valja po barama i pliva na dva beogradska jezera redovno i često ide na reke, ali joj ne dam da se valja u ustajaloj vodi na koju će da smrdi posle danima ako je temeljno ne okupam, a nekad i nemam vremena da je temeljno okupam i zato je preskočimo. A valjda je vidljivo da sam hteo da napravim šalu i foru i sve poslagao u tom tonu i čuje se kako se smejemo na klipu, ali nema veze...ili pas radi šta hoće ili si hitler. Nema treće.

Link to comment

:lolol: Gotivan je ples, ali nisam video da je iko bolestan govorio da psi moraju tako da se ponašaju. Ovo meni liči na naučeni trik, što je okej, samo ja sam govorio o opštem ponašanju. Ono, skakanje na ljude, režanje i lajanje na druge, agresija, skakanje na zabranjene delove nameštaja, necepanje komada odeće i negriženje cipela i tako to.

Link to comment

Dobro, nisam isključiv, ali neki psi moraju da budu pod kontrolom zbog odlika rase. Moj je veliki, brz, fizički snažan, ima izražen lovački nagon i dominantni karakter. Takav pas jednostavno mora da se odgaja kako treba i da se pravilno usmerava.

 

Ljudi mi ne veruju, ali evo neki dan sam je pustio da radi šta hoće i snimio to jer sam posle višemesečnog ubeđivanja da je kontrola potrebna popustio, čisto zbog pokazne vežbe.

 

Ne treba svako da otvara spojler, prilično je messy i nije nimalo naivno bilo posle. :(

 

 

 

 

 

 

 

e, sve moze, samo dok se ne uvaljaju u ljudsko govno.

Link to comment

e, sve moze, samo dok se ne uvaljaju u ljudsko govno.

 

Moj ker se isključivo u ljudsko uvaljuje. Ili u nešto mrtvo.

 

A kako tek voli da se uvalja u potok, nemam messy sliku, ali niko srećniji od njega dok trči uz i niz.

 

 

 

dscn0044.jpg

 

 

Link to comment

Mica. 

 

Mada se uvek setim kako mi je žao ovih gradskih pasa što nemaju šumu i jezera da trče kad 'oće. :(

Odveo psa za vikend u selo da juri po sumi i za ovcicama,vratila se puna krpelja  :isuse: Sta preporucujete da se resim napasti i za buducu preventivu?

Link to comment

Odveo psa za vikend u selo da juri po sumi i za ovcicama,vratila se puna krpelja  :isuse: Sta preporucujete da se resim napasti i za buducu preventivu?

 

da pobijes sve na njoj kupanje neostomosanom, jedna dve ampule pa pitaj u vet apoteci na koliko vode. posle ovo sto rece prethodnik.

Link to comment

Odveo psa za vikend u selo da juri po sumi i za ovcicama,vratila se puna krpelja  :isuse: Sta preporucujete da se resim napasti i za buducu preventivu?

 

Ovo što je rekao zmanic, a i posle svakog izlaska u prirodu obavezno je pregledaj, jer ne postoji 100% siguran preparat protiv tog zla.

Link to comment

Jedna buva ili krpelj na psu znači da verovatno još u okolini gde pas odmara ili boravi.

Ljudi tretiraju psa a zaborave da tretiraju prostirku, kućicu, box ili dvorište gde pas boravi 90% svog vremena, pa se posle žale da su preparati slabi i samoinicijativno pojačavaju doze i stvaraju rezistentne parazite.

 

Kad pas izbaci gliste tretira se kompletno dvorište i ponovlja terapija posle 7 dana. Izmet se kupi i baca u smeće sa kojim pas nema dodira. Kad se primete buve, osim psa mora da se tretira boks, kućica i prostirka, a kad je pas u stanu pojačana higijena (usisavanje, pranje podo, tepiha i staza preporučuje se u narednih 20-30 dana.

 

Ove godine očekujem poplavu krpelje jer je zima bila izuzetno blaga i moj pas je od početka februara pod zaštitom kao da je proleće u punom jeku.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...