Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

e vidis meni je ovo preterano i nema potrebe za tolikom dominacijom nad psom..cist ego trip..

 

 

secam se da je Cezar pricao o uzbudjenju kao stanju koje nije pozeljno...moram ga ponovo gledati

Edited by ivy
Link to comment

Ne bih reko.

Posle nastupa traj pas se verovatno igra sa ostalima u praku kao i svi, ali vlasnik je spokojan da neće prouzrokovati neko sra** i da sutra neće biti na naslovnoj strani Kurira ili Informera. To je nešto sa čim morate da rasčistite odmah kod nabavke ovakvog psa.

Link to comment

Redovno. Od kako smo počeli da ga puštamo da uđe u kuću i legne na krevet početkom zime, počeo je da mrda ustima i reži kad god mu se priđe kad leži na krevetu, a ponekad skoči i ujede nas, neozbiljno doduše, ali se dese i slučajne ogrebotine. Pri tome više napravi dramu sa režanjem i lajanjem, nego što se nešto zaista dešava.

 

Počeo sam da mu ispravljam to u ponašanju, ide polako, ali ne ide lako. Inače se van tih situacija ponaša normalno, kad jede govna po ulici vadim mu ih iz usta, ne buni se... Jedino što mu smeta od kad je progledao je da se uzima u ruke, čim pokušam da ga podignem popizdi i počne da se otima i reži.

 

Ma budala, srećom, mali je, pa je bezopasan.

slicno, ali bez grickanja, kada skidam lobeliju sa fotelje uvece, posle 22h, rezi i pokazuje zube i aktivnom opustenoscu tela, poput occupy wall street akiviste dok ga odvlaci murija, cini sve da ostane u udobnoj poziciji. za to krivim macku koja iznad nje elegantno spava na naslonu. valjda je u fazonu: ako moze gandalf the cat zasto ne mogu i ja.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

Kakvo crno režanje na ukućane? Ne da ne sme, nego smo odmah odbacili da ne sme da iskazuje bilo kakvu vrstu agresije prema bilo kome koga uvedem u kuću, kamoli ka ukućanima. Nisam je odučavao da laje kad neko nepoznat prilazi vratima stana jer na mom spratu ima samo dva stana, pa eto...

 

e vidis meni je ovo preterano i nema potrebe za tolikom dominacijom nad psom..cist ego trip..

 

 

secam se da je Cezar pricao o uzbudjenju kao stanju koje nije pozeljno...moram ga ponovo gledati

 

Nije nikakav ego trip, i kad se piše o dominaciji nije to izdrkavanje kao kod ljudskih despota koji su stvarno nepodnošljivi. Psi vole kad su u čoporu i kad imaju vođu, a vole i kad ih koriguješ u ponašanju, a najviše na svetu (ne računajući hranu) vole da rade nešto korisno i da trče.

Za povodac sam radio šta je Cezar pričao. Imalo je smisla i odmah je dalo rezultate.

 

I moram da priznam da mi je nejasno kako ljudi ne mogu da nauče psa na povodac ili da sluša. Ili sam ja Cezar incarnate pa sve odmah uspevam i kod svog i kod tuđih.

Link to comment

koliko sam video, pomenuta Lobelija ne rezi iz agresivnosti, nego jednostavno tako komunicira dosta stvari, od umerenog nezadovoljstva pa do poziva na igru...

Link to comment

Nego, ajde da se vratimo na vedrije teme. FCI (organizacija za uništavanje životinja i pravljenje fikusa i lamiona) skoro je objavila nove direktive za suđenja na izložbama lepote. Jednom rečju - Vratite psima funckiju za koju su stvarani.

 

Pozdravljam, ali bio je i red:

 

http://www.fci.be/circulaires/14-2014-annex-en.pdf

 

E, pa to bi bilo lepo. Kod nas u poslednjih 20-ak godina sve rase imaju isti karakter - lenji su i mazni.  A pride se svi razmnožavaju unutar porodice i imaš i fizički defektnih primeraka koliko voliš.

 

U Košutnjaku inače redovno srećem pravog pravcatog kangala. Kaže njegov čovek da ga je dobio od nekih Kurda kojima je pomogao i da su ga na kvarno izneli iz zemlje. Taj se ponaša i izgleda kao pravi kangal, i prema gazdi i prema ovoj boraniji iz mog čopora. Pseći bog, ali me je i podsetio da je kod rasa karakter podjednako važan kao i izgled.

 

Nego, gde tačno je taj pitbul samit?

Link to comment

E, pa to bi bilo lepo. Kod nas u poslednjih 20-ak godina sve rase imaju isti karakter - lenji su i mazni. A pride se svi razmnožavaju unutar porodice i imaš i fizički defektnih primeraka koliko voliš.

 

U Košutnjaku inače redovno srećem pravog pravcatog kangala. Kaže njegov čovek da ga je dobio od nekih Kurda kojima je pomogao i da su ga na kvarno izneli iz zemlje. Taj se ponaša i izgleda kao pravi kangal, i prema gazdi i prema ovoj boraniji iz mog čopora. Pseći bog, ali me je i podsetio da je kod rasa karakter podjednako važan kao i izgled.

 

Nego, gde tačno je taj pitbul samit?

u da. video sam ga. nisam znao sta je a verovao sam da me ljudi pale.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

koliko sam video, pomenuta Lobelija ne rezi iz agresivnosti, nego jednostavno tako komunicira dosta stvari, od umerenog nezadovoljstva pa do poziva na igru...

ovo je ono nadrkano: pusti me da kuntam zlotvore

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

Kakvo crno režanje na ukućane? Ne da ne sme, nego smo odmah odbacili da ne sme da iskazuje bilo kakvu vrstu agresije prema bilo kome koga uvedem u kuću, kamoli ka ukućanima. Nisam je odučavao da laje kad neko nepoznat prilazi vratima stana jer na mom spratu ima samo dva stana, pa eto...

 

 

Nije nikakav ego trip, i kad se piše o dominaciji nije to izdrkavanje kao kod ljudskih despota koji su stvarno nepodnošljivi. Psi vole kad su u čoporu i kad imaju vođu, a vole i kad ih koriguješ u ponašanju, a najviše na svetu (ne računajući hranu) vole da rade nešto korisno i da trče.

Za povodac sam radio šta je Cezar pričao. Imalo je smisla i odmah je dalo rezultate.

 

I moram da priznam da mi je nejasno kako ljudi ne mogu da nauče psa na povodac ili da sluša. Ili sam ja Cezar incarnate pa sve odmah uspevam i kod svog i kod tuđih.

 

 

a jeeste psu je trbusni ples 1 sasvim prirodno stanje i korisno je a i trci dok to radi...ma ajd molim te..

 

 

ince u mojoj ulici ima 5pasa i ta dva pulina koja dizu tenziju do neizdrzljivosti i histerisu bez prestanka i kuja,gle cuda odlepi kada prolazimo kroz ulicu a smiri se kada ih prodjemo..i kada se vracamo iz setnje ako je vezem posle trcanja ili neke igre odlepi jer se ne moze smiriti..kao sto rekoh problem je uzbudjenost a i to sto ima tek godinu dana..inace me sve slusa,seta slobodna i ja vise volim sto me slusa kada je slobodna i kada sa 20m vikem ,,fuujj,, jer jede neko govno ona me poslusa ,aha!

Link to comment

koliko sam video, pomenuta Lobelija ne rezi iz agresivnosti, nego jednostavno tako komunicira dosta stvari, od umerenog nezadovoljstva pa do poziva na igru...

 

Dobro, nisam isključiv, ali neki psi moraju da budu pod kontrolom zbog odlika rase. Moj je veliki, brz, fizički snažan, ima izražen lovački nagon i dominantni karakter. Takav pas jednostavno mora da se odgaja kako treba i da se pravilno usmerava.

 

Ljudi mi ne veruju, ali evo neki dan sam je pustio da radi šta hoće i snimio to jer sam posle višemesečnog ubeđivanja da je kontrola potrebna popustio, čisto zbog pokazne vežbe.

 

Ne treba svako da otvara spojler, prilično je messy i nije nimalo naivno bilo posle. :(

 

 

 

 

 

Preko puta restorana Filmski grad u Košutnjaku:

 

http://apbtshow.files.wordpress.com/2014/03/lokacija.jpg

 

Ima neki napušteni atrijum sa raspalim sedištima od betona, ali se trava održava i čisto je.

Pomereno od gradsske vreve i gužve, ladovina i fini ljudi i psi.

Nama dovoljno.

 

Znam tačno gde je, prolazim tuda skoro svaki dan u šetnji, to mi je reon. Da znam da taj dan stavimo povoce na zveri, da ne naprave haos od takmičenja. :)

 

Inače, u onim kućicama ispod živi jedna divna porodica koja udomljava pse koje zlikovci izbace u Košutnjaku. Trenutno ih ima četiri i dve su nadrkane, jedna je mirna, a četvrta je najbolji pas na svetu. :)

 

 

a jeeste psu je trbusni ples 1 sasvim prirodno stanje i korisno je a i trci dok to radi...ma ajd molim te..

 

 

Ne znam kako si to izvukla iz mog posta, ali dobro. Sretao sam IRL ljude koji jednostavno ne kapiraju da pas ne treba tebi da govori šta da se radi, već ti njemu. I da je to normalno stanje i da će psu prijati. Ali, ako je to za tebe trbušni ples sprdnja i blatruć, okej, tvoje pravo, naravno.

Link to comment

 

Ljudi mi ne veruju, ali evo neki dan sam je pustio da radi šta hoće i snimio to jer sam posle višemesečnog ubeđivanja da je kontrola potrebna popustio, čisto zbog pokazne vežbe.

 

Ne treba svako da otvara spojler, prilično je messy i nije nimalo naivno bilo posle. :(

 

 

 

:lolol:  :piggy:  :wub: 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...