Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

aman, ne treba mi to u zivotu. plus, zao mi je sto sam udario tog debilnog psa. on nista nije kriv.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Edited by kim_philby
Link to comment

па му истрчала жена (иначе виша од њега за главу)

 

 

 

veze s psima i situacijom nema, ali me je podsetilo na kunderine smesne ljubavi i prvu pricu. 

 

 

"Some couple was here looking for you yesterday," he said.

"What sort of couple?"
"A little guy with a woman."
"What did the woman look like?"
"Two heads taller than him. Terribly energetic. A stern woman. She was asking about all sorts of 
things."
Link to comment

To sa psima koji "kolju", ja sam često na drugoj strani ovoga što se ovde piše. Moje kuče ima skoro 40 kila i veliko je, a psi se nekada pokače i pobiju, što kod civilizovanih pasa, kakvi su u mom komšiluku izgleda tako što reže laju, guraju se šapama i to. Moja ćurka je uvežbana, pa ako se desi da sam daleko da sprečim pre nego što bilo šta izbije, sluša da prestane sa tim i da treba da se vrati.

 

Ali, onda u 90% slučajeva ispada da moj pas "kolje" druge, bez obzira što niko nikad nema ni ugriz, niti bilo šta. Čak i kad je moj pas oped pod kontrolom, a tuđi kidiše, opet je moja zver "koljač" jer je velika.

 

Ne kažem da se vama to dešavalo, ali te pseće "tuče" se dešavaju, naračito tamo kad pas dođe do 2,5-3 godine, pa onda sretne nekog sličnog po godinama istog pola. Ne dešavaju se stalno, ali dese se i to nije ništa, ali baš ništa ako su gazde normalne.

Link to comment

moj pas je zelen oko vrata od ujeda. ova glupaca je kidisala na grkljan. plus, nije prvi put vec peti.

 

mislim, ako znas da ti pas kidise ubilacki poremeceno na jedno specificno dzukce onda ga makar vezi kada postoji sansa susreta.

Link to comment

moj pas je zelen oko vrata od ujeda. ova glupaca je kidisala na grkljan. plus, nije prvi put vec peti.

 

mislim, ako znas da ti pas kidise ubilacki poremeceno na jedno specificno dzukce onda ga makar vezi kada postoji sansa susreta.

 

Da, takvog debila vlasnika definitivno treba dresirati. 

Link to comment

Gore na Cvetku kod mene postoji praksa setanja Staforda oko 1-2 posle ponoci (na stranu lokalni mitovi da donesu macku u kavezu pa ih puste da je jure oko stare okretnice). Ruza ima odlican odbrambeni mehanizam po principu predavanja i rasprostiranja pred svakim dominantnijim psom (verovatno strategija izucena u azilu) pa nemamo puno problema - ali na ovu temu - prosle godine smo naleteli na Staforda koji je pojurio (ne bi je stigao nikada) i nije hteo da se odazove gazdi a onda ga je ovaj sutnuo iz punog voleja u glavu tako da se obrnuo oko sebe. Nemam svedoke i niko mi ne veruje, ali tako nesto nikad nisam video.

Link to comment

Meni nikada neće biti jasni magarci koji premlate kuče zato što ga nije poslušalo.

Ja Čarliju ponekad zveknem ćušku, ali samo kad zareži na mene.

Link to comment

Kakvo režanje ???

 

Moja kuja je jaka kao bik ali ne sme usnicu da mrdne ni zub da pokaže prema bilo kome bez komande. Kamo li na mene ???

 

Sreća pa su mi na vreme objasnili dosa stvari o psima i stafordima, pa stvarno do sada ( 3.5 godine) nisam imao nikakav problem sa šetanjem, osim dok sam ukapirao kako se pas stvarno vodi na povodcu.

 

Sa 5-6 meseci dobila je jedine ozbiljne batine novinom par puta po dupetu, i od tada mi je dovoljno samo da zgužvam novinu ispred face. Ne moram ni da zamahujem - deluje super.

 

Tačno je da ima mnogo debila sa psima tipa bull, ali ima i nas normalnijih i pitomijih. Pozivam sve ljubitelje pasa da prisustvuju trećem skupu koji organizujemo 18.maja u Beogradu sa željom da skinemo sa odgovornih vlasnika odijum koji se širi iz neznanja i zlobe preko raznih medijuma:

 

http://apbtshow.wordpress.com/new-show/

 

Izvolite i uverite se sami o kakvim psima je reč.

Link to comment

Izvolite i uverite se sami o kakvim psima je reč.

 

jel imaš jedno sto komada zaraženih aidsom i besnilom i kamion za transport treba mi nešto do sledećeg derbija :fantom:

Link to comment

Kakvo režanje ???

 

Redovno. Od kako smo počeli da ga puštamo da uđe u kuću i legne na krevet početkom zime, počeo je da mrda ustima i reži kad god mu se priđe kad leži na krevetu, a ponekad skoči i ujede nas, neozbiljno doduše, ali se dese i slučajne ogrebotine. Pri tome više napravi dramu sa režanjem i lajanjem, nego što se nešto zaista dešava.

 

Počeo sam da mu ispravljam to u ponašanju, ide polako, ali ne ide lako. Inače se van tih situacija ponaša normalno, kad jede govna po ulici vadim mu ih iz usta, ne buni se... Jedino što mu smeta od kad je progledao je da se uzima u ruke, čim pokušam da ga podignem popizdi i počne da se otima i reži.

 

Ma budala, srećom, mali je, pa je bezopasan.

Link to comment

Problem dominacije i (ruko)vodeće uloge u odnosu sa psima je uvek aktuelan.

Molim moderaciju da ne briše ovaj post jer upućuje na Forum gde se sa tim problemom svakodnevno borimo i rešavamo slične situacije:

 

 

http://astplanet.com/forum/index.php?topic=585.msg8012#msg8012

 

http://astplanet.com/forum/index.php?topic=6432.msg93215#msg93215

 

Sve sam ja to pročitao, i Cezarovu knjigu, i forume... Samo još Čarlija da nateram da čita. :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...