Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Ne pitam se samo ja drugovi i drugarice. Da se pitam samo ja živela bih sa cirka 23 mačke i 15 pasa :D Treba mi, i na svu sreću imam nekog, da me vraća u realnost. 

 

Naćiću kuci dom gde će se brinuti o njemu kako ja trenutno ne mogu, a on zaslužuje. Ja sam samo usputna stanica i to mi je OK. 

 

PS probaću supicu prstom da mu dam. On sad samo spava pa se pridigne da pije vodu i piški. Cenim da čuva snagu.

Edited by AnaDilajt
Link to comment

ako ti ne uspe preko prsta, uzmi spric pa mu polako kapaj u onaj dzep izmedju desni i usta. probaj malo piletine da mu iskidas na tracice i stavi mu pod nos, ne da ga teras, nego da ga miris ponuka.

vrlo je moguce da nece da jede jer mu je u zelucu haos od tableta protiv glista, nemoj previse da brines.

 

mozes slobodno i da kapnes malo meda u vodu, razmutis dobro, pa tu vodu da popije, bice mu dovoljno. samo nemoj kravlje mleko da mu dajes.

Link to comment

vrlo je moguce da nece da jede jer mu je u zelucu haos od tableta protiv glista, nemoj previse da brines.

 

 

A koliko treba da se gliste izbace? 

Link to comment

zavisi koje je zapatio. najmanje tri-cetiri dana, a morace da dobije jos jednu tabletu za dve nedelje. prvo ce izbaciti one koje vec postoje, ali je bitno da izbaci i jos nerodjene. zaboravila sam da li se za gliste kaze jaja ili larve dok ne postanu bica :D

 

vetovi savetuju da se ne daje kravlje mleko bas zbog toga, jer nesto/nesto u njemu pogoduje razvoju buducih. ako su one najcesce, videces u govancetu. ne bi bilo lose da pitas veta da li da macoru das preventive radi makar onu pastu protiv parazita, neki su zajednicki i za pse i macke.

 

ako bas ne bude hteo da jede nista drugo, uzmi one formule za bebe i dosta ih razblazi, to skoro niko da ne odbija.

Link to comment

imam nekog, da me vraća u realnost. 

 

psss, slusaj, ako ipak pozelis da ga zadrzis: samo daj tom nekom zadatak da malo on brine o psicu dan ili dva :D

Link to comment

zavisi koje je zapatio. najmanje tri-cetiri dana, a morace da dobije jos jednu tabletu za dve nedelje. prvo ce izbaciti one koje vec postoje, ali je bitno da izbaci i jos nerodjene. zaboravila sam da li se za gliste kaze jaja ili larve dok ne postanu bica :D

 

vetovi savetuju da se ne daje kravlje mleko bas zbog toga, jer nesto/nesto u njemu pogoduje razvoju buducih. ako su one najcesce, videces u govancetu. ne bi bilo lose da pitas veta da li da macoru das preventive radi makar onu pastu protiv parazita, neki su zajednicki i za pse i macke.

 

ako bas ne bude hteo da jede nista drugo, uzmi one formule za bebe i dosta ih razblazi, to skoro niko da ne odbija.

 

Super! Hvala za info!!! Mačak je čini mi se dobio svoju dozu pre dva ili tri meseca... hm... raspitaću se, od manjka parazita glava ne boli :)

 

 

psss, slusaj, ako ipak pozelis da ga zadrzis: samo daj tom nekom zadatak da malo on brine o psicu dan ili dva :D

 

Plašim se da bi rezultat bio suprotan od željenog :D

Link to comment

Prvo i najvaznije : nisi nam rekla koliko je stene staro (procena veterinara ili tvoja) Slobodno mu daj mleko,to mu je osnovna hrana u tom dobu(naravno toplo_.Ako je kucov malo stariji,recimo 4 nedelje,mozes slobodno da mu dajes i meso: piletine,sitno seckane ili mlevenu svinjsku/junecu dzigericu(sve kuvano ne presno) pomesanu sa barenom mrkvom.Meso pomesaj sa nemasnom supom ili mlekom i sve postepeno uvoditi dok se navikne na nove ukuse.Sve treba da je toplo ,ne vruce i ne hladno iz frizidera.Meso mora da bude nemasno u suprotnom ce kucov da se prolita.

Posto je kucov nadjen na ulici 99% je sigurno da ce imati gliste,cak i psi koji se drze samo u dvoristu imaju velike sanse za istim.Kucici se"zaraze"sisajuci majku tj progutaju jaja parazita koja se nalaze na kozi keruse.Ponavljanje tretmana je obavezno jer se dejstvo preparata protiv parazita ispoljava uglavnom samo na odrasle jedinke a jaja ostaju netaknuta u digestivnom traktu.Zato je potrebno ponovti ceo postupak jos jednom kako rece luba za nekoliko nedelja.

Link to comment

Kucov ima oko 2,5 meseca. Danas smo bili na proveri kod veterinara, a moramo da idemo i sutra jer veterinar sumnja na štenećak. Pluća su mu čista što je dobro i moguće je da stalno spava zato što ga muči stomak zbog leka protiv parazita. Za danas smo dobili instrukcije da mu damo probiokid da mu pomogne sa gasovima i stomakom. Bićete obavešteni!

Link to comment

Smrtnost kod stenecaka je 30-80%.Vrlo gadna virusna bolest...veterinar je trebao da mu izmeri temperaturu ako je oko 40 c vrlo moguce da je to u pitanju.Moj savet je da mu dajes sto vise vode,a dobra je i pirincana voda (voda u kojoj je baren pirinac)Ako si u mogucnosti da platis -  infuzija bi mu svakako povecala sanse za oporavak.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...