Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Pobegla sam iz škole da bih mališu što pre sklonila iz vlažne i hladne kutije. Čim je ukapirao da se nalazi na malo toplijem mestu odmah je živnuo, napio se vode (još uvek nije ništa uzeo da jede ali bitno da je pio vodu), piškio, kakio i krenuo da prepada mačka samom svojom pojavom. Okupala sam ga, prosušila i sad je ispred pećke uživa u toploti. Veterinar radi tek od 12 ali nema veze, i usput sam razgovarala sa komšinicom koju ću pokušati da ubedim da ga ona uzme. Ona ima jednog matorog džukca i preferira kuce sa ulice.

 

Evo da vidite malog. A kad se probudi, slikaću mu i lice da ga vidite u svoj lepoti.

 

6lUiJ6D.jpg?1

 

 

presladak je. moguce je da ga samo treba ocistiti od parazita.

 

sto se macora tice: opusteno. moja keva ima jednog antihrista koji je ujaku odgrizao pola misice i zbog koga svi jedemo bez naglih pokreta nedeljom kod nje. onda je igrom sumanutog slucaja udomila/spasila od sintera jednog odraslog dvogodisnjeg avlijanera koji se zatim i zapatio kod nje. macak se smirio, pas uziva, sve kako treba. cak je i ujka poceo ponovo da dolazi na gajbu.

Link to comment

probaj ovo da mu das da jede:

 

ugrejes mleko i stavi jedno razmuceno jaje u isto malo samo promesaj, dodaj secera koliko da bude slatko, ali ne preslatko. ako imas braon secer jos bolje, ali moze i ovaj beli. malo hleba nadrobi u to. 

Link to comment

sto se macora tice: opusteno. moja keva ima jednog antihrista koji je ujaku odgrizao pola misice i zbog koga svi jedemo bez naglih pokreta nedeljom kod nje.

 

hehe, najludje dete mama-Rade iz Zahumske :)

Link to comment

hehe, najludje dete mama-Rade iz Zahumske :)

da. bas vam hvala kad nam niste ulovili onog ridjana.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

da. bas vam hvala kad nam niste ulovili onog ridjana.

:lolol:

 

ma, ta ridja sorta je cudna...taj debeli Djole je valjda bio najgluplja macka koju sam video. zapadne izmedju dva prozorska krila i sedi tu, suvise tup da zove u pomoc.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Izveštaj nakon posete veterinaru. Malo mu je povišena temperatura, ništa strašno ali je ipak dobio antibiotike i vitamin C za svaki slučaj. Dobio je i lekić protiv parazita jer ih je po svemu sudeći pun. Kaže čika doktor da je "klinički zdrav". Sad sam mu skuvala pileću supicu po preporuci doktora pa čekam da se probudi da mu dam da jede. 

 

Sad još da mu nađemo forever home. Mislim možda bi se antihrist i navikao na njega, ali jednostavno čuvanje kučeta je skroz druga vrsta obaveze, koju ni dragi ni ja ne možemo trenutno da preuzmemo. 

 

Hvala svima na savetima (ovo sa mlekom i jajetom ću definitivno da mu dam).

Link to comment

Jao, vi cete se zaljubiti u njega i necete hteti da ga date! Videces! Tako sam se ja zaljubila u Sunu u roku od dva sata. Inace se dugo nisam usudjivala da uzmem kuce jer sam mislila da necu moci da se adekvatno brinem o njoj (zivim u iznajmljenom stanu, sama, radim od 9 do 5, cesto putujem), ali sve je ispalo OK :)

 

Nemoj me pogresno razumeti, ne solim pamet i ne namecem svoje iskustvo kao parametar, samo ohrabrujem. Ja sam srecnija zena od kako imam Sunu :)

Link to comment

ima mnogo takvih primera. moj drug je dobio jedno stene da ga pricuva na dve nedelje, inace je bio vrlo ravnodusan za zivotinje, tj. nikada nije planirao da ima istu u stanu. dve nedelje je trebao samo da pricuva kako bi jedna zena koja je bila zainteresovana mozda prihvatila isto. u slucaju da se zena odlucila da ga ne uzme, stene bi bilo vraceno u prihvatiliste. nisam siguran tacno odakle je doslo stene, ali se secam da je tako nesto u pitanju. inace, to stene mu je donela sveca koja je opet to stene dobila od nekog drugog iz tog prihvatilista. znam da je cela prica bila poptuno neverovatna, a sve to da bi ta zena uzela isto. 

 

buduci da ga znam, i video sam stene, zaista je bio u fazonu da samo pricuva, ali.. nije proslo nedelju dana, nazvao je zenu i rekao da je stene udomljeno. :D iskreno, to kuce je moralo da bude njegovo. kakve su sanse da se tako nesto dogodi slucajno. verovatno jesu, ali.. to kuce i on sada izgledaju kao da su ceo zivot zajedno. 

 

ako ga ana ne uzme, kao sto i kaze iz svog primera, ima apsolutno pravo i ne treba da ti bude zao, ili nesto slicno tome. da je vise ljudi kao ti, koji bi barem odveli stene kod veterinara, dali mu da jede, ovaj svet bi barem u tom smislu bio malo bolji. ostaje nam da se nadamo da ce ga neko uzeti. 

Link to comment

Mališa neće da jede supicu, samo pije vodu i sad razmišljam da hitam ponovo kod veterinara. Mislim ionako je rekao da odemo sutra na check-up, ali daleko je od 7 uveče do podneva sledećeg dana...

 

Edit: mada još nisam probala mleko i jaje.

Edited by AnaDilajt
Link to comment

nemoj da brines. to sto pije vodu je dobro. to sto nece da jede, mozda mu treba vreme da se prilagodi. ako bas hoces da jede, gurni mu njusku u tanjir sa supom, posle toga ako je gladan trebalo bi da jede. mozes da ponovis dva, tri puta. ako vidis da i sutra ne jede, taman ces reci veterinaru. 

Link to comment

OK, e stvarno svima puno hvala na savetima, ja se ovde prilično frkišem, ja bih da on sad odmah postane zdravo i pravo štene pa da se igramo i da zajedno terorišemo mačka. Znam da mu treba vremena, i to što pije vodu mi jeste olakšanje. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...