Jump to content

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Danas smo sterilisali Čarlija, iz anestezije se probudio oko 14h, doveli smo ga kući oko 15h, i od tada samo spava. Ustao je jedanput, izvela ga žena u dvorište da piški, vodu je pio samo malo iz moje šake, nije jeo i i dalje spava, veoma dubokim (ne budi ga ni mjaukanje mački sa telefona na koje uvek reaguje) i naizgled spokojnim snom. Povremeno se probudi, okrene i nastavi. Da li je to normalno? Kad smo mu vadili mlečni zub, takođe je bio u potpunoj anesteziji, doduše dosta kraće, ali je čim smo ga doveli kući teturao, protezao se, izlazio napolje, vraćao se u kuću... Sad ni makac. Malo me brine.

Link to comment

nemoj da brines, moze da prodje i vise od 12 sati dok se ne razbude. i nemoj da se prepadnes jer ce kad pocne da se budi svaka noga na svoju stranu i mozda ce mu i jezik onako blentavo visiti sa strane.znak za uzbunu je jaka aritmija, preterano dahtanje i sluz iz ociju i njuskice. u slucaju bilo koja od ova tri, odmah zovi veta.

Link to comment

Dobro, ne primećujem ništa od ova tri osim što neobično duboko spava i malo se trza u snu, kao kad sanja, promumla povremeno nešto...Noćas će imati privilegiju da spava u kući, pa ću da mu pratim ponašanje.

Link to comment
  • 2 weeks later...

treba mi preporuka za kupovinu 1 steneta.svaka pomoc je dobrodosla.

 

Kupi van SFRJ. Platićeš MNOGO više, ali ćeš dobiti pravu rasu. U SFRJ ćeš u 90% slučajeva dobiti nekog krhkog inbred sirotana.

Link to comment

Otkako je Nole, ili Jeca, nabavio Pjera broj maltezera se udesotstručio u srbijici.

Ko zna šta se sve sada valja pod tim imenom. U principu pas sa pedigreeom se nabavlja ili od proverene i dugogodišnje odgajivačnice ili se nabavlja rasa koja nije baš popularna, ili se poseti najbliži azil i uzima pas po osećaju (puni su azili prelepih, rasnih i napaćenih stvorenja).

Jedino tako, po meni, dobijaš adekvatnu vrednost za svoje pare.

Edited by zmanic
Link to comment

svaka "popularna" rasa pasa, ili ona koja u srbiji to postane, biva vrlo brzo unakazena svercom, gepekovanjem, parenjem u rodu itd. 

 

 

 

kinoloska mafija drzi konce, sudije su istovremeno odgajivaci rasa kojima sude itd. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...