Jump to content

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Kada sam se juče vraćao iz šetnje sa Čarlijem (7mesečni posavski gonič) iz dvorišta na vrhu ulice izađe za nama mali pomeranac (rekao bih slične starosti, takođe mužjak) i utrči u dvorište sa nama. OK, rekoh, neka ga tu, odoh do komšija da im kažem da im je pas kod mene. Kad, ne lezi vraže, pas nije njihov, kažu da su ga ceo dan izbacivali iz dvorišta.OK, računam, u pitanju je rasan pas, ne baš jeftin, ujutru ću kod veterinara da mu očita čip i pronađemo vlasnika.Prc, nema čip.I šta ja sada da radim?Rado bih ga zadržao, izuzetno je poslušan i umiljat, izgleda da je držan u stanu, dlaka mu je negovana, nokti posečeni. Ali postoji drugi problem - moj Čarli je počeo da otkriva seks, i maltretira ovo kučence bez prestanka, penje se po njemu, sedi mu na glavi (bukvalno), ujeda ga, čupa mu dlaku. Pokušavao sam da malog izbacim iz dvorišta, šetao sam ga okolnim ulicama ne bi li pronašao svoju kuću, ali ništa od toga. Ne prepoznaje ništa i gde god ga ostavim, pravo trči pred moje dvorište i čeka da mu se otvori kapija da uđe, iako ga moj pas maltretira bez prestanka.Javila se jedna gospođa pošto sam dao oglas na fb, kaže da će doći danas da ga uzme, obećala je psa deci a ovaj joj se čini super.Kuku, šta ću ako se žena predomisli? Niti mogu da gledam kako Čarli maltretira ovog nesrećnika, niti nesrećnik hoće da ode, kao da mu ne smeta maltretiranje, samo da ima društvo i krov nad glavom. :isuse:

Edited by JozoMujica
Link to comment
Kuku, šta ću ako se žena predomisli? Niti mogu da gledam kako Čarli maltretira ovog nesrećnika, niti nesrećnik hoće da ode, kao da mu ne smeta maltretiranje, samo da ima društvo i krov nad glavom. :isuse:
na stranu što imam utisak da želiš da se žena predomisli i da je malom tu stvarno dobro, a i vama s njim :), pričekaj još malo. možda ga vlasnici traže, a još niste naleteli jedni na druge. jedva je 24h prošlo.ne želim ni da pomislim da ga je neko tek tako izbacio. :(
Link to comment
hehe, carli je gejevac :D
Uh, mislim da je to mnogo šire, njemu nije bitno ni da li je kuče ili noga u pitanju, a kamoli pol. :D
na stranu što imam utisak da želiš da se žena predomisli i da je malom tu stvarno dobro, a i vama s njim :), pričekaj još malo. možda ga vlasnici traže, a još niste naleteli jedni na druge. jedva je 24h prošlo.ne želim ni da pomislim da ga je neko tek tako izbacio. :(
Da budem iskren, kad je došao, hteli smo da ga zadržimo i nadali se da se vlasnik neće pojaviti, ali ovo je ipak suviše miran i nežan pas koji ne bi mogao da izdrži nalete temperamenta ovog mog divljaka. Kad mu je dosadilo simuliranje seksa, peo se na njega, sedao mu na glavu, vukao ga okolo za rep... Alfa mužjak sa viškom snage, a pomeranac kao buvica, samo dlaka od njega.Došla je ipak gospođa sa mužem i decom, mislim da je dovro udomljen, imali su do nedavno psa, znaju o kakvoj se obavezi radi i dečica su se obradovala. :)
Link to comment
Da budem iskren, kad je došao, hteli smo da ga zadržimo i nadali se da se vlasnik neće pojaviti, ali ovo je ipak suviše miran i nežan pas koji ne bi mogao da izdrži nalete temperamenta ovog mog divljaka. Kad mu je dosadilo simuliranje seksa, peo se na njega, sedao mu na glavu, vukao ga okolo za rep... Alfa mužjak sa viškom snage, a pomeranac kao buvica, samo dlaka od njega.Došla je ipak gospođa sa mužem i decom, mislim da je dovro udomljen, imali su do nedavno psa, znaju o kakvoj se obavezi radi i dečica su se obradovala. :)
ok, nije loše ni tako. svaka čast što si brzo rešio problem. :)
Link to comment

ovo je naslov

HUMANITARKA: Ceca spasava kučiće u Subotici
a ovo je tekst
- Ono što je interesantno jeste to što će na samom ulazu biti postavljene velike kutije azila za pse „Aleks“, pa će svi posetioci moći da doniraju novac ovom društvu za zaštitu životinja, koje trenutno brine o oko 600 pasa. I u hali, gde će biti postavljeno pet-šest šankova, na svakom od njih stajaće po jedna kutija sa istom svrhom. Osim dobrovoljnih priloga, ovo udruženje nema nikakvih drugih finansijskih sredstava, niti državnih izvora prihoda, pa je od velikog značaja to što je Ceca imala sluha za humanitarnu akciju ovog tipa - istakao je naš sagovornik.
Humanitarka dakle pomaze pse tako sto je odobrila da se na ulazu postave kutije u koje ce posetioci koncerta ubacivati dobrovoljni prilog, odnosno sama ce uplatiti kurac lipov. Jbt, jos par meseci pa ce poceti da se objavljuju price o svoj muslimanskoj i hrvatskoj nejaci koju je majka najveceg srca pomagala i spasavala tokom ratnih godina. ne treba ni da napominjem sta je izvor ove nove splacine od vesti, i to samo par dana nakon sto je objavljena vest o velikom broju napustenih zivotinja u srbiji.ziljavoj govnarki iz zitoradje i wc papiru koji je hvali mogu samo da porucim: kada bi zivot mojih pasa zavisio od vaseg smrdljivog dinara, umro bih zajedno sa njima odmah, momenta istog. Edited by garoviks
Link to comment

Da li bi neko primio ovog psica na privremeni smestaj (bice placeno), ili ga trajno udomio (samo Novi Sad)? Zove se Vudi, ima oko 6 meseci, a bivsi vlasnik ga je doneo u ambulantu u kesi sa ispalim debelim crevom i parvo virusom i zeleo da ga uspava. Mali je sve to pregurao, bice potrebno jos neko vreme da se izmucena creva potpuno revitalizuju, ali on je i pored svih muka veseo, raspolozen i predivan. Trenutno mora da jede posebnu hranu i da uzima odredjene preparate za oporavak crevnog trakta.Ako je neko zainteresovan, ovde se moze javiti: https://www.facebook...32825822&type=31452336_605891632805284_1135808784_n.jpg1458646_599696733424774_2096790053_n.jpg1459723_610399495687831_1510769865_n.jpg

Edited by garoviks
Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...