Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

gotivac, on je jos mali. najbolje da ga navikavate. kada odlazite to cinite bez neke drame i osvrtanja. da li ima neku kucicu u dvoristu? svoje cance? da li je dvoriste zatvoreno?

Link to comment

Ma da, dvorište je zatvoreno, kućicu ima odličnu, čanče za hranu, čanče za vodu, gomilu igračaka, sve što može da poželi (pizda mu materina).Sve je OK dok mi ne krenemo na posao, i noću oko 3-4. Ostatak vremena se manje - više i ne osvrće na nas, igra se sam osim kad ga mi startujemo da se zezamo. Ne smem još uvek da ga izvodim jer nije primio revakcinu, sve se nešto nadam da će posle, kad bude provodio vreme sa nama i van dvorišta, da se malo opusti.

Link to comment

sigurno. jako je bitno da kada odlazite budete potpuno nonsalantni. nikakvo pozdravljanje i slicno. psi nacelno ne vole da budu sami. ja imam dva dzukca pa to nije problem ali kada je lobelia bila mala i sama jeste cvilela kada smo odlazili. sa oko 9 meseci je prestala a ubrzo zatim je stigla i kiki.to sa satom moze da upali.

Link to comment

ja kad odlazim obavezno se pozdravim sa psom. kazem joj da cu da idem i da cuva kucu i dam joj keks. ona sedne, gleda, nije joj pravo, al pojede pa joj bude lakse :D

Link to comment
Nadam se, žena i ja možemo da izdržimo, valjda će i komšiluk. :D
posavski gonici su izuzetno energicni i zivi psi kojima je potrebno puno istrcavanja. kad dobije revakcinu i kada ga preko dana budete izvodili i umarali, bice mnogo lakse. tako je bar bilo sa najboljim drugarom moje kučke...
Link to comment

moj prvi pas je bila mešanka posavske goničkinje ^_^ Prvi put kad smo je ostavili samu u stanu napravila je apsolutni i totalni haos. Mislili smo da smo promašili vrata. Oborila je dušek sa kreveta, otvorila frižider i pojela sve mesnato unutra, čarape su bile ja mislim na plafonu, ćebad svuda po kući. oboreno par stolica, pogrižena jedna zavesa + naravno israla se gde je mogla. Totalni rastur, a imala je 4 meseca. Ja mislim da je znala da pusti plin da bi digla kuću vazduh. Posle kazneno-popravnih mera (jbg, to je bila 1991-va :D ) nije joj se to više ponovilo. Ne predlažem, samo pominjem :D

Link to comment
Ma da, dvorište je zatvoreno, kućicu ima odličnu, čanče za hranu, čanče za vodu, gomilu igračaka, sve što može da poželi (pizda mu materina).Sve je OK dok mi ne krenemo na posao, i noću oko 3-4. Ostatak vremena se manje - više i ne osvrće na nas, igra se sam osim kad ga mi startujemo da se zezamo. Ne smem još uvek da ga izvodim jer nije primio revakcinu, sve se nešto nadam da će posle, kad bude provodio vreme sa nama i van dvorišta, da se malo opusti.
mali je, sve je to uobicajeno, ali je sad idealno vreme da mu se izgradjuju navike, koje ce zahtevati i malo zrtvovanja sa vase strane.ovo sto sam boldovala - obrnite situaciju, uvedite vreme za igranje. to jest, dok ste kod kuce, pokusaj da se svakog dana, otprilike u isto vreme, pola sata, sat, igrate zajedno, bacaj mu lopticu, sakrivaj stvari, sta god ti padne na pamet, samo da se izjurca i umori, ali poenta je da budete i vi sa njim tada. ovaj "playhour" treba da bude malo drugaciji od obicnog igranja, duze da traje, da bude samo sa njegovom omiljenom igrackom, uz nagradu, videces vec i sam sta najbolje pali.cvili u pola noci jer mu je dosadno, mali pas puno spava, ali u turama, tako da mu je bas tad idealno vreme za druzenje. zato ne bi bilo lose, bar sad dok je jos lepo vreme, zamajavati ga malo sto kasnije uvece, izmoriti ga sto vise posle vecernjeg obroka, tako da polako produzava to vreme kad ce se buditi iz dosade.takodje, bilo bi sjajno ako mozete da se naterate da pre posla takodje provedete 15-20 minuta sa njim, da se opet malo izmori i polako pocne da kapira da vas odlazak nije smak sveta. i naravno, cim se vratite sa posla, prvo sa njim jurcanje i igranje, ali ne predugo, mozda i neka nagradica ako je bio dobar.poenta je da ga sto vise izmorite dok ne bude poceo da izlazi u setnje. samo vodi racuna, posavci su vrlo aktivni psi, trebace mu jaka setnja svakog dana, skoro pa istrcavanje, tako da sad ovo po dvoristu mora da bude jednako intenzivno, naravno, u skladu sa njegovim uzrastom.za par nedelja ces moci vec da pocnes da ga ucis da "cuva", i to ce biti resenje ovih problema sa cviljenjem. samo probaj vec sad da utvrdis koja mu je omiljena igracka, ili zrtvuj neku staru majicu koja mirise na tebe, to ce biti za "cuvanje". ta vezba je relativno laka, samo treba biti uporan, ali resava mnogo toga.
Link to comment

Мој пас чим узмем кључеве од кола трк на капију и лаје ли лаје хоће да прескочи, после кад дођем као да ме није било три месеца. А овај је још мали, логично је да тражи пажњу, замисли да имаш три године и да си у мраку сам више сати

Link to comment

@luba:Hvala na savetima, pokušaću više da ga zamaram, mada bandit zaspi u pola devet svako veče i totalno je protiv bilo kakvih aktivnosti... do 3. :D A svako jutro kasnim po pola sata na posao jer se izigram sa njim čim ustanem, pre pranja zuba,ne mogu da izdržim kad ga vidim kako povileni od sreće ujutru kad me vidi.@kapetanmMa kakav mrak, da mu vidiš pansion, pored stepenica celo njegovo ćoše sa kućicom, u nastavku stepenica veranda sa omiljenim mu ligeštulom, uvek gori svetlo. Jedanput je bio sam u mraku od zalaska sunca do pola deset uveče (znači nekih sat i po) i bio je strašno uvređen zbog toga. Dakle ima svetlo, ali može i da se zavuče u kućicu u mrak, ili ispod, gde voli da provodi vreme (kućica mu je na paletama). Građanska i ljudska prava mu ni na koji način nisu ugrožena, a braća i sestre su mu verovatno sad vezani na lancima po selu odakle je i ovaj gnjavator. :D

Edited by gotivac
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...