Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

ucimo se na povodac..mozda je malo rano ali kontam ima gomilu uticaja okolo,tu je 1 dete i jos gomila dece koja ju gnjave,psi okolo,biciklisti a i ja sam u nekom cudnom psihoemotivnom stanju,nisam sama sebi autoritet a ne 1 kucetu pa sam odlucila da nikad nije rano za povodac...moj prosli pas nikad nije isao na povodcu nego smo slobodno setali u sumi,isto sam je od malih nogu ucila samo sto tada nije bilo sve ove pometnje..a sada ni nema sume da tamo odemo...juce smo krenuli polako po pola ulice :lolol: pa ako neko ima neki savet ili predlog bila bih zahvalna jer nikada nisam ucila psa na povodac

Link to comment
pa ako neko ima neki savet ili predlog bila bih zahvalna jer nikada nisam ucila psa na povodac
Šta ima da se tu uči?Inače, imaš na Jutjubu gomilu, ali gomilu korisnih videa o vaspitavanju i dresiranju pasa, sve lepo prikazano. A uvek imaš i Cezara, makar prvu sezonu.
Link to comment

a jeeesteee, kao da Cezarovi trikovi pomažu običnim ljudima..on je bre elijen sa planete pasa..ali dobro je,evo sad smo išli kod veterinara koji je poprilično daleko,sve vreme peške na povodcu,morala sam je nositi samo kratku deonicu jer se nešto zablesavila i nije htela ni makac..ali ostatak puta super,zastane,onjuška,malo se ukopa kad prodje kamion ali krene..super! :)

Link to comment

mogu da te posavetujem kako da bude skroz blesav i da te ne slusa :)platili smo danak neiskustvuvaljda do 6 meseci je najbitnije da ga svemu naucis, a kako, nemam pojmae; i onaj crni paspre neki dan sam pricao sa gazdomrece mi da je flat ***** retrivere sad sta je istina

Edited by fragand
Link to comment

ma nema šanse da imam nevaspitanog psa....misim to svima otežava život,i nama,njemu a i okolini..pas je da se nauči redu..da se voli,igra sa njim,mazi i razmazi ali mora da me sluša,bar osnovno..a i protiv povodca sam bila..ali sada je potreban i vidim da olakšava život prilično pa ajd..

Link to comment

Ja sam na ovom sajtu http://www.opsimaslj...ogija.php#text3 pronasla o povocu. Mene je nerviralo sto kad stene ide pored mene stalno se uplice oko nogu. Nece me prevariti mali blesan, mora znati red.Pre neki dan mimoisla sam se sa avganistanskim hrtom. Kakav lep pas! Morala sam da stanem.

Edited by halloween
Link to comment
Ja sam na ovom sajtu http://www.opsimaslj...ogija.php#text3 pronasla o povocu. Mene je nerviralo sto kad stene ide pored mene stalno se uplice oko nogu. Nece me prevariti mali blesan, mora znati red.
e hvala super je link :) ovo danas je baš bio uspeh koliko smo šetali a tek je treći dan od kad je uopšte videla povodac..a od sada rad na redu :)
Link to comment
pa jeste, ali fakat nije neophodna za male i miroljubive pse. doduse, nije bas ni da im nanosi neku strasnu bol...
Ma kakvu crnu bol, davilice su i obične omče koje su labave skroz dok ne povučeš.
Link to comment

Od jednog novobeogradskog Cezara sam čuo da treba davilica, tj. ono kao omča od tanke kože koja je psu neprijatna kad se zategme. To važi i za male pse. Za obuku nipošto ne treba koristiti one amove (tregere), od njih nema vajde.Naravno, ne treba preterivati, povodac služi da pas nauči da sluša. Zahvaljujući drilu sa povocem moji psi (sitni) su koliko-toliko naučili komandu "stani".Još nešto, povodac (pogotovo onaj za trening) treba da bude kratak, pas treba da nauči kretanje uz gazdu, i da ruka zatezanjem davilice prenosi komande i nagrade (nagrada je opušten povodac, kada pas prati gazdu). Zbog blesave prirode ovog mog drugog psa (mešanka terijera) i zbog straha od bežanja i podletanja pod kola, dugo sam je šetao na onom povocu što se izvuče pet metara. Zgodno je za prošeti psa, ali sa povocem dugim pet metara nema nikakve obuke, tu samo svako vuče na svoju stranu.

Link to comment
Od jednog novobeogradskog Cezara sam čuo da treba davilica, tj. ono kao omča od tanke kože koja je psu neprijatna kad se zategme. To važi i za male pse. Za obuku nipošto ne treba koristiti one amove (tregere), od njih nema vajde.Naravno, ne treba preterivati, povodac služi da pas nauči da sluša. Zahvaljujući drilu sa povocem moji psi (sitni) su koliko-toliko naučili komandu "stani".Još nešto, povodac (pogotovo onaj za trening) treba da bude kratak, pas treba da nauči kretanje uz gazdu, i da ruka zatezanjem davilice prenosi komande i nagrade (nagrada je opušten povodac, kada pas prati gazdu). Zbog blesave prirode ovog mog drugog psa (mešanka terijera) i zbog straha od bežanja i podletanja pod kola, dugo sam je šetao na onom povocu što se izvuče pet metara. Zgodno je za prošeti psa, ali sa povocem dugim pet metara nema nikakve obuke, tu samo svako vuče na svoju stranu.
u celosti se slazem iz iskustava vlasnika poslusnih i neposlusnih pasa iz okoline
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...