Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Ta ideja stara 40godina. Iskrcavanje putnika uveliko traje više od 20 godina, dok ukrcavanje počelo intenzivnije pre oko ~10 godina ako u autobusu ima mesta koji je krenuo sa štajge.

  • +1 1
Link to comment

Sad mi nista nije jasno, ako se budu ljudi iskrcavali kod Autokomande, gde posle ide bus? Nazad ili nekim obilazenjem svega na NBG? I kojim putem ce ici na obilaznicu a da ne ide unazad i gubi sat vremena ili zagusuje saobracaj napred?

  • +1 1
Link to comment

Okretanje međugradskih autobusa saobraćajno je moguće kako sam skicirao ljubičastim linijama. Destinacija je "romboid" na dnu skice  gde bi trebalo da bude privremeni parking za autobuse pa nakon njega peroni za prijem putnika.

 

Ima tu jedno veliko "ALI"

jer se parking za autobuse koji se pripremaju za novu turu ka jugu preklapa sa pozicijom još jednog projekta koji se zove "Parking park and ride autokomanda Beograd". Ovaj pomenuti projekat za 454 parking mesta su zamislili kao ostaviš automobil tu (platiš naravno) pa koristiš gradski prevoz dalje po gradu.

 

Iako su najavili otvaranje u septembru eventualno u oktobru i dalje su kako im dolikuje standardno nejasni šta su tačno i gde zamislili pa moram ovako da nagađam.

 

Skicaokretanjaokoautokomande.jpg.4cbf565dc8025ae5d18cddef0b5faf2c.jpg

  • Hvala 1
Link to comment

Autobuska stanica Beograd jug je planirana zajedno sa Prokopom. To nije ništa novo. Doduše, ako se dobro sećam izbačena je iz plana sredinom prošle decenije kada je smanje obuhvat plana Prokopa. Verovatno će ne sad vratiti

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, J-♣ said:

Okretanje međugradskih autobusa saobraćajno je moguće kako sam skicirao ljubičastim linijama. Destinacija je "romboid" na dnu skice  gde bi trebalo da bude privremeni parking za autobuse pa nakon njega peroni za prijem putnika.

 

Ima tu jedno veliko "ALI"

jer se parking za autobuse koji se pripremaju za novu turu ka jugu preklapa sa pozicijom još jednog projekta koji se zove "Parking park and ride autokomanda Beograd". Ovaj pomenuti projekat za 454 parking mesta su zamislili kao ostaviš automobil tu (platiš naravno) pa koristiš gradski prevoz dalje po gradu.

 

Iako su najavili otvaranje u septembru eventualno u oktobru i dalje su kako im dolikuje standardno nejasni šta su tačno i gde zamislili pa moram ovako da nagađam.

 

Skicaokretanjaokoautokomande.jpg.4cbf565dc8025ae5d18cddef0b5faf2c.jpg

Da i ja sam prvo pomislio na odlazak tu, mozda cak posle i prolaz duz Sajma. Medjutim, zar nece upravo ovako praviti guzvu na tom cvoristu?

Link to comment

vrlo ce praviti i napraviti nesto sto nema ime, jer veliku guzvu vec imamo na toj petlji. odozdo od slavije, sa strane iz ustanicke i juznog. s druge od autokomande, odozgo od banjice. uzas u najavi. da to makar pomere kod izlaza gore u ustanicku/vojislava ilica. i tamo je guzva, ali ipak manja. i da pojacaju prevoz od konjarnika i spuste tu jednu liniju.

 

poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment

Ali i dalje nije jasno gde će nakon toga ti autobusi? Kako mogu istovremeno da idu obilaznicom i da dolaze do autokomande? To nema nikakvog smisla. Jedino ako nije ideja da i polaze i dolaze odatle, nego da samo polaze, a da dolazak bude obilaznica-NBG. Ali kako će pa onda da dođu do Autokomande kad krenu nazad?

 

Dodatni problem je i što ima većih prevoznika čije su garaže u gradu, npr. jedan od njih ima garažu na Padini i znam da vozači tu dolaze na servis i ostavljanje i preuzimanje autobusa.

Link to comment

Taj koji je, na brifing gde su mu rekli da se ruši sadašnja BAS i da nađe neko rešenje, došao na ideju da se zida nova BAS gde su je zamislili, treba da dobije nobelovu nagradu za glupost, onako da mu kažu da će zauvek biti zapamćen kao glupak i da dobije stranicu na vikipediji.

 

Tačno mogu da zamislim da je odozgo krenuo domino efekat i da su svi samo klimali glavom i da niko nikome nije postavljao nikakva pitanja - a onda saobraćajni inženjeri rekli "alo, neće to moći preko ovih mostova pa još minus Savski" i onda je neko pitao šta može, oni rekli samo obilaznica, ovaj što odlučuje rekao "ok biće obilaznica", a da niko od njih nema pojma šta radi i koju funkciju obavljaju ti međugradski autobusi 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Ја капирам да ће они који иду даље, ићи обилазницом до НБг ако то може. Они који завршавају у Бг ће стајати на Аутокоманди.  
 

Ти који дођу у Прокоп ће се ту негде окретати и кретати назад за југ. Ваљда је план да се избегне да међуградски иду преко газеле, кроз савску и тако то. 
 

Да ли је то добро и да ли има смисла, то већ не знам. 

  • +1 2
Link to comment

Autokomanda je sasvim dobro povezana i sa NBG, nema potrebe da idu dalje. Jedino ne znam gde ce da smeste toliku stanicu za sve autobuse koji povezuju BG sa Srbijom juznije od njega.

Link to comment

Pa to ima pomalo smisla, osim što stvarno ne znam gde misle da sagrade stanicu na onom prostoru sa svim potrebnim pojedinostima. 

 

Druga stvar - četiri linije na autokomandi nisu uopšte povezane sa južnim delom grada. U trenutnim okolnostima su linije sa zelenjaka preuzimale veliki broj putnika, to bi zahtevalo veće tumbanje linija. Šta ide na NBG, samo 17 i 18 preko Gazele i 78?

 

Treće, moralo bi nešto ozbiljno da se poradi sa pešačkim prilazima za gornji deo autokomande, jer ima putnika koji taj deo ni sada ne mogu da prođu uzbrdo/nizbrdo sa koferima. 

 

Manje neljudski, ali svejedno rešenje koje podrazumeva saobraćajni krkljanac u tom delu grada. Na stranu što ne znam gde i kad misle da je izgrade. Kažu da je već grade - gde to tačno?

Edited by Malvo
  • +1 1
Link to comment

Hoce Beograd da pretvore u Mordor. Da se uklopi sa Shumadijom koju stvarno hoce da pretvore u Mordor. Jebem im ja mater svima.

  • +1 3
Link to comment

Video sam da su u nesretnoj Poenkareovoj od okretnice ka nadvožnjaku sasekli zelena parking mesta (obično prazna i jako korisna vikendom) i napravili kao dve trake, to u sklopu priprema za neke zgradetine tu ili...?

 

EDIT: interesantno mi smanjivanje broja parking mesta u gradu koji sa istim kuburi, na taj kružni tok se nadžodža tušta i tma automobila svaki dan i nikom ništa a 35 metara dalje ima, tj. bila, zelena zona... da su prefarbali u plavo i nazvali park and ride pa ajde

Edited by Vapad
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...