Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Ima i toga da nase selo nikad nije bilo slovenacko ili svapsko infrastrukturno. Tamo gde ima infrastrukture advekvatne vremenu u kome se zivi, ima i ljudi. Infrastruktura ti je drzavna strategija, privatnik na njoj ne zaradjuje. Nisu se baba i deda dzabe borili da se ne vrate.

Edited by Moonwalker
  • +1 5
Link to comment

i to je tacno. mnogo je razloga, naravno.

ali, ishod je mrznja prema humanom gradu, onom koji ima neku istoriju. ne veliku istoriju, nego onu topografsku i toponomasticku, formiranu od potreba, naravi i navika njegovih gradjana.

e, to, ove pocupane tikve hoce da zatru. da svi budu iskorenjeni, danas jesu-sutra nisu, u privremeno iznajmljenom i nelegalizovanom prostoru, kao oni sami.

 

poz

Edited by le petit nicolas
  • +1 1
Link to comment

Pa preselili su se na silu iz egzistencijalnih razloga i ostaju raspoluceni ceo zivot i prenose resentman dalje. Nikad ne shvate sredinu u koju dodju, onako logicki zasto je nesto tako. Mozda bi se i vratili ili ostali da ima uslova, ali ih nema dovoljno dobrih i znaju da ih nece biti. Isti mehanizmi kao kod dela emigranata. Nisu svi isti, ima i onih koji danu dusom i budu kao da ih je asfalt rodio, ali ti nisu otisli samo zbog prezivljavanja. Zavisi koji motivi pkrenu na seobu i koja je moc adaptacije.
 

Problem je sto nezajazljivi upravljaju drzavom iz generacije u generaciju. Ta glad se prenosi transgeneracijski. A dugorocne strategije i planiranje nam nisu deo vaspitanja. Neizdrz i nestrpljenje nam je u genima. I tako, ode zivot.

  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, Moonwalker said:

Pa preselili su se na silu iz egzistencijalnih razloga i ostaju raspoluceni ceo zivot i prenose resentman dalje. Nikad ne shvate sredinu u koju dodju, onako logicki zasto je nesto tako. Mozda bi se i vratili ili ostali da ima uslova, ali ih nema dovoljno dobrih i znaju da ih nece biti. Isti mehanizmi kao kod dela emigranata. Nisu svi isti, ima i onih koji danu dusom i budu kao da ih je asfalt rodio, ali ti nisu otisli samo zbog prezivljavanja. Zavisi koji motivi pkrenu na seobu i koja je moc adaptacije.
 

Problem je sto nezajazljivi upravljaju drzavom iz generacije u generaciju. Ta glad se prenosi transgeneracijski. A dugorocne strategije i planiranje nam nisu deo vaspitanja. Neizdrz i nestrpljenje nam je u genima. I tako, ode zivot.

 

Ovaj, ovo su prosto sociopati i olos. Veze ova pricha nema sa selom i bekstvom iz sela, to su bile komunjare koje su poshumile pola Srbije i napravile Novi Beograd sa povrshinama smislenog zelenila.

Mislim Brnaba i transgeneracijska glad.

 

Link to comment

O njima nisam ni pisala. To je nesto drugo organizovano. Nego se nadovezalo na konkretan sadrzaj posta od le petit nicolas

Link to comment

beše jedna partizanska pesma sa:

"po šumama gorama naše zemlje ponosne............"

 

deca vaše dece će da pitaju:

"mama/tata šta su to šume i gore?"

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment

pitaće i šta je to "slava borbe"

 

u stvari neće pitati zato što se ta pesma neće pevati, već sada je skoro zaboravljena

 

Link to comment

Ama, znam milion ljudi direktno sa sela, to je generacija mojih roditelja, cela rodbina i prijatelji mojih roditelja ili roditelji mojih drugarica. Bukvalno ne prepoznajem ljude o kojima pishete. A ja i svi moji prijatelji i rodjaci mojh godina +/- smo prva generacija u gradu. Svi cenimo nasha sela znamo odakle smo i nikog ne bih opisala kao nekoga ko izgleda kao da ga je rodio asfalt ako je to uopste pohvalno. Ni to ne znam sta vam je. Da ne pricham tek da sam dobar deo zivota bila imigrant na zapadu i kretala se po pravilu medju drugim imigrantima, mislim jeste to jako motivisan i cesto ambiciozan svet, ali kakva mrznja prema blatu i nerazumevanje i sta vec ne, ja stvarno ne znam koji su to paralelni svetovi.

Ovo su prosto sociopatske shtetochine kojima je zapalo da naprave dil da dodju na vlast, nema to veze sa selom i blatom i transgeneracijskim gladima.

  • +1 5
Link to comment
18 minutes ago, Mel said:

Ovo su prosto sociopatske shtetochine kojima je zapalo da naprave dil da dodju na vlast, nema to veze sa selom i blatom i transgeneracijskim gladima.

Baš to. Imaju priliku da na brzinu naprave pare pa ih zabole i za ljude, kamoli za drveće.

 

Ostalo što je napisano uglavnom podseća na ono kada su u Vremenu pravili psihološki profil onih egzotičnih ljudi koji su išli na Sinanove koncerte.

  • +1 2
Link to comment
19 minutes ago, ragasto said:

Baš to. Imaju priliku da na brzinu naprave pare pa ih zabole i za ljude, kamoli za drveće.

 

Ostalo što je napisano uglavnom podseća na ono kada su u Vremenu pravili psihološki profil onih egzotičnih ljudi koji su išli na Sinanove koncerte.

 

Daj link na chlanak ali samo ako su transgeneracijski mrzeli selo jer su zeleli u grad jos dok su ziveli u Bosanskom sandzaku.

  • Haha 1
Link to comment

Ne sećam se gde je tačno, verovatno se može naći na temi o Sinanu i Južnom vetru.:DPamtim ono kako su u svojim naporima da dođu do BGa stigli samo do Kaluđerice i jbg.

 

Nije nam to sad ni bitno, bitno je da svi oni znaju vrlo dobro šta rade i da ih zabole za sve osim za svoje dupe. Izbetonirali su šahtove i napravili poplavu i na jebenom Zlatiboru, pa i na beogradskim brdima. Samo ih zanima da uzmu pare i da prođu nekažnjeno, i zato ih samo tako treba i tretirati.

@Mel

 

  • +1 1
Link to comment
14 hours ago, Frile said:

pitaće i šta je to "slava borbe"

 

u stvari neće pitati zato što se ta pesma neće pevati, već sada je skoro zaboravljena

 

ih, ja znam dosta njih koji pričaju kako su onomad gutali suzavac. prvoborci ne izumiru.

Link to comment
14 hours ago, ragasto said:

Ne sećam se gde je tačno, verovatno se može naći na temi o Sinanu i Južnom vetru.:DPamtim ono kako su u svojim naporima da dođu do BGa stigli samo do Kaluđerice i jbg.

 

Nije nam to sad ni bitno, bitno je da svi oni znaju vrlo dobro šta rade i da ih zabole za sve osim za svoje dupe. Izbetonirali su šahtove i napravili poplavu i na jebenom Zlatiboru, pa i na beogradskim brdima. Samo ih zanima da uzmu pare i da prođu nekažnjeno, i zato ih samo tako treba i tretirati.

@Mel

 

Tako je od Pašića naovamo, možda čak i ranije.

  • +1 1
Link to comment

Malopre prošao Savskom, likovi su ladno staviki znak radovi na putu i celu jednu traku koriste za istovar materijala i parkiranje vozila, zero fucks given.

 

Usput gledam - više nego realna šansa je da prisvoje sve one oronule zgrade od Savskog trga do Palate pravde.

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...