Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Ja bih dodala da Beogradu nedostaju, osim glavne autobuske stanice i još barem dve veće usputne, za ulazak i silazak putnika koji neće da se uvlače do Nbg.

 

Za autoputu iz pravca Niša jedna stanica sa prolaznim natkrivenim komotnim peronima, bez velike stanične zgrade, samo nužni sadržaj, toaleti + veliki parking.

To bi koristili svi oni koji na Mostaru sada ulaze u buseve ka jugu, ili dolaze sa juga, npr.zive na Konjarniku,vZvezdari, vozdovcu i nece da idu do NBg pa da se vraćaju nazad.

 

Dakle samo prolazna stanica, sa potrebnom imfrastrukturom, stazama, prilazima, vezama sa stanicama gradskog prevoza:

- na ulazu iz Niša,

- na ulazu sa juga (negde u Makišu),

-i mozda jedna u Banatu (negde gde obilaznica seče Zrenjaninac, kod groblja Zbeg).

  • +1 7
Link to comment

Sve te ulice bulevari imaju tri vozne trake po smeru, a JG 4 trake. Šta bi bilo da imaju po dve trake kao nekad Savska, Karađorđeva i stari savski most?

 

Lokacija ove autobuske stanice je planirana pre ~50 godina, kao i pomenuti bulevari.

 

Bulevaru Juriju Gagarinu da dodaš još po dve trake opet bi sve bilo puno vozila - verujem da bar 40% građana NBga ga koristi. Bulevar Milutina Milankovića praktično nema nikad gužve osim dela do raskrsnice sa Milentija Popovića u špicu i kada je kolaps usled dolaska neke bitne svetske face u bivši SIV, sa potpunim iskorišćenjem okolnog praznog prostora i tu će biti prirodno saobraćajne gužve.

 

Kada se u nekom velikom gradu u špicu saobraćaja svakodnevno popune sve gradske magistrale i bulevari, metro ublažava probleme - nema tu nikakve mudrosti.

  • +1 1
Link to comment

@Tihajeza

Trenutno busevi koji idu ka Nisu putnike kupe na Autokomandi, a u dolasku ostavljaju kod MUPa Vozdovac, ne znam koliko je Mostar aktuelan, mozda ije i on prolazna stanica. Znam da ima i kod hitne, ali ne staje svaki bus.

 

Da, dosta ljudi ni sada ne ulazi/izlazi na glavnoj autobuskoj i onda postoje neki cesto neuredjeni punktovi za cekanje. Posebno ono blato gde se cekaju busevi koji idu ka Nisu.

 

 

Edited by Stela
  • +1 1
Link to comment

problem je što javni parking ne donosi pare, onoliko koliko jedna kula, soliter, mol.

mimo toga, za parking je dovoljan sav onaj prostor ispod pruge i buleva košare od bulevara crvene armije do liftova za železničku stanicukao i prostor između njih

Link to comment
8 minutes ago, đorđe geprat said:

problem je što javni parking ne donosi pare, onoliko koliko jedna kula, soliter, mol.

mimo toga, za parking je dovoljan sav onaj prostor ispod pruge i buleva košare od bulevara crvene armije do liftova za železničku stanicukao i prostor između njih

Koliki je problem za parking u Beogradu, mogu finu cenu nabiti i opet će biti popunjen. Šapiću čuj me.

 

Spoiler

Ratko Ristiću čuj me.

 

Edited by Milošica
  • +1 1
Link to comment
19 minutes ago, J-♣ said:

Lokacija ove autobuske stanice je planirana pre ~50 godina, kao i pomenuti bulevari.


Zar nije pored Autokomande bilo planirano mesto za izmeštanje autobuske stanice, pre nego što je to zemljište prodato Miškoviću?

Link to comment
19 minutes ago, Stela said:

@Tihajeza

Trenutno busevi koji idu ka Nisu putnike kupe na Autokomandi, a u dolasku ostavljaju kod MUPa Vozdovac, ne znam koliko je Mostar aktuelan, mozda ije i on prolazna stanica. 

 

 

 

Na Autokomandu sam mislila, greška.

 

Ono je sramota, 300 ljudi na betonskom trotoaru širine 2m, mnogi stoje na blatnjavoj utabanoj livadi. Po 10 automobila sa upaljena sva 4, čekaju nekog, čekaju buseve koji se tu nižu jedan iza drugog, a ljudi preskaču jedni druge da uđu u pravi bus.

 

Ali Šapić verovatno nikad nije ni čuo za to stajalište, jer "otkad je položio za kola" nije ušao u bus.

  • +1 3
Link to comment

Blok 42 je bio namenjen zbog neposredne blizini železničke pruge odnosno stanice Novi Beograd. Ova lokacija ima dobru vezu sa autoputem sa dve kružne petlje, iako nisu odmah izgrađene kao petlje "sava centar", "omladinske brigade" i "tošin bunar", ipak su bile planirene u nacrtima urbanističkih planova.

Autobuska stanica na autokomandi je zamišljena kao ideja naknadno (kraj '80 ili početak '90), jer se prosto nametala zbog velikog broja putnika koji gravitiraju u pravcu Niša, ali kao sekundarna međugradska autobuska stanica, primarna odnosno glavna je bila planirana u bloku 42, odnosno na istom mestu gde je sada grade.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

 

Nije debilno premestanje ako pricamo o lokaciji, odavno je to planirano i bilo bi sprovedeno i za mandata Djilasa da je ostao gradonacelnik. Nece svi koji budu koristili novu autobusku stanicu ici u isti deo grada. Mnogi ce ostati na NBG

 

Kako nije debilno toliko od centra udaljiti autobusku i da ljudi nanovo čekaju nov prevoz da bi se vratili u deo grada kroz koji su prošli svojim busom?

To je i dodatni trošak na već skupe karte prevoznika 

Odakle ti to da će mnogi ostati u Novom Bg? Meni na um prvo padaju studenti, većina fakulteta je valjda u Starom Bg, ne na Novom.

Mislim da će ljudi iz unutrašnjosti u još većem broju silaziti kod Kliničkog ili na Autokomandi samo da bi izbegli cimanje iz Novog Beograda.

Meni se svakako ne dopada ideja o premeštanju i ništa gluplje nisam video od toga i premeštanja Železničke koja je sad zapuštena i puna đubreta.

Samo pranje para.

Link to comment

Dobra ideja je bila da se naprave dve autobuske stanice svaka sa svoje strane reke. Jedna ova na nbg druga npr sa druge strane npr. kod "Laste" na autoputu.
Tako da busevi ne idu kroz grad...
E sad za to treba uraditi ozbiljan gradski prevoz odatle ka ostalim delovima grada, što se naravno neće desiti ni sa ovom jednom...

  • +1 1
Link to comment
23 minutes ago, DejanMilč said:

 

Kako nije debilno toliko od centra udaljiti autobusku i da ljudi nanovo čekaju nov prevoz da bi se vratili u deo grada kroz koji su prošli svojim busom?

To je i dodatni trošak na već skupe karte prevoznika 

Odakle ti to da će mnogi ostati u Novom Bg? Meni na um prvo padaju studenti, većina fakulteta je valjda u Starom Bg, ne na Novom.

Mislim da će ljudi iz unutrašnjosti u još većem broju silaziti kod Kliničkog ili na Autokomandi samo da bi izbegli cimanje iz Novog Beograda.

Meni se svakako ne dopada ideja o premeštanju i ništa gluplje nisam video od toga i premeštanja Železničke koja je sad zapuštena i puna đubreta.

Samo pranje para.

 

NBG je najveca opstina, sa najvise stanovnika. I koliko god ulice bile preopterecene u spicu, sa boljom infrastrukturom u odnosu na bilo koji drugi deo grada.

Link to comment
32 minutes ago, DejanMilč said:

Mislim da će ljudi iz unutrašnjosti u još većem broju silaziti kod Kliničkog ili na Autokomandi samo da bi izbegli cimanje iz Novog Beograda.

Ovo definitivno.

Link to comment
3 minutes ago, DejanMilč said:

Jasno, ali i dalje je bespotrebno cimanje putnika da silaze čak u NBg.

jeza je već rekla. prostor za ulaz u autobus tamo gde ih već staje gomila na autokomandi sa nekom infrastrukturom, stajalište kod MUPa s druge strane autoputa za one koji dolaze u beograd.

 

neki prostor negde kod tempa-lidla kod ade za prvce ka ibarskoj i obrenovcu i ispod pančevačkog mosta za prekodunavlje. trebalo bi, logično je, u praksi se već dešava "majstore mogu li ovde da siđem?"

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...