Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

7 minutes ago, salerokada said:

Sad već davno sam u Italiji video da su skoro svuda (u gradu, van grada) na raskrsnicama koristili kružne tokove. I to mi je delovalo kao sjajno rešenje jer uspori saobraćaj, ali ne blokira nikoga. Zašto se kružni tokovi ne koriste više u Beogradu? Npr kod Lidla kod Ade mi kružni tok deluje kao dobro rešenje da smanji haos koji se napravi kada kupači sa Ade kreću kući.

Moje laicko misljenje je da se kod nas raskrsnice projektuju tako da maksimizuju bezbednost preko svake mere. Kao da se krene od toga da smo generalno bahati i glupi u saobracaju i onda se to uzme kao kamen temeljac, a kriterijum propusnosti je daleko na listi proriteta. Gledam kod mene u blokovima raskrsnice u Gagarina. Na svakoj ima puno vremena kad je crveno svim ucesnicima u saobracaju koji teoretski mogu da predju preko tog dela ulice. Ali se ceka ... 

 

Link to comment

Kruzni tokovi valjda imaju smisla do odredjene kolicine saobaracaja, preko toga usporavaju, tako da ne znam koliko su resenje za ovu kolicinu vozila u BGu...

 

Nema drugog resenja do javnog prevoza, ovo je samo krpljenje na jednoj strani dok puca na drugoj.

  • +1 3
Link to comment

evo sad videh vest u bolikiti

Quote

Српски владар цар Душан Силни, чији земни остаци почивају у Цркви Светог апостола и евангелисте Марка, требало би да добије спомен-обележје и то испред овог јединственог храма на Ташмајдану. Како се могло чути из медија, иницијативу за подизање споменика поднео је Александар Шапић, председник Привременог органа града, на седници одржаној у понедељак.

pa postoji spomenik ispred palate pravde. još jedan? i da li postoji igde da se na istom mestu/trgu nalaze spomenici više ljudi.

logika bi bila da se taj plato preimenuje u plato patrijarha pavla (PPP) kad tu već postoji, doduše ne reprezentativan, spomenik pavlu.

 

 

Quote

 

idiotluku nema kraja.

Edited by đorđe geprat
  • +1 1
Link to comment

edit: sad videh u istom tekstu 1 smehotres

Quote

Као предлог увршћена је и идеја Ане Брнабић да улица код некадашње Ложионице добије има Улица идеја.

 

  • Haha 6
Link to comment
1 hour ago, Tsai said:

Otkad je balkanska dvosmerna izmedju nemanjine i gepratove? To mora da je nesto ultra novo

od početka oktobra 

neko je procenio da je taj deo saobraćajno isuviše uspavan i učmao pa su rešili da dodaju malo uzbuđenja

  • Haha 9
Link to comment

Ko preko Brda planira ka gradu, nek ponese sendviče, flašicu vode i eksternu bateriju :vesala2:.. P

 

ožeška, Lješka i Gogoljeva pune automobila koji uglavnom stoje 

  • Hvala 1
Link to comment

Nek poslušaju Mindaugasov savet, biće malo zeznuto po ovakvom vremenu al dobro. :D

 

On 23. 10. 2023. at 15:36, Mindaugas Žukauskas said:

Ima li šta ljepše nego kad prolaziš bici-stazom pored kilometarske kolone automobila zbog radova na putu/zakrčenja usled špica?

 

  Reveal hidden contents

I tako svaki dan

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
17 hours ago, beta said:

od početka oktobra 

neko je procenio da je taj deo saobraćajno isuviše uspavan i učmao pa su rešili da dodaju malo uzbuđenja

da mi je da sretnem tog genijalca da ga pitam kako ti je care uopšte pala na pamet tako genijalna ideja. sarajevska je bila jedna od retkih ulica u bg gde je saobraćaj skoro uvek dobro funkcionisao, tri trake, jednosmerrna, uvek se brzo stizalo do kraja ulice. i onda nekoj budaletini sine da uvede traku u kontra smeru samo za levo skretanje u nemanjinu, gde su na tom potezu svaki dan baš velike gužve i često ti koji skreću ni ne mogu da se uključe u nemanjinu jer kolona već stoji. pritom, alternativa već postoji, iz a.geprata se skrene desno u k.miloša i onda na semaforu levo u nemanjinu, što sasvim ok funkcioniše. ovako su debili samo suzili sarajevsku i produžili semafore jer postoji semafor samo za levo.

 

slično se dešava kod mene u kraju, većina ulica od g.vučića do žičke koje izlaze na v.ilića su zatvorene, to jest slepe ka v.ilića što se neko odlično setio pre više od 40 godina. i sada se opet neka budaletina setila da otvori gvozdićevu ka v.ilića, što znači veliki broj kola koja će tu prolaziti, manje parking mesta i nebezbednije za pešake, a saobraćajno se ne dobija ama baš ništa.

Edited by Nikola77
  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...