Jump to content

Beograd


Amelija

Recommended Posts

3 minutes ago, Tihajeza said:

 

Nekada neka zgrada mora i da se sruši.

Na mestu moje zgrade i ulice, tačnije na sred ulice, bila je fabrika. 

Ne bi valjalo da je ostala.  Ne kažem to zbog pogleda sa svog prozora, nego ne bi valjalo hiljadama ljudi kojima žive oko nje i par kilometara iza nje.

Nekad zgrada može da se reciklira, po pitanju namene. Nekad ne može. A nekad joj i forma a i pozicija toliko izgubi smisao, da realno nema druge nego da je skloniš i daš prostoru (naselju, kraju grada) da "prodiše" (ne samo u ekološkom smislu).

sve razumem. samo shto kod nas uglavjom rushe. ili je bar takav utisak.

Link to comment
5 minutes ago, gospa buba said:

sve razumem. samo shto kod nas uglavjom rushe. ili je bar takav utisak.

 

Bigz su prepravili.

Novkabel u Novom Sadu (haletine od hektara površine) preradili u hi-tech poslovni prostor.

 

Link to comment

Umesto FMP-a će na tom mestu da rknu još 1200 stanova...  Taman posla da sagrade normalne zgrade od max. 5-6 spratova pa koliko stane i svima lepo; ne nego će nagurati pet objekata od po 10-12 spratova.

Dosadašnji FMP je imao kapiju i parking, pa kada neko ulazi/izlazi, odmah se napravi zastoj na Lazarevačkom drumu (pardon, u Endija Vorhola).
Sa sadašnjim opterećenjem, od Čukaričke padine do šećerane u špicu zna da potraje pola sata.
E sad kad se na mesto FMP-a useli 1200 stanova, biće veselo.

  • +1 4
Link to comment

Ne kažem da je trebalo izgraditi nešto na mestu fabrike. Samo reagujem da na gospino anticivilizacijsko rušenje fabrike. 

Fabrika, osim ako nije arheološko nalazište, vredi ako ti treba (bilo kao fabrika, bilo kao sama zgrada). A nije ih lako "uposliti" za drugu namenu, a često bude i preskupo.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Sigurno je bilo prijatno svima danas, na divnoj temperaturi od 2 stepena celzijusa, na povremenoj kiši i snegu i takmičarima i žurim prslucima iz nekog privatnog obezbeđenja i pandurima. Ma milinica jedna. Tako se šalje lepa slika Beograda u svet. :rolleyes::s_w:

Link to comment
On 24. 11. 2023. at 12:08, Frile said:

Umesto FMP-a će na tom mestu da rknu još 1200 stanova...  Taman posla da sagrade normalne zgrade od max. 5-6 spratova pa koliko stane i svima lepo; ne nego će nagurati pet objekata od po 10-12 spratova.

Dosadašnji FMP je imao kapiju i parking, pa kada neko ulazi/izlazi, odmah se napravi zastoj na Lazarevačkom drumu (pardon, u Endija Vorhola).
Sa sadašnjim opterećenjem, od Čukaričke padine do šećerane u špicu zna da potraje pola sata.
E sad kad se na mesto FMP-a useli 1200 stanova, biće veselo.

 

Mislim da ljudi, i ovi koji zidaju i ovi koji će da kupuju i ovi koji daju dozvole za sve to, apsolutno nisu svesni saobraćajnog kolapsa koji će nastati od Trgovačke sve do Ade Doslovce kolapsa. Još kad se mnogi naprave pametni, pa krenu kroz Radničku kojom saobraća gradski prevoz... Ne znam da li se ikada razmatralo o njenom širenju, mesta kaobajagi i ima. 

  • +1 3
Link to comment

Ni ja ne vidim mesta za ubrzavanje protoka, osim sitnog poboljšanja kada se umesto sadašnjeg tobogana napravi novi, dvosmerni. Ukinuće se skretanje iz Paštrovićeve levo (ka Obrenovcu), pa će semafor kod šećerane biti ukinut (ili nekako ubrzan?) zato što će iz Paštrovićeve moći da se skreće samo u desno (ka centru).

edit: tada će uzvodniji semafori biti uredniji i protočniji, biće manje šanse da automobili ostaju u raskrsnici posle promene svetla, pa će valjda vozači biti motivisaniji da idu obrenovačkim putem a ne uzanom radničkom ulicom zajedno sa autobusima

Edited by Frile
  • +1 1
Link to comment

Uska grla su semafori, pošto gomila vozila dolazi iz pravca Obrenovca i Miloša Velikog, i onda se zakucava na prvom semaforu.

Ali čak ako se (teoretski) ukinu svi semafori... onda će se svi zakucati i nagomilati na Mostarskoj petlji.

 

Dugoročno, jedino rešenje je dobar gradski prevoz, i veliki parkinzi po obodu zone gradskog prevoza, za one što dolaze iz predgrađa.

Link to comment

Sad već davno sam u Italiji video da su skoro svuda (u gradu, van grada) na raskrsnicama koristili kružne tokove. I to mi je delovalo kao sjajno rešenje jer uspori saobraćaj, ali ne blokira nikoga. Zašto se kružni tokovi ne koriste više u Beogradu? Npr kod Lidla kod Ade mi kružni tok deluje kao dobro rešenje da smanji haos koji se napravi kada kupači sa Ade kreću kući.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...