Jump to content

Beograd


Amelija

Recommended Posts

14 hours ago, zorglub said:

PS: U stvari, još samo ovo glede Zemuna - kakav je dz, ambulanta ili šta god bila u zgradi gde i mup, samo na spratu i bliže pijaci? Sećam se da sam jednom tamo bio, ali ne i kojim povodom.

Ni ja ne znam za taj dom zdravlja, a ne razumem ni kako misliš bliže pijaci od MUP-a, njihova zgrada gleda na pijacu, ne moš bliže...

Edited by igoraki
Link to comment
16 hours ago, zorglub said:

@igorakiNe ne, sigurno u Glavnoj, tj. ulaz je bio iz Štrosmajerove. Znam vrlo dobro gde je "stari ured". Nema veze, da ne zadržavamo temu, sad znam šta su fokin kapije.

 

PS: U stvari, još samo ovo glede Zemuna - kakav je dz, ambulanta ili šta god bila u zgradi gde i mup, samo na spratu i bliže pijaci? Sećam se da sam jednom tamo bio, ali ne i kojim povodom.

bio na otreznjavanju, pa posle mislio da je bio u ambulanti.

:D

:fantom:

  • Haha 3
Link to comment
3 hours ago, igoraki said:

njihova zgrada gleda na pijacu, ne moš bliže...

 

Mislio sam bliže od MUP ulaza sa strane, preko puta škole.

 

Na prvom ili drugom spratu, jedna velika čekaonica, šalter i nekoliko soba okolo.

Link to comment
19 hours ago, zorglub said:

 

Mislio sam bliže od MUP ulaza sa strane, preko puta škole.

 

Na prvom ili drugom spratu, jedna velika čekaonica, šalter i nekoliko soba okolo.

to ti je rfzo. di se zdravstvene overavaju, bila proshle nedelje.

  • +1 1
Link to comment

Javno komunalno preduzeće "Beogradski vodovod i kanalizacija" najavilo je za sutra radove u nekoliko gradskih opština.

 

Zbog planiranih radova na vodovodnoj mreži u Surčinu, sutra od 8.30 do 18 sati bez vode će ostati potrošači u Galovačkoj ulici (od Trga Zorana Đinđića do Ulice Dragomira Momčilovića).

 

Takođe, radovi su predviđeni i na teritoriji opštine Vračar, zbog čega će sutra u istom vremenskom periodu bez vode ostati potrošači u Ulici Nikolaja Hartviga, od Čuburske do Maksima Gorkog.

 

Zbog planiranih radova na vodovodnoj mreži u Zemunu, sutra od 9 do 18 sati bez vode će ostati potrošači u sledećim ulicama: Glavnoj (od broja 22 do broja 48), Zmaj Jovinoj, Lagumskoj, Fruškogorskoj, Dositejevoj i Karamatinoj.

 

Radovi će se obavljati i na vodovodnoj mreži u Barajevu, pa će od 8 do 17 sati bez vode ostati potrošači u naselju Guncati, kao i na vodovodnoj mreži na Zvezdari, te će bez vode od 8.30 do 18 sati biti potrošači u sledećim ulicama: Dimitrija Tucovića (neparna strana, od Batutove do Gradištanske), Čegarskoj, Gradištanskoj i Živojina Žujovića (od Dimitrija Tucovića do Ljubljanske).

  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, Frile said:

U toku je rušenje FMP-a  (fabrike), na bivšem Lazarevačkom drumu.

zar to nije nechije?

 

rushenje fabrike mi je nekako anticivilizacijski dogadjaj, iz bilo kog razloga :unsure:

Link to comment

To ce postati Zeleznik Royal Plaza Residence..ili tako nesto slicno. Narod nece Vabrike, narod hoce da ulozi svoje posteno zaradjene milione u lux  kvadratena samo 10 minuta voznje od centra grada..

 

Ne smemo kociti progres.

  • +1 2
Link to comment

Eh, FMP i plac gde je bio pripada alavom Čoviću. Na tom mestu (ugao bivšeg Lazarevačkog druma i Milorada Jovanovića, naspram Čukaričke padine) fabrika odavno ne radi. Vidim da su pogoni premešteni u Železnik, u krug pokojnog ILR-a, a da li premešteni FMP zaista radi ili je propao, to ne znam.

Link to comment
38 minutes ago, gospa buba said:

zar to nije nechije?

 

rushenje fabrike mi je nekako anticivilizacijski dogadjaj, iz bilo kog razloga :unsure:

 

Nekada neka zgrada mora i da se sruši.

Na mestu moje zgrade i ulice, tačnije na sred ulice, bila je fabrika. 

Ne bi valjalo da je ostala.  Ne kažem to zbog pogleda sa svog prozora, nego ne bi valjalo hiljadama ljudi kojima žive oko nje i par kilometara iza nje.

Nekad zgrada može da se reciklira, po pitanju namene. Nekad ne može. A nekad joj i forma a i pozicija toliko izgubi smisao, da realno nema druge nego da je skloniš i daš prostoru (naselju, kraju grada) da "prodiše" (ne samo u ekološkom smislu).

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...