Jump to content

Beograd


Amelija

Recommended Posts

2 hours ago, vememah said:

Nakon što su pustili u rad obilaznicu (tj. južni poluprsten), proglasili su da autoput kroz centralni deo Beograda više nije autoput.

 

https://mondo.rs/Info/Drustvo/a1845144/Autoput-kroz-Beograd-pretvoren-u-gradsku-saobracajnicu.html

 

Damir Okanović iz Komiteta za bezbednost saobraćaja (NVO) navodi šta to po zakonu podrazumeva.

 

 

 

 

 

 

*Smanjenje zaštitnog pojasa sa 40 na 10m

*Smanjenje pojasa kontrolisane gradnje sa 40 na 10m

 

ovo je suština menjanja administrativnog statusa autoputa (mada je već preko 20god u statusu *gradskog autoputa slično kao kod većine svetskih metropola) ne bi li se bagra dočepala za dž praktično ničijeg zemljišta

 

 

i da dopunim Odalovića:

Ovo znači da će održavanje autoputa preći sa republičke "Putevi Srbije" na gradski "Begrad put".

Zvuči beznačajno, ali kad dođe do većih snežnih padavina može da bude višednevni kolaps. Naime, republička služba održavanja autoputeva je baš ovaj pomenuti potez autoputa imala kao prvi prioritet i imaju decenijska iskustva sa sklanjanjem snega i leda pri širini kolovoza 11m, dok "Beograd put" koji su vični za gradske ulice, ipak za ovakve širine jedne trake puta za sada su neiskusni, a i nemaju dodatnu mehanizaciju i ljudstvo za zimsko "proširenje posla".

Sa bagrom i gangulom u gradu koja određuje prioritete čišćenja, šta li može poći naopako....

 

 

(*gradski autoput i vangradski autoput su u saobraćajnom smislu praktično isti, a razlikuju se samo u manjim detaljima kao što je učestalost ulaza/izlaza, manji razdelni pojas, odsustvo naplate...itd)

Link to comment

Šta znači "dozvoljeno kretanje pešaka"?

 

Kad me mrzi da se pentram po nadvožnjacima na Autokomandi, samo preskočim ogradu i pređem peške? Vozači moraju da mi stanu?

  • +1 1
Link to comment
22 minutes ago, Tihajeza said:

Šta znači "dozvoljeno kretanje pešaka"?

 

Kad me mrzi da se pentram po nadvožnjacima na Autokomandi, samo preskočim ogradu i pređem peške? Vozači moraju da mi stanu?

To znači da pešaci se mogu naći na ivici puta i hodati paralelno sa trakom autoputa (nikako prelaziti autoput), a dosad je saobraćajna policija kažnjavala (po zakonu o putevima)  svakog ko se našao na bankini do zaustavne trake sa učestalim razlogom da čeka nekog da preuzme nešto.

 

edit: nije zakon o putevima već zakon o bezbednosti saobraćaja na putevima, član 98 (maločas našao među e-literaturom)

Edited by J-♣
  • Hvala 2
Link to comment

prejakooooo, uzeo joj šapić 100 umesto 50 dinala i na kraju joj nije ni dao kartu

 

pa XAXAXAXAXAXA

 

ostajem pri svom principu /ne/plaćanja karte tako da imam otvorenu app na mobilnom i ako uđe kontrola a to se nije desilo još, pošaljem i žalim se da mi nije stigla karta a u međuvremenu dok se raspravljamo ona stigne

 

prepametan sam, jel :ph34r:

 

 

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

Neka se spremi sledeći....:ph34r:

 

"Grad Beograd objavio je tender za rekonstrukciju beogradskog Trga Nikole Pašića, a procenjena vrednost radova je 585 miliona dinara (oko pet miliona evra, bez uračunatog PDV-a), vidi se iz danas objavljene javne nabavke."

  • +1 1
  • Haha 1
  • Tužno 1
Link to comment
20 hours ago, foto said:

turski hoteli od 3-4 zvezdice. to  je ta estetika i vrednost.

sramota me je sebe samog, sto sam ziveo u to doba.

ovi autobusi koji se naziru na slici, to je savska. tramvaji prolaze pod prozore ovih zgrada. ne znam da li se spremaju da ukinu i tramvajske linije za banovo brdo ili su loše izmerili ko ja kad šijem jastučnicu pa ne uračunam preklop za dugmiće

11 hours ago, Profesionalac said:

Ima li ko ideju zašto su raspkopani trotoari širom BG, najčešće u blizini autobuskih stajališta i često na mestima gde su se nalazile kante za đubre? :huh:

 

Ja pričam ljudima da su to ulazi u metro :fantom:

jel ove rupe sa sivim četvrtastim poklopcima? ima ih po celom gradu. da nije nešto za gsp?

  • +1 1
Link to comment

dobro bre desava se da se zapali vozilo. 

 

ao bre kakvi smo ljudi postali, odmah vlast kriva za pozar. pa 🤣

 

mene brine ovo preuredjivanje trga. jedan od lepsih trgova. sta ako se zalete da restauriraju onu fontanu

  • +1 1
Link to comment
42 minutes ago, Mr.Mxyzptlk said:

meni su ovde na forumu rekli da te peticije ne vrede nista.

Zar neke ipak nisu uspele?

(U Nemackoj su neke upalile ili makar dovoljno pokrenule stvari, za bas razlicite stvari, tako da nisam vise toliki skeptik. Ako ima ljudi koji se iscimaju da nesto preduzmu, broj iza njih znaci ipak. Bi trebalo.)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...