Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Ovo me podseti na drugarovog dedu i Lolu Novaković s kojom je bio prijatelj. Deda, ne drug. Kraj 60ih, početak 70ih, na njegovo pitanje zašto ne vozi, već svuda po BG ide taksijem, Lola će: Predraže, ja obožavam moj auto, i obožavam da ga vozim, ali po OVAKVOM saobraćaju - nikad!

Edited by zorglub
  • Haha 2
Link to comment
8 hours ago, Indy said:

Ne mora baš tako daleko da se ide (sorry đorđe :D ) ja sam krajem 80-tih parkirao tu negde kod Moskve i nisam ništa plaćao ni dobijao kazne (što znači da se nije plaćalo). Doduše moralo je malo da se kruži dok se ne nađe. U stvari se generalno ne sećam plaćanja parkinga iz tog perioda iz bilo kog kraja grada.

bilo je plaćanja parkinga po ulicama bar u centru grada kako nije. 

sećam se da su u kosovskoj ulici bili parking satovi koji su u jednom trenutku uklonjeni valjda početkom devedesetih. 

ako se dobro sećam plaćalo se kovanicama.  

nešto ovako

 

A vintage parking meter on the street in Arizona Canvas Print / Canvas Art  by Jay Lee - Pixels

Edited by beta kentauri
  • +1 9
Link to comment

Ti parking satovi su bili naročito rasprostranjeni u ulicama oko Knez Mihajlove, dok se tuda prolazilo kolima. Znači pre 1987. g jer je tada Knez Mihajlova popločana i više se nije moglo poprečnim ulicama proći kolima.

Bilo ih je oko skupštine, u Makedonskoj, Kosovskoj, Moše Pijade, nisam sigurna za Vlajkovićevu.

  • +1 3
Link to comment
4 hours ago, beta kentauri said:

bilo je plaćanja parkinga po ulicama bar u centru grada kako nije. 

sećam se da su u kosovskoj ulici bili parking satovi koji su u jednom trenutku uklonjeni valjda početkom devedesetih. 

ako se dobro sećam plaćalo se kovanicama.  

nešto ovako

 

A vintage parking meter on the street in Arizona Canvas Print / Canvas Art  by Jay Lee - Pixels

parkomati-2-istorijat-galerija.jpg

  • +1 5
  • Wub 1
Link to comment

Belgrade: the city where dirty air is seen as a ‘consequence of economic growth’ | Serbia | The Guardian

 

 

Quote

When the Yugoslav prime minister Džemal Bijedić promised to clean the country’s air at a conference in Belgrade in 1974, a reporter from the New York Times wrote that there was little hope of early relief for the city’s residents, who felt the pollution was getting worse. “The choking, sulphurous atmosphere of Belgrade and several other major Yugoslav cities reddens eyes, shreds nylon stockings and ruins pianissimo passages in the concert hall because of the nearly continuous coughing it causes in audiences,” the writer said.

 

Dzemal Bijedic koji je napravio ovo u Gacku 

 

termoelektrana gacko Archives - ENERGETIKArs.com - Informacija je energija

Edited by borris_
  • +1 1
Link to comment

Degenerici su smislili da sad rade nesto na uskom grlu 29. novembra. Ceo autobuski saibraćaj za Nbgd i Trg skreće u Cara Dušana i ide Francuskom i to traje 10-15 minuta duže.

Ako kreneš 23-om u centar šamse da se kroz Takovsku voziš 45 minuta su 100%.

Govna, napalm.

  • +1 2
Link to comment
22 minutes ago, Milošica said:

Tu je sada bolje ići peške.

Znam i ozbiljno razmišljam o tome da fuck off gsp i da lepo idem rutom Hala Pionirr - Jaše Prodanovića - Takovskom uz BB do škole - pored Idiota ka Hilandarskoj - Kondina i na Trg NP.

Ali večito teglim nešto ujutru, i ne bih da dolazim znojava na posao. 

 

Edited by pt 2.0
  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, Milošica said:

Pa da, plus je lepa ruta.

Jeste lepa. Za sada samo za vraćabje kući :)

 

3 minutes ago, Milošica said:

Ja se više oznojim kad uđem u GSP, al to je na nervnoj bazi :D

Meni busevi na stanici u 29. nov dolaze kao na pokretnoj traci, i odaberem neki gde nije guzva i ima klime. Svi me vode na posao (+5-10 min hoda)

Mada, juče sam u 23 imala omanji slom živaca. To je stvarno trajalp 45 min, meni se znoj cedio sa glave (!?!) plus se snajka obukla u jesen kao da mozga nemam.

Edited by pt 2.0
  • Haha 2
Link to comment
1 hour ago, pt 2.0 said:

Degenerici su smislili da sad rade nesto na uskom grlu 29. novembra. Ceo autobuski saibraćaj za Nbgd i Trg skreće u Cara Dušana i ide Francuskom i to traje 10-15 minuta duže.

Ako kreneš 23-om u centar šamse da se kroz Takovsku voziš 45 minuta su 100%.

Govna, napalm.

svrati do zemuna da vidiš šta je pakao...

  • +1 2
  • Tužno 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...