Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

čitam ovo sa sajta

Quote

ELEKTRONSKI NALOG ZA PLAĆANjE ELEKTRONSKE DNEVNE PARKING KARTE (EDPK) – PREDRAČUN

  • 5. Korisnik koji koristi uslugu parkiranja u dnevnom trajanju, obavezan je da se informiše o izdatoj eDPK. Obaveštenje o izdatoj eDPK dostupno je na sajtu preduzeća, preko Korisničkog servisa (telefonom, elektronskom poštom ili neposredno na šalterima), kao i slanjem SMS poruke korisnicima kojima je isteklo ograničeno (produženo) vreme parkiranja ili su nakon izdavanja eDPK pokušali da plate uslugu parkiranja (kada za to postoje tehničke mogućnosti).

 

Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

Ima android aplikacija u kojoj u sekundi stize kazna kad oko sokolovo slika auto.

Htedoh da napisem da Android app Parking Servisa ima notifikacije. 
 

Desilo mi se par puta po povratku iz BG da ostavim registraciju rentakara u app i da mi iskoci obavestenje o kazni, koji je neki sledeci korisnik vozila dobio. 

  • Haha 2
Link to comment
4 hours ago, Johny said:

Da, nikad nije bio sms sa obavestenjem da si kaznjen, samo je stizao kada ti telefonom pokusas da platis ili produzis placanje a oni ti vec napisali kaznu...

 

29.maj ove godine, moj telefon, nisam pokusavao da produzim niti slao ista

Screenshot_20230913_010322_Messages.jpg

  • +1 1
Link to comment
14 hours ago, vememah said:

mogu da te snime dok se uparkiravaš ili svega par sekundi nakon što si stao.

 

mislim da ne mogu, ne važi se neplaćeno parkiranje ako je osopa u vozilu.

 

barem je tako bilo do skora.

 

sad dokle je stigao šapić u svojim inovacijama kaznenog sustava, nemam pojma.

Link to comment
25 minutes ago, Eleniko said:

 

mislim da ne mogu, ne važi se neplaćeno parkiranje ako je osopa u vozilu.

 

barem je tako bilo do skora.

 

sad dokle je stigao šapić u svojim inovacijama kaznenog sustava, nemam pojma.

 

Meni su tako naplatili kod lude kuće. Verovatno sam mogao da kontaktiram i nešto ali ne mogu da se cimam više, jeftinije je da platim pola dnevne...

 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Vapad said:

 

Meni su tako naplatili kod lude kuće. Verovatno sam mogao da kontaktiram i nešto ali ne mogu da se cimam više, jeftinije je da platim pola dnevne...

 

 

 

verujem da su ti naplatili ali sam 99 posto siguran da postoji osnov za osporavanje jer oni svaku kaznu pokrivaju odgovarajućim snimkom vozila. ako se na snimku vidi vozač, onda uvek možeš da argumentuješ da si bio u procesu parkiranja. sem ako te nisu slikali 2x u nekom vremenskom intervalu, to je drugo.

Link to comment

@Tsai čudi me to što su te snimili u nedelju.
Ja sam u zoni i kada je sve puno ostavljao sam auto na mestu koje nije parking subotom popodne i nedeljom. Nikada mi nije stigla kazna tj. kod mene ne prolaze. Mislio sam da uopšte ne voze nakon što istekne vreme kada se plaća parking. Ili moja ulica nije dovoljno atraktivna pa nju ne proveravaju u to vreme?

Edited by salerokada
Link to comment

tada stvarno nije bilo problema. a ni naplate parkinga. a ni automobila. gepratova i dobrinjska su bile rezervisane za sankanje.

 

no, ja sam pogledao i ovo iz "trezora" iz vremena kada sam sigurno uplovljavao u bračnu luku. '73-'74 godine. tada smo imali parkinge na trgu republike i marksa i engelsa

 

Edited by djordje geprat
Link to comment
13 hours ago, salerokada said:

@Tsai čudi me to što su te snimili u nedelju.
Ja sam u zoni i kada je sve puno ostavljao sam auto na mestu koje nije parking subotom popodne i nedeljom. Nikada mi nije stigla kazna tj. kod mene ne prolaze. Mislio sam da uopšte ne voze nakon što istekne vreme kada se plaća parking. Ili moja ulica nije dovoljno atraktivna pa nju ne proveravaju u to vreme?

 

Ovaj kraj koji spomenuh, oko Tašmajdana, 27.mart i uličice, videh više puta Oko i nedeljom. Brat mi je objasnio da je poenta da se snima svaki prekršaj, dakle to parkiranje na sred ulice i slično, a ne samo neplaćanje parkinga

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, gone fishing said:

đorđe gepard :D da evocira uspomene na mladost

Ne mora baš tako daleko da se ide (sorry đorđe :D ) ja sam krajem 80-tih parkirao tu negde kod Moskve i nisam ništa plaćao ni dobijao kazne (što znači da se nije plaćalo). Doduše moralo je malo da se kruži dok se ne nađe. U stvari se generalno ne sećam plaćanja parkinga iz tog perioda iz bilo kog kraja grada.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...