Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

1 minute ago, Filozof manijak said:

Nisam mislio na tvoju, nego na onaj twit što je Žile prenela :D

Morgana zivi na Dorcolu pa joj treba malo vremena da se popne do gore.

  • Tužno 1
Link to comment
4 hours ago, Filozof manijak said:

Nisam mislio na tvoju, nego na onaj twit što je Žile prenela :D

a pa trg u beogradu je rekonstruisan. posečeno je sve što je bilo zeleno a pod je obložen teflonom.

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, Filozof manijak said:

A-ha, pustinja u gradu, kapisko :D

Grad u pustinji, pustinja u srcu. :D

 

Ti bi Filozofe, mogao danas malo da prošetaš po NS-u i da navodiš botove u pogrešnom pravcu, malo da miniraš Gospodarovu feštu.

Link to comment

Ima li neko preporuku za agenciju ili osobu za ciscenje stana ? U pitanju je jednokratno ciscenje i stan je prilicno zapusten ...

Edited by Lezilebovich
Link to comment
On 3.8.2022. at 23:24, le petit nicolas said:

dosli prijatelji u goste i rekli: zatvoren kuvani djevrek (pekara filipovic) u bulevaru.

kao da mi je neko odneo stolicu iz sobe.

 

jbg

 

Vlasnik je otišao u penziju, a nije imao zainteresovanih naslednika.

Ali, ali, ali. Na istom mestu je otvorena isto pekara. I to dobra pekara, bez lisnatog đubreta koje se smrznuto dovlači tu i greje. Imaju fine stvari, doduše ne znam zašto ne i kuvane đevreke, stari vlasnik nije mogao to imati kao intelektualnu svojinu.

I meni je bilo žao đevrekarnice, ali novi klinci, nova vremena. nove pekare.

Link to comment
9 hours ago, Tihajeza said:

 

Vlasnik je otišao u penziju, a nije imao zainteresovanih naslednika.

Ali, ali, ali. Na istom mestu je otvorena isto pekara. I to dobra pekara, bez lisnatog đubreta koje se smrznuto dovlači tu i greje. Imaju fine stvari, doduše ne znam zašto ne i kuvane đevreke, stari vlasnik nije mogao to imati kao intelektualnu svojinu.

I meni je bilo žao đevrekarnice, ali novi klinci, nova vremena. nove pekare.

da.

vlasnici su bili deca ili unuci filipovica.

poseticu novu pekaru. nos, velik, al osetljiv, odmah ce mi reci ima li tu onih smrd-aditiva i ulja.

da li jos negde u gradu ima kuvanih djevreka?

 

poz

Link to comment
18 hours ago, Tihajeza said:

 

Vlasnik je otišao u penziju, a nije imao zainteresovanih naslednika.

Ali, ali, ali. Na istom mestu je otvorena isto pekara. I to dobra pekara, bez lisnatog đubreta koje se smrznuto dovlači tu i greje. Imaju fine stvari, doduše ne znam zašto ne i kuvane đevreke, stari vlasnik nije mogao to imati kao intelektualnu svojinu.

I meni je bilo žao đevrekarnice, ali novi klinci, nova vremena. nove pekare.

 

Sudeći po manjku (uglavnom neuspešnih) konkurentskih pokušaja da u poslednje tri decenije naprave valjan kuvani đevrek, proizvodnja očito zahteva umeće kojeg se instant pekari gnušaju. Možda će se neko setiti, jedna od prvih gradskih reportaža na novootvorenoj TV Studio B je bila baš o kuvanim đevrecima iz pekare Filipović. Đevreke su mi matorci kupovali dok sam bio osnovac, potom sam ja bio glavni kućni dobavljač, a na kraju sam preko komšije radio-amatera upoznao i gazda Dragišu i njegovu suprugu koja je poslednjih godina bila stub pekare. 

  • Wub 1
Link to comment
23 hours ago, Lezilebovich said:

Ima li neko preporuku za agenciju ili osobu za ciscenje stana ? U pitanju je jednokratno ciscenje i stan je prilicno zapusten ...

Moja poznanica hvali jednu agenciju. I mislim da se nije vezala za jednu osobu, već joj šalju random. Stavaljam u spojler da ne bude (manja) reklama.

 

  • Hvala 2
Link to comment

ko ima 4 plasticne flase viska moze da udje besplatno u jevremovac. i obedsku, carsku baru i zasavicu. akcija parkova srbije i nis. do kraja avgusta.

 

poz

  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...