Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

već četvrt veka me posao ne navodi trasom dobračine. pa sam tek juče zblanuto gledao ono stakleno čudovište nakalemljeno iznad prelepe vile na uglu dobračine i simine. davno, kada sam tuda išao na posao u dobračinu 51 pitao sam se zašto se ta ruinirana vila ne obnovi i ko je njen vlasnik. negde sam pročitao da je boris vukobrat u pitanju. i onda je renovirana na ovakav način.

 

bila je i jedna vila pri kraju krunske, u alpskom stilu, tamo kod IX gimnazije. pristojno je izgledala. onda je umesto nje nikla mernerno-staklena kocka. negde sam čuo da je mrkonjićeva.

 

uništavanje je odavno počelo a, kada se završi, ovo će biti sranje od grada.

Link to comment
14 hours ago, James Marshall said:

Šapić je jedinu vrijednost imao kao kandidat opozicije za gradonačelnika BG

Sanse da on bude kandidat opozicije za gradonacelnika BG i dok je bio u opoziciji su otprilike kao da postane prvak Sveta u macevanju za zene.

Link to comment

To sad pričaš iz vizure novembar 2021. Do prije godinu i kusur dana realno je on bio no-brainer. On je u tom trenutku bio bolji izbor koji je mogao da privuče i desne glasače a lijevi bi sjeli na ruku pa glasali za njega. Ko drugi, sigurno ne na periferiji gotovo nepoznati Dobrica ili prokazani Đilas. Jeremića da ne pominjem, njemu je to ispod časti, on čovjek bio predsjednik svijeta.

  • +1 1
Link to comment
15 minutes ago, djordje geprat said:

već četvrt veka me posao ne navodi trasom dobračine. pa sam tek juče zblanuto gledao ono stakleno čudovište nakalemljeno iznad prelepe vile na uglu dobračine i simine. davno, kada sam tuda išao na posao u dobračinu 51 pitao sam se zašto se ta ruinirana vila ne obnovi i ko je njen vlasnik. negde sam pročitao da je boris vukobrat u pitanju. i onda je renovirana na ovakav način.

 

bila je i jedna vila pri kraju krunske, u alpskom stilu, tamo kod IX gimnazije. pristojno je izgledala. onda je umesto nje nikla mernerno-staklena kocka. negde sam čuo da je mrkonjićeva.

 

uništavanje je odavno počelo a, kada se završi, ovo će biti sranje od grada.

Poodavno je to nakalemljeno

Link to comment
14 minutes ago, djordje geprat said:

već četvrt veka me posao ne navodi trasom dobračine. pa sam tek juče zblanuto gledao ono stakleno čudovište nakalemljeno iznad prelepe vile na uglu dobračine i simine. davno, kada sam tuda išao na posao u dobračinu 51 pitao sam se zašto se ta ruinirana vila ne obnovi i ko je njen vlasnik. negde sam pročitao da je boris vukobrat u pitanju. i onda je renovirana na ovakav način.

ta kuća je početkom veka bila jedan od prvih skvotova kratko vreme. tu su se okupljali anarhisti. bilo je nekih prostorija koje nisu skroz propale, pa je u njima moglo da se boravi. ovekovečena je u spotu marčela. moći ćemo jednog dana da je rekonstruišemo :D

 

 

  • Haha 2
  • Hvala 1
Link to comment
53 minutes ago, pbg12345 said:

Poodavno je to nakalemljeno

ma prolazio sam tuda, video da je vila rekonstruisana no nisam konstatovao čurkalo. a možda mi nije izgledalo toliko odvratno kao sada kada su staklo i beton posvuda

52 minutes ago, slepa živana said:

ta kuća je početkom veka bila jedan od prvih skvotova kratko vreme. tu su se okupljali anarhisti. bilo je nekih prostorija koje nisu skroz propale, pa je u njima moglo da se boravi. ovekovečena je u spotu marčela. moći ćemo jednog dana da je rekonstruišemo :D

 

 

kada je to bilo takvo, dnevno sam prolazio tuda. toga se sećam. da li je zaista bila vukobratova?

  • Haha 1
Link to comment
5 minutes ago, djordje geprat said:

ma prolazio sam tuda, video da je vila rekonstruisana no nisam konstatovao čurkalo. a možda mi nije izgledalo toliko odvratno kao sada kada su staklo i beton posvuda

kada je to bilo takvo, dnevno sam prolazio tuda. toga se sećam. da li je zaista bila vukobratova?

to je bilo baš tih prvih godina 2000. a za vukobrata se i ja sećam da se spominjao kao vlasnik, ali ne znam da li je to bila istina. 

Link to comment

Vukobrat je vlasnik vile u Dobracinoj 15. Donedavno je Sonheru (adv. kanc) izdavao donje spratove a on koristi poslednja dva. Ima i u nekoj Gloriji ili tako negde reportaza kako izgleda. Trebalo mi za klijenta koji se sudi sa njim, nisam citao sto volim...

 

Inace ispitivao sam Vukobrata na brojnim rocistima, covek ima 80+ godina a izgleda kao da ima maks 60.

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...