Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts



To za struju i meni kaže ovaj lik iz Bogovađe. Ali zar oni ne plaćaju struju za pravna lica? Ili cena te struje ne funkcioniše isto kao i za fizička lica?


Kupuju struju na berzi.

Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk

Link to comment

odakle im drvo?

podaci o stanju šuma u srbiji su više nego porazni. 

trenutno je pod šumama 30,6% teritorije zemlje a procenjeni funkcionalni optimum iznosi 41%.

drugim rečima, šuma nema, drvo se uvozi.

struja je samo mali deo problema.

  • +1 1
Link to comment

To se i ja pitam.
Kaže mi lik koji mi je prevezao pelet da su Italijani kupili dve peletare kod nas (Ivanjica i valjda negde u Bačkoj?), da to ide skroz u izvoz (pa je to dodatni razlog za nestašicu). Da su Hrvatska i Bosna iskrčene (pomenuo je da je u Bosni donet neki zakon o zabrani seče), da su zato Italijani došli kod nas i da će se i kod nas iskrčiti šume sada.
Ne znam koliko je tačna priča, ali svakako stoji znak pitanja odakle nam drvo za pelet.
Gazda peletare mi reče da bukvu nabavlja iz Leskovca i Loznice a četinare iz Vojvodine.

Negde sam pročitao da je Ukrajina veliki izvoznik drveta, ali da je sada i kod njih nestašica jer imaju dosta narudžbina sa Zapada zbog ove krize energenata. I onda slabo šta stiže do nas.

Link to comment

četinari iz vojvodine?

aha 

biće da stradaju tara i zlatar.

inače, bukove šume fruške gore, tare i kopaonika su prošle godine nominovane za uneskovu listu dobara prirodne baštine što će verovatno biti samo na papiru. u stvarnosti šuma neće ni biti, što je tipičan srpski idiotizam. razjebi sve što možeš pa posle kad udare suša, erozija, bujice, kataklizme i ostala zla leleči, čupaju kosu sa glave i proklinji sudbinu.

imbecilan narod nema tu spasa.

  • +1 9
Link to comment

Prete SZ da mora da im omogući ulaz u zgradu a mislim i na krov za antenu.

Београд, 40
ПРЕДМЕТ: Захтев за заједничко коришћење елемената мреже и припадајућих средстава
Поштовани,
Предузеће за телекомуникације „Телеком Србија” акционарско друштво Београд ( „Телеком Србија”), као највећи телекомуникациони оператор у Републици Србији, сходно свом плану развоја, жели да обезоед»г• понуди доступност пајква;мттетнијих услуга у комуникација али и иновативна решења врхунског квалитета одабраним тржишним сегментима (физичким и правним лицима) у складу са њиховим потребама.
Доследни традицији која нас обавезује, корисницима пружамо јединствено дигитално искуство, чинећи им живот лепшим, лакшим и забавнијим.
Стратегијом развоја информационог друштва и информационе безбедности у Републици Србији за период 2021 до 2026. године утврђени су циљеви и мере за развој информационог друштва и информационе безбедности у смислу да је неопходно да се што већем проценту становништа и привреде омогуће између осталог и услуге електронских комуникација. Свесни времена у којем живимо и Пандемије која нас је задесила, све више се захтева да корисницима на располагању у домаћинствима буду услуге електронских комуниација високог квалитета.
Подсетићемо да су власници објеката (заједничких делова пословних и стамбених објекатазграде), дужни да омогуће заједничко коришћење елементима мреже и припадајућим средставима, поштујући регулаторни оквир из области електронских комуникација, заштите конкуренције, а нарочито имајући у виду захтеве корисника за услугама Телекома Србија у наведеним објектима.
Имајући све горе наведено у виду, обзиром на неоходност конкурентног, економичног и ефикасног обављања делатности и доступности електронско комуникационих услуга крајњим корисницима, молимо Вас да нам у складу са одредбама члана 43 i 51. Закона о електронским комуникацијама (”Сл. гласник РС”, бр. 44/2010, 60/2013 - одлука УС, 62/2014 и 95/2018 - др. закон), као и члана 5. Правилника о техничким и другим захтевима при изградњи пратеће инфраструктуре потребне за постављање електронских комуникационих мрежа, припадајућих средстава и електронске комуникационе опреме приликом изградње пословних и стамбених објеката (”СЛ. гласник РС”, br. 123/2012) омогућите заједничко коришћење елемената мреже и припадајућих средстава (физичке инфраструктуре и других средстава или елемената повезаних са електронском комуникационом мрежом или услугом, која омогућавају или подржавају пружање услуге путем те мреже или услуге) на начин да се обезбеде сагласности станара неопходне за закључење Уговора о праву коришћења како би се омогућио приступ Телекому Србија да својим корисницима путем кабловско-дистрибутивног система пружи услугу корисницима.
Молимо вас да нас сходно нашем Захтеву контактирате у што је могуће краћем року. Контакт особа на страни Телекома Србија ће бити: НИКОЛА ВУЧЕНОВИЋ, телефон: 0646670092 Мејл: nikolav@telekom.rs који Вам може пружити све евентуално потребне додатне информације.
Свесни обавезности поступања по овом захтеву и што скоријем Вашем одговору, радујемо се заједничкој успешној сарадњи








... Shiit has hit the fan



Link to comment

Sutra u 11 Vesara predvodi memorijalni defile, pazi sad, od hotela Moskva do palate Albanija.
Povodom 20.oktobra.
A onda koncert na trgu- Leontina.
Do jaja.







... Shiit has hit the fan

  • Haha 4
Link to comment
13 minutes ago, Frank Pembleton said:

Sutra u 11 Vesara predvodi memorijalni defile, pazi sad, od hotela Moskva do palate Albanija.
Povodom 20.oktobra.







... Shiit has hit the fan
 

Vesara simbolično povezuje Prvi i Drugi svetski rat. Video sam bilbord na autoputu Dani slobode, to će biti to? 

Link to comment
On 18.10.2021. at 10:31, beta kentauri said:

inače, bukove šume fruške gore, tare i kopaonika su prošle godine nominovane za uneskovu listu dobara prirodne baštine što će verovatno biti samo na papiru. u stvarnosti šuma neće ni biti, što je tipičan srpski idiotizam. razjebi sve što možeš pa posle kad udare suša, erozija, bujice, kataklizme i ostala zla leleči, čupaju kosu sa glave i proklinji sudbinu.

imbecilan narod nema tu spasa.

 

Rekao mi drugar koji ima neka poznanstva u gradskoj upravi, da su mu pričali o nekim mega giga planovima za Avalu tj. kompletno podavalsko područje. Osnovu tih planova naravno čini seča svega što je deblje od palca. Na njegovo: "Brt ali podavićemo se bez drveća, estetiku da ne pominjem", lik mu odgovara: "Jbg matori to je cena progresa i to niko ne može da zaustavi".

 

Potpuno istu priču slušam već godinama u Turskoj. Rat drveću do istrebljenja, mi ili oni, a sve u ime nezaustavljivog progresa.

  • +1 1
Link to comment
Vesara simbolično povezuje Prvi i Drugi svetski rat. Video sam bilbord na autoputu Dani slobode, to će biti to? 
vesara simbolichno prikriva oslobodjenje beograda

sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...