Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

1 hour ago, beta kentauri said:

ne 

instalacija koja se postavlja u zemlju se razvlači na sličan način kao instalacija kod podnog grejanja. tako se dobija velika površina koja izvlači toplotu iz zemlje. 

ne znam da li sam bila jasnija.

 

 

 

evo i graficki prikaz toga

 

2-loop-room-pipework-Model-1-e1403788617

  • Hvala 1
Link to comment
12 hours ago, salerokada said:

Šta je vazduh-voda(zemlja)?
Voda-voda je najisplativije?

Ja sam u roditeljskoj kući menjao tip grejanja ove godine i razmišljali smo o toplotnim pumpama (voda-voda). Ali je zet (hidrogeolog) rekao da tu gde smo mi nema dovoljno vode i da bi nas bušenje baš skupo izašlo, pa smo se odlučili za pelet.

 

@April: Da li si poručio pelet? Ovih dana je potpuni haos. Ja sam naručio kod jednog lika 4og septembra i tek sutra mi stiže. Da stvar bude gora, kada sam naručio cena je bila 160€ a sada je 200€.
Naravno, načestitao bih mu se mile majke zbog toga. Međutim, danas zovem jedno 5 stovarišta i svi su ili zaustavili naručivanje jer je potražnja ogromna, ili nemaju i ne znaju kada će biti. A kod tih što će biti moguće naručivanje za jedno mesec dana cena je već 28.000 din za tonu.

 

Samo sam se privremeno snašao za sledećih mesec dana dok se malo ne razbistri situacija.

 

200Eur za tonu bih dao odmah, cene idu od 240 do 280Eur.

Razgovarao sam direktno sa jednim od big bosova i on tvrdi da je problem cena struje koju kupuju na berzi i da su zato prestali da proizvode. Kaže, da mogu da proizvedu 1000 tona dnevno, prodali bi.

 

Hoću da kažem da ti je dasa sa 200Eur/toni učinio uslugu.

 

Ja lično planiram da za jedno mesec dana, ili čak i malo kasnije pošaljem kamion direktno u neku od tih fabrika peleta(uglavnom na jugu i istoku Srbije) i da odande dovezem kompletnu količinu do kraja zime.

 

U vezi sa toplotnom pumpom, još nisam odlučio, mislim da su Betina upozorenja sasvim na mestu i smislena.

Za početak ću prvih 3 hiljade eura potrošiti na poboljšanje izolacije u samoj kući(imam jednu neizolovanu betonsku ploču izmešu sprata i potkrovlja i loša unutrašnja vrata na sobama), to je svakako neophodan prvi korak; i trudiću se da to uradim najbrže moguće, bar do decembra, da bih mogao da analiziram potrošnju odmah ove sezone, pa odlučiti šta dalje.

Link to comment

To za struju i meni kaže ovaj lik iz Bogovađe. Ali zar oni ne plaćaju struju za pravna lica? Ili cena te struje ne funkcioniše isto kao i za fizička lica?

On reče da je sada skuplji i prevoz zbog cene goriva i da je drvo poskupelo. Da ga tona sada košta 270€.

Ako ti treba manja količina rekoše mi u jednom stovarištu na Ubu da trenutno prodaju do 10 džakova, da ljudi imaju bilo šta da se greju.

Link to comment

Moj klijent uvukao jednu vertikalu 90cm, 5 stanova na njoj ispalo manje za između 6 i 8 kvadrata. :lolol:

 

Dali kupcima još po jedno parking mesto, izvršili radove na novom unutrašnjem rasporedu i teraj...

Link to comment

Ju kako sam juče džentrifikovo, davno nisam tako džentrifikovo nešto. Ima bude lepa nova zgrada s kompleksom kafića i svega s pogledom na Nemanju, restitucija je keva.

  • Wub 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...