Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

pa da, zar nije i ona blokovska ekipa skorije imala da mora da plati odvozenje dzakova od nekog javnog chishcenja?

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Da da, pokupismo đubre na keju i po bloku i onda ovi neće da dođu da pokupe ako im ne platimo. Spektakl!
Mogu da zamislim kako se đubrosi u zelenilo tek sad smeju nekim tamo budalama koje rade njihov posao...







... Shiit has hit the fan

Link to comment

(N1) Beogradske elektrane: U četvrtak kasno popodne ili uveče topli radijatori

Quote

Direktor proizvodnje u "Beogradskim elektranama" Zoran Spasenovski najavio je da će sutra kasno popodne ili uveče radijatori korisnika usluga tog preduzeća biti topli.

Spasenovski je za RTS rekao da od 7. oktobra „Beogradske elektarne“ kreću u takozvane „tople probe“ što, kako je precizirao „faktiči znači da će korisnici u kasnim popodnevim, odnosno večernjim časovima imati tople radijatore“.

On je objasnio da odluka gradskih vlasti nalaže da Beogradske elektrane uključuju grejanje od 1. do 14. oktobra, ukoliko srednja dnevna temperatura bude 12 stepeni ili niža, te dodao da će, po vremenskoj prognozi, tako biti sutra.

Spasenovski je rekao da „Beogradske elektrane“ počinju sa radom u 08.00 i da će se tada krenuti sa zagrevanjem sistema.

„Toplovodna mreža je velika, dužine od preko 1.600 kilometara i to je ogromna količina vode koju treba zagrejati, a sistem iz statičkog prelazi u dinamičko stanje“, rekao je on.

Prema njegovim rečima, to treba „odraditi polako“, da ne bi došlo do „nekih havarija“.

Apelovao je na gradjane da do 15. oktobra dispečerskom centru prijavljuju samo curenja na instalacijama ili negrejanje celih objekata, odnosno zgrada.

Dodao je i da bi najbolje bilo da to čine predsednici skupština stanara ili upravnici zgrada „kako ne bi došlo do zagušenja u kol centru“.

Prema njegovim rečima, Beogradske elektrane imaju dovoljan broj ekipa koje su spremne da izadju na teren.

Upitan da li će, u ovoj sezoni, poskupeti grejanje za građane, on je rekao da se „naknada za isporuku toplotne energije neće menjati“.

Link to comment
a da pobacate u kante, jel mnogo komplikovano? unsure.gif


ne verujem da se smeju, ovde odavno nije smeshno.

sent from novi mnogo jak bubamoto.




Pa dosta je kabasto i prepuniće, naravno da smo odneli, ali brate...

A što da se ne smeju?
Imaju neke skrupule?

Naravno mislim na šefove, menađere...





... Shiit has hit the fan


Link to comment
On 5.10.2021. at 10:26, Barti66 said:

Bata i ja isto rastojanje od toplane, on novogradnja 120m², ja starogradnja 95m², on plaća po utrošku oko 5-6000 rsd u sezoni a van samo održavanje nešto sitno, ja po m² oko 11000 svakog meseca u godini, njegovi radijatori vreli, moji samo topli sem kada je baš minus, tada su vrući. Kod njega nema šanse da se bude u dugim rukavima. Slažem se i za izolaciju same gradnje, ali razlika je ogromna u onome šta stiže do ventila i radijatora.

Moja podstanica remontovana pre 2,3 godine.

Pa obzirom da ista topla voda dolazi do tvoje i njegove zgrade jedina razlika je u podstanici, a ne sto on placa po utrosku a ti po kvadraturi. Postoje starodradnje gde se isto hoda u kratkim rukavima.

Link to comment

Definitivno nedolazi ista vrednost u moju i njegovu podstanicu, imao sam priliku da uporedim. Razlika je primetna i golom rukom.

E sad, prilikom gradnje njegove zgrade priključenje na magistralu je bilo poprilično daleko od postojećih krakova. Da li je to neka nova linija pa samim tim i sa manje gubitaka neznam, sklon sam toj teoriji ali nisam uspeo da ispratim.

Moja je podstanica je remontovana komplet, digitalizovana pre par godina...sve zamenjeno, a i to je odrađeno jer je trebala da se strpa lova u džep, jer poboljšanja što se tmax tiče nema ič.

Temp koja stiže je drastično različita, ali šta ih briga, plaćamo po m².

Edited by Barti66
Link to comment
2 hours ago, Barti66 said:

Temp koja stiže je drastično različita, ali šta ih briga, plaćamo po m².

 

Na to bi ti prevaranti odgovorili da cutis i da je bolje da placas tako nego po realnoj potrosnji jer bi se usro od racuna.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...