Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Za zamenu ventila mora da se ispusti voda iz cele vertikale. To je posao toplane i radi se u podstanici kojoj samo oni imaju pristup. Piše se zahtev toplani oni kažu kolko da se uplati za tu uslugu i onda oni isprazne i ponovo napune po završetku radova. Saradnja regularnim putem sa njima je kao i sa svakim jp. Zato je najelegantnije ići preko majstora iz lokalne toplane.

Link to comment

Od 1. oktobra 2021. godine prestaje da radi železnička stanica Topčider. Polasci i dolasci vozova za prevoz putnika u međunarodnom i unutrašnjem saobraćaju iz stanice Topčider, izmeštaju se u stanicu Beograd Centar (Prokop), saopštilo je preduzeće "Srbija voz".

Link to comment

Zar nije tako trebalo da bude od početka, odnosno zar nisu polasci sa stanice Topčider postojali samo zbog toga što vozovi nisu mogli da kreću ka jugu sa Prokopa?

  • +1 1
Link to comment

pa jel sad mogu? unsure.gif

psiholoshki bi sve bilo skroz druga stvar da je prokop potpuno zavrshena zeleznichka stanica sa svim mogucim dogadjajima, ukljuchujuci i mrezu gradskog saobracaja i jasnom idejom kako se do nje dolazi i kako se i gde odlazi odatle. i da sija u mraku. pa kazemo evo, zavrshena je najnovija i najmodernija zeleznichka stanica u poznatom delu kosmosa, i sad se selimo tamo.

a ono plantaza armature u nigde.

nama sad elementarne stvari kao shto je tzv drushtveni napredak moraju da se objasnjavaju biranim rechima, jer vishe nishta ne razumemo. valjda zato shto birane rechi ne odgovaraju slici dry.png

sent from novi mnogo jak bubamoto.







  • +1 6
Link to comment
Za zamenu ventila mora da se ispusti voda iz cele vertikale. To je posao toplane i radi se u podstanici kojoj samo oni imaju pristup. Piše se zahtev toplani oni kažu kolko da se uplati za tu uslugu i onda oni isprazne i ponovo napune po završetku radova. Saradnja regularnim putem sa njima je kao i sa svakim jp. Zato je najelegantnije ići preko majstora iz lokalne toplane.
Ma da, to ispuštanje je 6000rsd...
Poprečnim navatao sam majstora koji radi u toplani, koliko sam ga shvatio, doći će danas da izvidi situaciju...







... Shiit has hit the fan

Link to comment
Ma da, to ispuštanje je 6000rsd...
Poprečnim navatao sam majstora koji radi u toplani, koliko sam ga shvatio, doći će danas da izvidi situaciju...







... Shiit has hit the fan

a ja sad, kad se vec glupiramo, uverena sam da su preko leta prazni radijatori, a drugarica me ubedjuje da je ona leti morala da prazni vertikalu u staaarim paviljonima, da bi joj se neshto zavrshilo. ja sam mislila to samo u sezoni blink.png. dochim ovaj zika doshao, izvalio ceo radijator, zamenio neshto i vratio, bez neke drame.

svi ti majstori sad manje vishe rade u/oko toplane, toliko ih je taman i ostalo...

sent from novi mnogo jak bubamoto.


Link to comment

Troje četvoro koje sam kontaktirao su rekli da mora da se prazni[emoji769].
Par njih od toga ne bi imali nikakve koristi, pa cenim, zašto bi lagali...
Doduše ja sam u prizemlju, možda ima veze mada ne verujem...







... Shiit has hit the fan



Link to comment

postoji i tehnika da se to uradi bez pražnjenja.

Objasnio mi je jedan majstor da sad imaju sokoćalo sa tečnim azotom (ili tako nekij rashlađivačem) kojim zalede cev u stanu kod tebe, prekinu dotok vode i onda obave šta je potrebno.

Ako su lagali mene, i ja sad lažem ovde

Link to comment
postoji i tehnika da se to uradi bez pražnjenja.
Objasnio mi je jedan majstor da sad imaju sokoćalo sa tečnim azotom (ili tako nekij rashlađivačem) kojim zalede cev u stanu kod tebe, prekinu dotok vode i onda obave šta je potrebno.
Ako su lagali mene, i ja sad lažem ovde
Da tzv. "Ledena klješta".
Ali kako su mi rekli, to se štekuje za "specijalne mušterije"...







... Shiit has hit the fan

Link to comment
Od 1. oktobra 2021. godine prestaje da radi železnička stanica Topčider. Polasci i dolasci vozova za prevoz putnika u međunarodnom i unutrašnjem saobraćaju iz stanice Topčider, izmeštaju se u stanicu Beograd Centar (Prokop), saopštilo je preduzeće "Srbija voz".
Stanicu nece rusiti, ali ce skloniti sine i tu ce ici bulevar Patrijarha Pavla. Na samom delu gde je stanica su zamislili neki skver ili nesto tome slicno.

Preko puta same stanice ima dosta niskih kuca, verovatno ce sve to rusiti i praviti "naselje" jednog dana.
Link to comment

Bio majstor, dogovorili se...

Biće i čišćenje radijatora, verovatno ima svega pogotovo jer smo u prizemlju...







... Shiit has hit the fan

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...