Jump to content

Beograd


Amelija

Recommended Posts

28 minutes ago, Filozof manijak said:

Najebaćemo od suše na leto, ako ne padne sneg. Nikad suvlju zimu nisam doživeo

Da to zapravo nekako izmice, setao se pored reke i uzasno je nizak vodostaj za ovo doba godine....

Link to comment
10 hours ago, pbg12345 said:

stari se, memorija mi popusta

jel bila skoro zima sa manje snega?

bg i okolina pre svega

sećam se da je 2011. na 12. bilo slabo snega do 31. januara, a onda je zavejalo i bila minuščina jedno 20 dana, proglašeno vanredno stanje. možda tako bude i ove godine.

Link to comment
sećam se da je 2011. na 12. bilo slabo snega do 31. januara, a onda je zavejalo i bila minuščina jedno 20 dana, proglašeno vanredno stanje. možda tako bude i ove godine.
to je bila predivna zima, vest o zatvaranju shkola nas je zatekla u busu ka shkoli. 3 nedelje sankanja. u mom sluchaju vuchenja sanki do zemuna i nazad, ali je bilo ful divno. ponovilo se uvek shto se mene tiche :D

sent from bubamoto

Link to comment

nedaobog da bude minuščina od -10°, -15°

tad nema pomoći, nego zbog neažurnosti prodavca, a zahvaljujući kritici na ebay dobio sam dva čarapa gratis. sad imam tri para, a jedne sam već poklonio kolegi. doduše imam samo jedan par baterija

nemož sve

:sleep:

Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

to je bila predivna zima, vest o zatvaranju shkola nas je zatekla u busu ka shkoli. 3 nedelje sankanja. u mom sluchaju vuchenja sanki do zemuna i nazad, ali je bilo ful divno. ponovilo se uvek shto se mene tiche :D

sent from bubamoto
 

za mene takođe. baš sam tog 31. januara otvorila bolovanje zbog upale pluća. sedela sam tri nedelje u kući, ždrala i gledala filmove i serije. plus zbog minusa nisu isključivali centralno grejanje noću pa sam se po prvi put i ogrejala te zime.

e da mi je sad jedna takva upala pluća :lol:

Link to comment
1 hour ago, slepa živana said:

sećam se da je 2011. na 12. bilo slabo snega do 31. januara, a onda je zavejalo i bila minuščina jedno 20 dana, proglašeno vanredno stanje. možda tako bude i ove godine.

 

1 hour ago, gospa buba said:

to je bila predivna zima, vest o zatvaranju shkola nas je zatekla u busu ka shkoli. 3 nedelje sankanja. u mom sluchaju vuchenja sanki do zemuna i nazad, ali je bilo ful divno. ponovilo se uvek shto se mene tiche :D

sent from bubamoto
 

 

Jedan od vecih snegova koje pamtim..poceo dok smo bili u sumi. 

 

Ne nagledah se snega u PM...selim za Kanadu.

Link to comment
1 hour ago, SNARC said:

 

 

Jedan od vecih snegova koje pamtim..poceo dok smo bili u sumi. 

 

Ne nagledah se snega u PM...selim za Kanadu.

 

Quote

Isječak iz dnevnika (izbjeglica iz Sarajeva u Kanadi!)

12 avg. — Uselili smo u našu novu kuću u Kanadi. Tako sam uzbuđen. Ovdje je tako lijepo. Planine su prekrasne. Jedva čekam da ih vidim prekrivene snijegom.

14 okt. — Kanada. To je najljepša zemlja na svijetu. Lišće je poprimilo sve one divne nijanse žute i zelene boje. Vozio sam kroz prirodu i vidio par jelena. Tako su graciozni. To su najljepše životinje na svijetu. Ovo mora da je raj.

11 nov. — Dan sjećanja (Kanadski državni praznik). Lov na jelene će početi uskoro. Ne mogu da zamislim da neko može ubiti tako divnu životinju. Nadam se da će ukoro snijeg. Tako je divno.

02 dec. — Noćas je pao prvi snijeg. Ustao sam i vidio sve pokriveno bjelim pokrivačem. Izgleda kao najljepša razglednica. Izašli smo napolje, očistili stepeničte i prilazni put, a onda se grudvali (ja pobjedio!). Kada je prošla grtalica morali smo ponovo da očistimo kapiju. Koja divna zemlja. Volim Kanadu.

12 dec. — Noćas opet snijeg. Opet prošla grtalica i zatrpala kapiju. Ovdje je prekrasno.

19 dec. — Noćas opet snijeg. Nisam mogao izvesti auto da idem na posao. Ovdje je zaista divno samo sam malo umoran od lopatanja. Opet jebena grtalica.

22 dec. — Opet padaju ona bijela govna!!! Dobio žuljeve od lopatanja i leđa me bole. Ovaj majmun sa grtalicom kao da se krije iza ćoška i samo čeka da ja očistim ispred kapije. Šupak.

25 dec. — Sretan Božić. Još malo usranog snijega. Ako mi ikad padne šaka onaj peder što vozi grtalicu, ubiću ga. Mater im j…m što ne posipaju više soli po cesti pa da se prije otopi.

27 dec. — Noćas opet snijeg. Ne izlazim već tri dana sem što čistim snijeg kad god prođe grtalica. Ne mogu nigdje ići, auto se zaglavio u brdu snijega ispred kapije a i hladno je. Kažu da će noćas pasti novih 30cm tih bijelih govana.

28 dec. — Prognoza je bila loša. Palo je pola metra. Ako vako nastavi neće se otopiti do ljeta. Grtalica se zaglavila i taj šupak došao kod mene da traži lopatu. Rekao sam mu da sam već slomio šest lopata čisteći ta govna sa vrata što ih je on nabacio i zamalo da sam mu je slomio o glavu.

04 jan. — Najzad izašao iz kuće. Otišao do prodavnice da kupim nešto hrane i kad sam se vraćao udario kolima jelena. $3000 štete na kolima. Te j….e nemani trebaju biti ubijene. Svugdje ih ima. Što ih lovci ne pobiše sve jesenas?

03 maj — Odvezao kola kod mehaničara. Nevjerovatno koliko su zahrđala od j….e soli što je posipaju svuda.

10 maj — Selim na Floridu. Ne mogu ni zamisliti kako neko normalan može živjeti u toj j….oj Kanadi.

 
 

 

Link to comment
5 hours ago, slepa živana said:

sećam se da je 2011. na 12. bilo slabo snega do 31. januara, a onda je zavejalo i bila minuščina jedno 20 dana, proglašeno vanredno stanje. možda tako bude i ove godine.

dada. to je bio februar 2012. 

sećam se jer sam tada iz onog minusa i ogromnog snega morala u maroko na neki službeni put. a tamo proleće i nadrealno skroz.

Edited by pt 2.0
Link to comment

Ja se secam 2010. na 2011. kao vanredno hladne i vlažne, sad ne mogu da se setim koliko je bilo kiše, a koliko snega, ali od jeseni do proleća sam stalno nosio zimsku jaknu i gacao po bljuzgi i baruštinama od poslednje stanice na Zelenjaku, preko onih larsonovih izlomljenih stepenica i Brankove, pa uzbrdo kroz Carice Milice. Imao sam osećaj da je trajalo godinama, dočekao sam proleće kao da je prošlo ledeno doba. Ah, mladosti.

Edited by Malvo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...