Jump to content

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Ovaj novoustanovljeni Google Traffic je odličan. Sad imam treće dugme (autobus) na maps i zaista mi govori koji autobus da uhvatim i kad će se pojaviti. Ne moram više da kucam kodove na stanici i računam šta im znači 'pet stanica', treba doduše u praksi videti koliko ti minuti do dolaska prevoza imaju veze sa životom.
 
Konačno nešto korisno od gugla.
a movit? nisi koristio?

sent from bubamoto

Link to comment
Ovaj novoustanovljeni Google Traffic je odličan. Sad imam treće dugme (autobus) na maps i zaista mi govori koji autobus da uhvatim i kad će se pojaviti. Ne moram više da kucam kodove na stanici i računam šta im znači 'pet stanica', treba doduše u praksi videti koliko ti minuti do dolaska prevoza imaju veze sa životom.
 
Konačno nešto korisno od gugla.
Pa google koristi apex aplikaciju, samo su je integrisali. Ništa novo
Link to comment

meni bombonica. valjda shto volim optimizaciju. i istrazivanje hihi.gif

 

da ne pominjemo da movitu dugujem 1 ozbiljno zalutavavanje i min 2 spasavanja zivota u sofiji, znash kad bih nashla i stigla, nikad. al za to su sve krivi bugari biggrin.png

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

Link to comment
16 hours ago, djordje geprat said:

maločas se vratih iz grada. morao sam da uđem kolima u gepratovu. u neznanju odoh na trg stefana nemanje pa moradoh desno, pa druga desno pa druga desno pa desno da se dokopam skretanja iz balkanske u gepratovu. a gepratova krcata autobusima. čitam brojeva shvatih da je okrenica umesto kod legendarnog "partizana" sada kod crkve. jedva se uglavih.

 

kod povratka u rakovicu, nije bilo šanse da me neko pusti uzbrdo ka kneza miloša pa napravih krug: balkanska, natalija (i dalje govorim narodnog fronta), kneza miloša posle 3 semafora. 

 

zašto se uopšte radi taj trg? digao Mu se penis da montira onaj spomenik. moralo sada? dok se rekonstruiše ono dole na dorćolu, karađorđeva.........

 

tokom ovog putešestvija niko nije gasio motor čekajući u koloni, autobusdžije pre svega. i onda serenda o broju automobila, godištu, nafti..... problem je u minutaži da se stigne od A do B. želim da vesić crkne. bukvalno.

meni bi baš bilo interesantno kad bi neko istražio i objavio poređenje zagađenja od prošle ili pretprošle godine u ovo vreme, dok nije bilo svih ovih rekonstrukcija i saobraćajnih kolapsa. da li je razkuja zanemarljiva?

Link to comment
4 minutes ago, renne said:

Nemam pojma
Traži BusPlus app

Izlazi mi neka samo za Feniks. Ima naša gsp plus ali ona nema položaj autobusa. Jel se ja pogrešno sećam da je bila takva aplikacija? Ili je to sada prestalo kada moraju da se kucaju kodovi?

Link to comment

UTORAK, 19. NOV 2019

Beograd kandidat za zelenu prestonicu Evrope

Gradonačelnik Zoran Radojičić izjavio je da se Beograd kandidovao za zelenu prestonicu Evrope za 2022. godinu i dodao da očekuje da će glavni grad Srbije u narednim godinama uspeti da osvoji to prestižno priznanje.

 

Kako je naveo, ove godine zelena prestonica Evrope je norveški Oslo, a sledeće godine Lisabon, glavni grad Portugalije.

"Reč je o gradovima koji posvećuju dužnu pažnju ekološkom aspektu. Ljubljana je uspela posle deset godina učestvovanja u pripremi za dobijanje priznanja, nadam se da ćemo mi uspeti ranije", istakao je Radojičić.

Kriterijumi za dobijanje priznanja su različiti, navodi, a među njima pre svega kvalitet vode, vazduha i zemljišta, kao i drugi uticaji na klimatske promene i ekologiju, efikasno korišćenje energije, korišćenje obnovljivih izvora energije, pitanje biodiverziteta itd.

"U pitanju su mnoge stvari koje se tiču zdravije sredine i zdravijeg životnog okruženja. Već naredne godine u okviru ovog takmičenja imaćemo niz aktivnosti posvećenih ekologiji u našem gradu. Meni je naravno važno da dobijemo ovu prestižnu titulu u godinama koje su pred nama, međutim, u ovom momentu mi je još važnije da smo ušli u ceo proces. Cilj je da naš grad bude zdraviji i zeleniji i verujem da ćemo uticati na poboljšanje kvaliteta života Beograđana", zaključio je gradonačelnik Beograda.

 

:Jova:

Link to comment

ZAGAĐENJA IMA, ALI NEMA MESTA ZA PANIKU! Lončar: Ovo stanje ne može da dovede do ozbiljnih akutnih ili bilo kojih drugih posledica

On je za TV Pink rekao da zagađenja ima svake godine, ali da je prethodnih godina javnost bila okupirana nekim drugim problemima kao što su posao, plate:smiley_hail:.

 

 

Ovako će biti do subote, jer nema vetra. Još niko nije izmislio da stvori vetar i da rastera zagađenje - rekao je Lončar.

Ministar je apelovao da deca, stari i hronični bolesnici nemaju fizičke aktivnosti napolju u danima kada je povećano zagađenje vazduha.

Ukoliko su napolju treba da stave šal preko usta, kako bi zagrejali vazduh.

 

- Provodite manje vremena napolju. Vrtići i škole ne moraju decu da izvode napolje, mogu da osmisle nešto drugo dok se ne promeni vreme. Ovo stanje ne može da dovede do ozbiljnih akutnih ili bilo kojih drugih posledica - naveo je on.

 

 

 

 

ZAGAĐENJA IMA, ALI NEMA MESTA ZA PANIKU! Lončar: Ovo stanje ne može da dovede do ozbiljnih akutnih ili bilo kojih drugih posledica (VIDEO)

Edited by Apollo Creed
Link to comment

Treba da pocnemo da snimamo filmove o Vucicevom detinjstvu, odrastanju, dilemama, borbama..i da se to prikazuje deci u vrticima.

 

Ja sam kao mali, svaki put kad je kisni dan, oplakivao Boska Buhu a Slavko Stimac mi je bio kao najrodjeniji.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...