Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

50 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ovo neki damage control?
 

Nemam pojma. Ovakav dizajn imaju bar od marta prošle godine, a prije toga izgleda da su prikazivali podatke sa mjerne stanice Ada. Lako je moguće da se podaci razlikuju u odnosu na one koje mjeri Agencija za zaštitu životne sredine (mada je Gradski zavod za javno zdravlje Beograd potpisan na http://www.amskv.sepa.gov.rs/stanicepodaci.php).

Sad gledam, prebacili su na crveni status - vazduh je zagađen. Možda stvarno mjere samo na Adi (mada je to malo neozbiljno).

Link to comment

ko se prijavio da je ponosni vlasnik istog?

ako može neki review, i u čemu je razlika između ovoga i onog zepterovog sokoćala

 

 

hvala

Link to comment

pogledaj ocene ovog lika čiji je oglas. tipa to mu je postao najčešće prodavani item. scary

 

gledao sam da nađem kontakt nekoga ko je kupio prečišćivač od njega, pa da ga pitam o utiscima, ali bez uspeha

moj rezon je da HEPA filter treba da kupi te pm2.5 i da ako neko ima iskustva sa zagađenošću to su zagađenošću

vidim da i zepter ima HEPA filter, al brate gde BAŠ 100 hiljada dinara

 

možda da pitamo banetacareta1 za neke preporuke?

Edited by Ravanelli
Link to comment

Ja imam manji model, subjektivni osjećaj je da radi u smislu da nakon 10-20 minuta nemaš osjećaj da dišeš pored auspuha. Koliko to ima stvarnog efekta nemam pojma. Ovde postoji review na kome se Xiaomi nije baš proslavio (na maksimalnoj brzini je prilično bučan). Nisam u toku šta Zepter nudi.

Još jedna mana Xiaomija je što ga kontrolišeš preko njihove aplikacije, a njihova aplikacija mora da se zakači na njihov server pa ako imaš jedna uređaj koji je isljučivo za kinesko tržište i drugi koji je za naše moraćeš ili stalno da mijenjaš server na koji se kači ili da nekako instaliraš dvije instance aplikacije (navodno može na Androidu, za iPhone treba jailbreak mada meni ni tada nije radilo). Bez aplikacije možeš da ga uključiš/isključiš, setuješ jedan od tri moda auto, noćni i manualni, ali koliko vidim, ne možeš da podesiš intenzitet u manuelnom modu, kao ni još neke manje bitne opcije (automatika tipa radi na toj brzini kad zagađenje pređe određenu vrijednost...).

Link to comment

Treba voditi računa o tome da je, iako je u specifikaciji dobar za površine do 60 kvadrata, u praksi ne postiže dobre rezultate ako računate na to da radi više prostorija odjednom. Što će reći ovaj model više ima smisla za neki open spejs ili slično. (nemam lično oskustvo, čitao preporuke s neta)

Trebalo bi vrlo uskoro da se kod nas pojavi i verzija 3, ima hepa filter a manje je bučan od ove najprodavanije opcije kod nas.

Link to comment
38 minutes ago, keitel said:

Treba voditi računa o tome da je, iako je u specifikaciji dobar za površine do 60 kvadrata, u praksi ne postiže dobre rezultate ako računate na to da radi više prostorija odjednom. Što će reći ovaj model više ima smisla za neki open spejs ili slično. (nemam lično oskustvo, čitao preporuke s neta)

Trebalo bi vrlo uskoro da se kod nas pojavi i verzija 3, ima hepa filter a manje je bučan od ove najprodavanije opcije kod nas.

Pricao sam sa prodavacicom u Ušću i cekam taj (na granici je navodno) . Al bolje bi bilo da dodje i na kupujemprodajem da ode bez pdv.a

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...