Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

1 hour ago, beta kentauri said:

bnv je grad u gradu i sve instalacije su sami radili. 

tokom faze izrade plana PPPPN bnv nacrt elaborata je slat svim komunalcima na uslove i svi su po službenoj dužnosti dali.

koliko znam niko od komunalnih kuća zvanično ne prčka po njihovoj mahali.

mislio sam ovo. BnV mora da se priključi na neku toplanu. da li je kapacitet starog grada ili NBG toplane dovoljan za BnV i da li će biti priključen na tamagistralni vod NbG - Dunav?

Link to comment
14 minutes ago, Ravanelli said:

Nego, ste videli fotku kad Vesara ljubi pobednika? :lol:

 

9 minutes ago, renne said:

ENx9esJWsAAhnKx?format=jpg&name=medium

 

 

Vizuelna definicija cringe-a

Link to comment
12 minutes ago, djordje geprat said:

mislio sam ovo. BnV mora da se priključi na neku toplanu.

 

Ne mora nužno, mogu da naprave svoju toplanu ili da svaka zgrada ima kotlarnicu...one prve dve zgrade su već useljene, moraju imati nekakvo grejanje

Link to comment
2 hours ago, Ravanelli said:

Nego, ste videli fotku kad Vesara ljubi pobednika? :lol:

Za proteklih 30 godina gomila morona je prodefilovala al' ovakavih imbecila nije bilo mnogo. Kanal Dunav-Morava-Vardar-Egej na maltene dnevnom nivou.

Link to comment
Rekose mi iz Šangaja moji, znas ti dobro koji, da furaju 3M maske

 

Nego, ste videli fotku kad Vesara ljubi pobednika? [emoji38]

o gospode ohmy.gif

 

shto reche neko ovde za nekog drugog, kakva somurda dry.png

 

 

sent from bubamoto

 

 

 

Link to comment
11 hours ago, djordje geprat said:

mislio sam ovo. BnV mora da se priključi na neku toplanu. da li je kapacitet starog grada ili NBG toplane dovoljan za BnV i da li će biti priključen na tamagistralni vod NbG - Dunav?

toplovod kroz bnv je izgrađen a koliko objekata će biti priključeno zavisi od investitora i varira od objekta do objekata. neki će za grejanje koristi gas jer postoji i gasovod a neki verovatno toplotne pumpe. o tome odlučuju investitori/projektanti  tokom projektovanja.

kapaciteti toplana postoje. što se tiče grejanja svakog pojedinačnog objekta to zavisi od toga gde se nalazi. u ovoj fazi oni bliže gazeli će se grejati sa nbg a oni bliže zelenom zarićevom mostu sa dunava. 

 

 

Link to comment

Ne znam šta je pokazala studija uticaja na životnu sredinu (ako uopšte postoji) za BGH2O ali znam da porast zagađenja vazduha u Beogradu koincidira sa napredovanjem radova na izgradnji.

 

Svojevremeno se na BB razmatrao uticaj izgradnje bedema na obali Save i u ovom kontekstu.

Link to comment

Možda nema veze...ali park ispod Moskve je upravo i odolevao izgradnji neke višespratnice, msm hotel da je bio u pitanju, upravo iz razloga mogućeg davljenja ne samo Terazijskog platoa već i šireg centra pa i donjih suprotnih strana, jer je čitav kilometarski "cug" koji održava svežinu kretao negde baš od sadašnjeg bnv a.

Krenulo se i sa rušenjem objekata i raščićavanjem okolnog terena u potezu iznad trovača ali stadoše na svu sreću, ima tome jedno 40 leta.

Edited by Barti66
Link to comment

Ja ziveo u prizrenskoj, gledao na taj park nekoliko godina i nikada nisam cuo tu pricu za visepratnicu. 

Koliko su mi rekli, park je u procesu restitucije i zato ga ne obnavljavaju (kao i neke zgrade koje isto gledaju na taj park i zato su u takvom stanju). I tu ne mere da bude nista osim parka. Mozda je bio eventualno problem kada je Karic pravio zgradu pokojnog mobtela (ova odvratna napustena u prizrenskoj) pa je rascistio jedan deo parka da mu prilaze kamioni i mesalice. Tada su poprilicno popizdeli iz okolnih zgrada pa su poizbacivali dvorista ispred zgrade dublje prema parku, pa je bilo kacenja sa karicevim gorilama. 

Edited by Ravanelli
Link to comment

Ako neko ima iskustva, kakva je situacija na Pancevackom mostu i putu radnim danima posle 16h, smer ka Pancevu? Katastrofa, ili..? Ako je lose, do kada je lose, do 18h?

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...