Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Najjače da nismo :fantom:

Dzinksara savija, smarao sam ljude jedno mesec dana gde god da se zadesim - e brate/sestro aj gleaj the jinx bog ti pomogo.

e uhapsili ga si vido?gledao sam ove nedelje i all good things, koji je loš, ali je teorja šta se desilo interesantna.

gosling pokazao da ne zna da ne odglumi adorable lika. kirsten veoma, veoma dobra.

jarecki...jbg. mene su fridmanovi smorili, iskreno. AGT su slabi, kao što rekoh, ali zato đinksara ubija.

Link to comment

e uhapsili ga si vido?gledao sam ove nedelje i all good things, koji je loš, ali je teorja šta se desilo interesantna.

gosling pokazao da ne zna da ne odglumi adorable lika. kirsten veoma, veoma dobra.

jarecki...jbg. mene su fridmanovi smorili, iskreno. AGT su slabi, kao što rekoh, ali zato đinksara ubija.

Vido sam, uhapsili ga fazon 2 dana pred emitovanje poslednje epizode. Sa mapom kube, maskom za prerušavanje, nekim oružjem i gomilom trave. Čovek je comic book villain :D

 

All good things sam skinuo pa me mrzelo da gledam. Kontao da je inferiornija verzija iste priče. Sad si me malo zaintrigirao.

A Fridmenovi jesu trunku precenjeni ali solidan je to dokumentarara. Ali sigurno da mu je Džinks vrhunac dosadašnje karijere, lagano jedno od najobaveznijih štiva ove godine.

Link to comment

e uhapsili ga si vido?gledao sam ove nedelje i all good things, koji je loš, ali je teorja šta se desilo interesantna.

gosling pokazao da ne zna da ne odglumi adorable lika. kirsten veoma, veoma dobra.

jarecki...jbg. mene su fridmanovi smorili, iskreno. AGT su slabi, kao što rekoh, ali zato đinksara ubija.

Takvi tipski jesu "u treningu" a svaka vanredna situacija™ ima potencijal da iz njih izvuce sve i vishe od toga. Takvi su bili (valjda su neki i danas) SLO alpinisti iz osamdesetih i devedesetih - neki poginuli u medjuvremenu, ostatak zivi & zdravi. Bili i po Beogradu, drzali predavanja u ona™ vremena. Ono - Janez Jeglic, Silvo Karo, Toma Cesen, Davo Karnicar... I mnogi mnogi drugi.

Link to comment

Isto takodje - ko razume kineski™ ili misli da moze da se snadje... :)

Nije toliko strashno kao sto mozda izgleda. 

 

Dhaulagiri - dokumentarna oddaja
Link to comment

Gledala ovo juče, i sve nešto ne verujem. Od čega su napravljeni ovi ljudi? Kako se to prosto ne umre od iscrpljenosti i bola? Ovakve primerke da šalju na priplod, kad traže u banci sperme, da imaju nadčoveka u ponudi. Bilo bi traženo cenim.

Uz pozdrav Ravanelliju - gornji citat je bio za Tihujezu... :)

Link to comment
  • 2 weeks later...

Jos jedna revizionisticka saga, spasavanje glave pred nadirucom crvenom nemani...

 

 

I cudo jedno kako se 1945/45. odomaceni evropski izraz "pobeci s Nemcima nekako izgubio.

Link to comment

Ne razumem poređenje, kako su to južnovijetnamci postali okupatori u svom sopstvenom glavnom gradu da bi ih poredio s Nemcima '45?
 
 
Ah, da, bratstvo commie-revolution pogleda na svet. Enjoy :thumbsup:

Link to comment

Ne razumem poređenje, kako su to južnovijetnamci postali okupatori u svom sopstvenom glavnom gradu da bi ih poredio s Nemcima '45?

 

 

Ah, da, bratstvo commie-revolution pogleda na svet. Enjoy :thumbsup:

Aham.

Ne moras zbog mene da se pravis blesav, jos manje da mi podmeces poredjenje Juznovijetnamaca sa Nemcima; ako si zaboravio, Nemce su tamo glumili neki drugi dobri momci, sa sve napalmom, defolijacijama i satiranjem miliona, u dugom nizu onih koji su dosli u jednu zemlju u kojoj nisu imali sta da traze, od Francuza, preko Japanaca, Francuza i na kraju Amerikanaca.

I, svi po spisku dobili preko picke, da bi, nekoliko decenija posle, od svega ostali samo ovakvi bljutavi srceparajuci filmovi i poneko ko ce u svemu da nadje obavezne цоммие i njihove zlocine.

Sad, цоммие ili цоммие, tek to se nekad zvalo borba za slobodu, osim ako nemas neki u medjuvremenu novokomponovani izraz, al' vidi da bude bas onako, znas, malo po engleski.

Ono, jeste da su rehabilitacije i revizije uzjahale djiha-djiha, ali ipak, ne preteruj sa цоммие uvaljivanjima, nismo bas svi toliko kratkog pamcenja, jebes istoriju.

 

Saigon_Exec_zpsacv9yxag.jpg

BTW, spasen je od crvene posasti i ovaj lik, inace djeneral po imenu Nguyen Ngoc Loan, da u Ameriki postane mali preduzetnik, a mogao bi da nabrajam i malo duze te Juznovijetnamce koji, eto, nisu bili okupatori u sopstvenoj zemlji: bili su nesto mnogo gore.

Ubijeni se zvao Nguyen Van Lem.

Цоммие, naravno.

 

I tako, uzivaj ti blago meni, mozda od Vijetnamskog rata jednom zaista ostane samo prica o herojskom naporu Amerikanaca koji su spasavali Juznovojetnamce i odveli ih tamo daleko, gde vladaju sloboda i demokratija.

Link to comment

I tako, uzivaj ti blago meni, mozda od Vijetnamskog rata jednom zaista ostane samo prica o herojskom naporu Amerikanaca koji su spasavali Juznovojetnamce i odveli ih tamo daleko, gde vladaju sloboda i demokratija.

E, bar si ovo pogodio.

Link to comment

možda je bio pominjan ranije jer je iz prošle godine, ali bi sutra trebalo zvanično da izađe DVD - tako da će verovatno biti uskoro šire dostupan :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...