Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Louis Theroux By Reason of Insanity 

Drugi deo je genijalan G-E-N-I-J-A-L-A-N :Hail:  :Hail:  :Hail: Ne propustiti

prvi deo slobodno preskociti

Edited by Zavrzan
Link to comment

Večeras HBO emituje Going Clear: Scientology and the Prison of Belief http://www.imdb.com/title/tt4257858/?ref_=fn_al_tt_1

 

Užasno je hajpovan i reklamiraju ga kao nuklearku na Sajentološku crkvu, sjajna ekipa ga je radila i za sada dobija odlične kritike, tako da ako nekoga interesuje da znate da će od sutra verovatno biti u prodavnicama.

 

Xenu take the wheel !!

 

po knjizi lawrencea wrighta. slusao sam njegove intervjue. bas mi se gleda dokumentarac, samo ne znam da li je pametnije procitati njegovu knjigu prvo.

Link to comment

O da, i ja čekam već par nedelja Going Clear da doživi premijeru pa ga i mi gledamo.

Valjda će pokrenuti neke konkretne zakonske akcije u rasturanju te prevarantske i zločinačke organizacije, mada teško da će se bilo šta promeniti.

Link to comment

Svet bolje da se bavi ozbiljnijim stvarima nego njima. niko tu nasilno ne ulazi niti lupaju na vrata i vuku za rukav da postanes clan. A marketing se zna odakle dolazi. Imperija uzvraca udarac. btw, potpuno sam indiferentna prema sajentolozima osim sto bi trebalo malo vise da se suncaju. Bledi i beli su kao sir.

 

Al gledacu doc.

Edited by mustang
Link to comment

The Punk Singer. 

Meni super. Kathleen Hannah mi je uvijek bila super lik, nisam imao pojma da je bila ozbiljno bolesna. 

Link to comment

Louis Theroux - Transgender Kids

 

Možda nije jedna od najzanimljivijih, ali svakako jeste jedna od emotivnijih i toplijih epizoda Therouxa. Dobro je ovo za toleranciju i te stvari.

 

 

Link to comment
 

Gde mogu da nađem ovaj film?

 

 

 

 

CIKLUS NOVI AUTORI DOMAĆEG FILMA
Specijalna projekcija filma: ŽIVAN PRAVI PANK FESTIVAL

Subota, 21.03. u 19h
Ulaz je besplatan
Gosti projekcije: reditelj Ognjen Glavonić i glavni junak Živan Pujić Jimmy.
 
Zivan%20pravi%20pank%20festival%20-plaka

U dokumentarnom filmu "Živan pravi pank festival" kamera tokom četiri dana prati Živana Pujića, pesnika, đilkoša i autsajdera, za vreme organizovanja muzičkog festivala "Tomaševcu u pohode" (TUP), koji Živan tradicionalno pravi svake godine u rodnom banatskom selu. U ovoj tragikomičnoj priči o entuzijazmu i usamljenosti upoznajemo se sa načinom na koji Pujić organizuje festival, njegovim ličnim potrebama i razlozima za održavanje pank koncerta u jednoj ruralnoj sredini.
Internacionalni magazin MusicFilmWeb je uvrstio Glavonićev film među 10 najboljih muzičkih dokumentaraca 2014 godine, rame uz rame sa aktuelnim filmovima o Nick Cave-u, grupi Pulp, islandskoj pevačici Bjork, grupi Led Zepelin i drugim velikanima svetske muzičke scene.

 

Edited by Tihajeza
Link to comment

Poprilično sam siguran da sam ga ovde pokupio, al možda i nisam... U svakom slučaju - fenomenalno... Luda, luda priča iako postoji dosta teorija zavere da je sam Mr Brainwash projekat Benksija ali je to (barem koliko sam čitao) dosta dobro debankovano™ pa se čini da je priča ipak autentična, mada ko će znati..

Sve u svemu zabavno i skroz ludo, na momente jako smešno, ali ništa manje vredno sa aspekta ljudske svesti i blistavih umova, moći marketinga, povremene trivijalnosti i banalnosti umetnosti, svega po malo.

 

exit-through-the-gift-shop-banksy-poster

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...