Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Jucerasnji double bill.

 

 

 

Odlican!

Kejv nikad dosadan.

Svidja mi se sto nisu napravili tipican hronoloski dokumentarac nego su pustili coveka da prica i prica...a i pomalo da peva.

Blixa prisutan.

 

Da upotpunim uzivanje posle odgledao i Autoluminescent: Rowland S. Howard.

Takodje vrlo dobar - odlican.

Preporuka.

 

 

Link to comment

10726124-1360253713-557285.jpg

 

:ziga:

 

Gledao i ja. Jako inteligentno zamišljeno. Serija je očigledno imala trostruki cilj: da bude putopis kroz Evropu uz pomoć starog bedekera iz 1913; da dostojno obeleži 100-godišnjicu početka Velikog rata i da istovremeno pruži zadovoljstvo ljubiteljima vozova i železnice  :wub:

Ogroman minus je nesimpatična njuška političara Portila i njegovi usiljeni dijalozi tokom serije. Ipak, nisam se dao omesti, pogledao obe sezone, 11 epizoda, s velikim uživanjem.

Link to comment

Jucerasnji double bill.

 

 

 

Odlican!

Kejv nikad dosadan.

Svidja mi se sto nisu napravili tipican hronoloski dokumentarac nego su pustili coveka da prica i prica...a i pomalo da peva.

Blixa prisutan.

 

Zaista odlican.

Originalan pristup, isprepletana stvarnost i fikcija, vidi se i da je sam Cave imao udela u scenariju.

Interesantna je prica o Nini Simone (i zvaki), od saputnika razgovor sa Kylie najzanimljiviji (i najvise u duhu ispovedaonice)..

Link to comment
  • 2 weeks later...

Pogledao The Salt of the Earth. Jako lepo i jako emotivno.

 

Super je i napisano jer odmah vidimo ekonomski bekgraund, a nakon toga usred upoznavanja nam je naznačeno da se okrenuo prirodi prilikom snimanja morsih krava. Naravno, scene iz Ruande su nepodnošljive.

 

Možda mi je jedina zamerka osvrt na projekat pošumljavanja koji mi nekako nije dovoljno razrađen. NAjbolji deo je u kabini kad objašnjava snimanje polarnog medveda. 

Edited by McCabe
Link to comment

Njegova apsolutna nepoznatost je centralna tema filma koja se nemilosrdno eksploatiše sve vreme. Lik je bio faca i znao je to dobro. Ali morao je aparthejd nečim jakim da se kontrastira, kao npr. Sikstovim potpunim nestankom sa scene. Osim toga, ritam je prespor, a hajp napadan. A i pričam po sećanju..

Link to comment

Njegova apsolutna nepoznatost je centralna tema filma koja se nemilosrdno eksploatiše sve vreme. Lik je bio faca i znao je to dobro.

Pa što je onda išao na građevinu, ako je bio faca i to znao? Koja to faca između gitare i lopate odabere lopatu? Što nije izeksploatisao tu svoju barem JužnoAfričku popularnost? Mogao je da postane milioner samo od te države. I ne znam kakva je to faca koja je oba albuma u USA prodala u tipa 6 i po primeraka, pa su oba bila brzo povučena iz prodaje.

 

I ja pričam po sećanju, možda nešto grešim.

Link to comment

obmana je u tome sto su lagali da on nije imao pojma da je tamo popularan, to rusi celu pricu. nigde ne pominju live in australia album, narocito ono govedo koje je njegov najveci fan.

 

mene ne uzbudjuje ovo posto je film supe ri odradio me je bas kako treba, jedino sto cu posle ovakvih sranja stalno biti sumnjicav.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...