Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

strašno me interesuje koji su to apoeni. ne deluje mi da su kečevi i petice

 

 

добар ми је био утисак рока укића са тих предавања за рукије како да се паре не спискају
 


а за оне који су улагали паре у којекакве глупе инвестиције донекле имам и симпатије, у зависности наравно колико су инвестиције биле глупе, али бар су покушавали да уложе новац у нешто, али ови што бацају паре по клубовима (making it rain :isuse: ) и купују на десетине кола или нпр. на грантланду је била прича о тужној судбини грега одена како је сирот потпао под утицај рођака па партијао сваки дан уместо да се посвети кошарци, тј. сви ти што су паре трошили као да сутра не постоји па се шокирали кад су остали без пара, па оно, ко вас јебе

 

lajk.

 

al ovaj lik što ulagao u softversku kompaniju pa prso oko 50 milki. horor. al prekršio je buffetovo pravilo da ne ulaže u stvari koje ne razume.

ovaj kuždravi kvoterbek što su ga odradili svi od oca do žene deluje najsjebanije

Edited by Ravanelli
Link to comment

ууу да, кад каже нешто типа да је жени дао шта је хтела при разводу, и ћалету пре тога, да не би морао да трпи њихову агресију... капирам да су у питању жешће трауме из детињства

Link to comment

Posto sam dezinformisao Mocu skinuo torent da vidim ima li titla. Nema :(

 

 

Al pogledao i odlicna je epizoda. Na kraju mi se cini da je pis of kejk da spiskas onolike pare, ma koliko delovalo nemoguce na prvi pogled.

 

Edited by crtamOrasi
Link to comment

 

 

Al pogledao i odlicna je epizoda. Na kraju mi se cini da je pis of kejk da spiskas onolike pare, ma koliko delovalo nemoguce na prvi pogled.

 

 

da da, na kraju sam bio u fazonu "pa kako i da ne potroši 10 mil???!?"

Link to comment

espn 30 for 30 razbijanje

broke - 60% nba igrača bankrotiraju 5 godina posle penzije, 78% nfl igrača 2 godine posle penzije. ovde je opisano kako uspevaju.

 

https://www.youtube.com/watch?v=TSOAwNSv8EM

 

Četvorostruki učesnik Ol-star utakmica NBA lige i osvajač zlatne medalje na Olimpijskim igrama u Sidneju, Vin Bejker preživljava najteže dane u svom životu.
 
Bejker je, kako bi preživeo, stavio na aukciju medalju koju je osvojio 2000. godine u Australiji. Početna cena je 35.000 dolara, a licitacija će biti završena 20. avgusta.
 
Za 13 godina NBA karijere Bejker je bio član Milvokija, Sijetla, Bostona, Njujorka, Hjustona i LA Klipersa, i zvanično zaradio nešto više od 97 miliona dolara. Kako se karijera bližila kraju tako se sve češće pisalo o problemu koji ima sa alkoholom, kao i lošim finansijskim ulaganjima.
 
Bejker je bio član druge i treće najbolje petorke NBA, a u Sidneju je igrao na osam utakmica i imao prosek od osam poena i tri skoka po meču. Imao je saigrače poput Džejsona Kida, Kevina Garneta, Alonza Moninga, Vinsa Kartera...
 
"Kada zaradite 100 miliona dolara, lako je zaboraviti na Boga. Kriv sam. Zaboravio sam na odlaske u crkvu nedeljom. Ali, On me je vratio pod svoju zaštitu", rekao je 42-godišnji Vin Bejker.
Link to comment
  • 3 weeks later...

https://www.youtube.com/watch?v=YD9I0EObWHk

 

Evo još jednog ESPN-ovog 30 for 30

 

Ovo je priča o Ediju Ajkau (Eddie Aikau), jednoj od najvećih havajskih legendi. Kao surfer jahao je najveće talase u opasnom zalivu Vajmea (Waimea) na severnoj obali O'ahua, koji tokom zime pogađaju najveći setovi okeanski talasa sa Kamčatke i Aljaske, dok je kao lifeguard na istom mestu spasao hiljade života. Niko se nikada nije udavio dok je Edi bio na straži.

Link to comment

Gledao neki stari dokumentarac (1997.) o istoriji LGBT pokreta = It's Not Unusual . Prikazivan je svojevremeno na Bi Bi Si-ju. Uglavnom je koncentrisan na period od pedesetih do osamdesetih godina dvadesetog veka, premda ima i životnih priča iz prve polovine istog veka.

 

Nije nešto sad visoko preporučljivo štivo za gledanje, ali ima nekih meni nepoznatih i interesantnih činjenica.

 

 

Na primer: proganjale su ih vlasti, jer su bili ilegalni, pa kad bi ih uhvatila policija u gej orijentisanju - sledila bi ponekad zatvorska kazna. Te je tako jedan od učesnika filma bio kao tinejdžer osuđen na šest meseci zatvora, a ako bi bio u naredne tri godine opažen u  gej delatnostima, sledila bi mu kazna po sudskoj odluci od 25 godina zatvora. To se dešavalo pedesetih godina XX veka.

 

Pa ima kako je jednoj lezbejki iz filma zatvorski psihić predložio odstranjivanje dela mozga u cilju izlečenja. Isto su pedesete godine u pitanju.

 

Pa kako su psihići hteli da im terapijom zgade orijentaciju puštanjem elektrošokova na pomen bilo čega što ima veze sa orijentacijom, i tako im stvore refleks, to jest - izleče ih.

 

To je o represiji, a ima i deo o provodu, i tu sam stekao utisak kako učesnici filma uglavnom, i pored svega vole  svoj život takav kakav je, ni za čim ne žale pa čak i čovek koji je dobio AIDS.

 

I tako... Ništa posebno, ali dobro za empatiju i razumevanje.

 

 

Link to comment

 

Kada su prvi Evropljani zaplovili Pacifikom sva ostrva koju su mogla biti naseljena su već bila otkrivena. Ovo je priča o tradicionalnim metodama navigacije kojima su se koristili narodi Mikronezije i Polinezije, iako su pripadali kulturama kamenog doba; dakle, nisu imali nikakva pomagala tipa sekstant, kompas, hronometar i mape kojima su se koristili evropski moreplovci. Njihovi navigatori su za orjentaciju koristili zvezde, okeanske talase, ptice, a sve te silne informacije su zbog nepostojanja pisma morali da drže u glavi i prenose sa kolena na koleno.... Nažalost, tradicionalna navigacija pacifičkih naroda gotovo da je bila izumrla. 1973. godine se na Havajima osniva Polynesian Voyaging Society sa zadatkom da dokažu da niti Havaji niti bilo koje drugo ostrvo Pacifika nije naseljeno pukom slučajnošću (neke je nesretne ribare odnela struja i oni završiše, tipa, na Tahitiju), već da su u te svrhe korićene sofisticirane tehnike pathfindinga. Ali, imali su jedan problem: morali su da nađu nekog ko i dalje poznaje tradicionalnu navigaciju kako bi mogao da prenese svoje znanje na nove generacije sa ciljem da budu sačuvane od zaborava. Odgovor je Grand Master Navigator Papa Mau Piailug.

 

Ovaj dokumentarac je obavezan za svakog ko voli okean, jedrenje, navigaciju i antropologiju.

Edited by rezwalker
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...