Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

image.jpg1Odličan dokumentarac.Iako posvećen promenama u bezbednosti u Formuli 1, prava priča o benzinu u krvi, vozačkoj i inženjerskoj strasti ka brzini, o smislu trkanja.Gomila autentičnog materijala iz istorije F1.Jedan od vrh momenata Senin kvalifikacioni krug u Monaku :ph34r: :Hail:Zalepio me za stolicu i skljokao samo od gledanja
Link to comment
Pa upoznao sam Milasinovica pre nego sto sam saznao da je Pink Panter, a uvek je bio korektniji i kulturniji od mnogih ostalih koji se bave legalnim poslovima...plus je lik zanimljiv i moze se s njim popricati duze od 5 minuta a da ne pozelis da se zapalis benzinom...to kako on zaradjuje novac je njegova stvar, ne mogu ni ja da glumim preteranu moralnost jer mi je deda bio blizak s Titom i tadasnjom komunistickom partijom, a bez obzira sto sam ja kasnije rodjen i nemam veze s tim vremenom, opet mi je taj isti deda omogucio da se skolujem po inostranstvu i napravim nesto od sebe, a ko zna kako je taj novac zaradjen...Jesu svi ovi Pink Panteri klasicni lopovi, vecina njih je tek kasnije shvatila kakvu su losu odluku doneli u zivotu...to se ne odnosi na one sto su zavrsili na robiji, vec sve ove koji i dalje zive na slobodi, ali ih ubija strah i paranoja da im je svaki dan poslednji i da ih stalno neko prati i nadgleda...dzaba sav novac koji su zaradili ako im niko ne garantuje miran zivot bez obzira cime se dalje bavili u zivotu...upoznao sam ljude koji se bave i mnogo tezim oblicima kriminala, sta mogu kad vecina njih osniva preduzeca po offshore zonama i posluje sa narko kartelima po Latinskoj Americi koji takodje kontrolisu odredjene kakao i vanila plantaze...Interpolova poternica je najmanji problem...Milasinovic samo treba da izbegava odlazak na Kipar, a Bojana da se ne vraca u Dubai...nece ih niko od nasih izruciti, kao sto i ostale zemlje uglavnom ne izrucuju svoje drzavljane drugima po istom osnovu...a takodje gotovo svi Pink Panteri imaju izmenjena licna dokumenta, neki menjaju ime, a drugi po jedno slovo u prezimenu, a i mesto rodjenja je uglavnom promenjeno...niko od njih ne pravi nikakve gluposti u drzavi u kojoj zivi i bar su zbog toga koliko-toliko mirni u svojoj domovini...ako ti posao bude usko povezan s berzom, brzo ces shvatiti da je insider trading nesto nuzno za opstanak, a ne hir pojedinaca, ta vrsta lopovluka je realnost koju svi maksimalno koriste...kad na sve to dodas poslovanje po offshore zonama i druge tokove finansiranja, jednostavno covek bude okruzen raznoraznim osobama gde je tesko praviti razilku izmedju onoga ko krade dijamante i onoga koji spekulise s akcijama odredjenih kompanija i fondova na osnovu inside informacija i time krade od neiskusnih igraca na berzi koji jos uvek nisu savladali sve prljave trikove ovog zanata...sve je ovo jedna velika siva zona, a na sve to dodaj da mnoge "ugledne i postene" osobe na kraju svesno kupuju dijamante i drugi nakit koji je ukraden od strane Pink Pantera...
Ne znam ja, ja kupujem isključivo fair trade dijamante. Ne, stvarno, meni to ne ide u glavu, a nisi prvi koji mi za devijantne ljude uključene u kriminalne aktivnosti kažu "na stranu što je kriminalac, ovako je baš dobar lik" i ja se svaki put ovako prenerazim. :DInsider trading nije nužnost, ali superiorna informacija jeste. I ona se plaća. Uostalom, manje informisani investitori radije biraju da ulažu u indeks nego što staju na crtu long pozicijom gde hedge fund udara šort. Niti ih bilo ko primorava da budu na tržištu. Lopovi pljačkaju, birala žrtva da bude opljačkana ili ne.
Link to comment
Ne, stvarno, meni to ne ide u glavu, a nisi prvi koji mi za devijantne ljude uključene u kriminalne aktivnosti kažu "na stranu što je kriminalac, ovako je baš dobar lik" i ja se svaki put ovako prenerazim. :D
Realno nikad ne mozes biti 100% siguran s kim imas posla, narocito kad su u pitanju likovi koji su daleko inteligentniji od "prosecnog" kriminalca, a svoju pamet koriste za mutne poslove...isto tako za odredjene ljude sumnjam da su duboko u tim vodama, ali nemam konkretne dokaze, vec je to vise stvar intuicije...ako je neko dobar prema meni i dovoljno interesantan za caskanje ili (ne)formalno druzenje, ne ulazim u to cime se stvarno bavi u zivotu...mada opet je bitno imati kontakte na sve strane i necija tudja iskustva mogu pomoci da covek nauci kako funkcionisu odredjene radnje i koje se sve strategije upotrebljavaju...na primer, trgovina drogom i trgovina juznim vocem su gotovo indenticne, cak sta vise u dosta slucajeva se paralelno odvijaju...trgovina oruzjem i trgovina industrijskom opremom imaju veoma slican sablon...primera je raznih, a svaki ilegalni posao mora imati deset puta bolju strategiju da bi bio profitabilan i prikazan kao legalna radnja...e sad, tesko je ne iskoristiti priliku da saznas kako se mnogi od tih poslova odvijaju do najsitnijih detalja, naracito ako neki sofisticirani krimos moze lepo da objasni kompletnu logistiku i tokove novca...posto je meni strategijski menadzment osnova poslovanja, onda mi bukvalno svi takvi primeri veoma pomazu jer svaki od njih ima neku genijalnost koja moze biti primenjena i u ovome sto ja radim...na kraju krajeva, svi mi ucimo jedni od drugih, i ovde na forumu i u stvarnom zivotu, pomaze svaki kontakt :)
Link to comment
image.jpg1Odličan dokumentarac.Iako posvećen promenama u bezbednosti u Formuli 1, prava priča o benzinu u krvi, vozačkoj i inženjerskoj strasti ka brzini, o smislu trkanja.Gomila autentičnog materijala iz istorije F1.Jedan od vrh momenata Senin kvalifikacioni krug u Monaku :ph34r: :Hail:Zalepio me za stolicu i skljokao samo od gledanja
Ima li negde nas prevod?
Link to comment
Realno nikad ne mozes biti 100% siguran s kim imas posla, narocito kad su u pitanju likovi koji su daleko inteligentniji od "prosecnog" kriminalca, a svoju pamet koriste za mutne poslove...isto tako za odredjene ljude sumnjam da su duboko u tim vodama, ali nemam konkretne dokaze, vec je to vise stvar intuicije...ako je neko dobar prema meni i dovoljno interesantan za caskanje ili (ne)formalno druzenje, ne ulazim u to cime se stvarno bavi u zivotu...mada opet je bitno imati kontakte na sve strane i necija tudja iskustva mogu pomoci da covek nauci kako funkcionisu odredjene radnje i koje se sve strategije upotrebljavaju...na primer, trgovina drogom i trgovina juznim vocem su gotovo indenticne, cak sta vise u dosta slucajeva se paralelno odvijaju...trgovina oruzjem i trgovina industrijskom opremom imaju veoma slican sablon...primera je raznih, a svaki ilegalni posao mora imati deset puta bolju strategiju da bi bio profitabilan i prikazan kao legalna radnja...e sad, tesko je ne iskoristiti priliku da saznas kako se mnogi od tih poslova odvijaju do najsitnijih detalja, naracito ako neki sofisticirani krimos moze lepo da objasni kompletnu logistiku i tokove novca...posto je meni strategijski menadzment osnova poslovanja, onda mi bukvalno svi takvi primeri veoma pomazu jer svaki od njih ima neku genijalnost koja moze biti primenjena i u ovome sto ja radim...na kraju krajeva, svi mi ucimo jedni od drugih, i ovde na forumu i u stvarnom zivotu, pomaze svaki kontakt :)
Oh, keksi. :( Zašto si morao da me razočaraš ovako? Meni je jasno da su to živopisni ljudi, da ih intervjuišeš ko Vanja Bulić, naučiš svašta, ali nemoj ih vrednosno odredjivati kao careve. Lopovi upadaju i kradu tudje. C'est pas bien.
Link to comment

pa dobro, puno ljudi ima to romantizovano shvatanje krimosa. plus im se pripisuju raznorazne seksi osobine, koje realno veze sa pamecu nemaju.moj je stav da ako je neko kadar da izjebe nekog koga cak i ne poznaje, nema razloga da i mene katad ne pokusa da naguzi, bezobzira na sirok osmeh i zlatan zub.

Link to comment
zašto vi onda idete na glasanje?
Pa i ne idemo nešto.Ali, kao što Toni kaže, nije to nenormalno. Jako puno ljudi poznajem od kojih sam tako nešto čula. Mislim, razvili smo simpatije za onolike antiheroje iz Vajera. Sve je to ljudski. Samo, nekako....lopovi, ubice...yucky! Moj osećaj ti je ko kad bih ja sad otišla i pročitala da je kurdi napravio gramatičku grešku. Skenjala bih se, ko sa ovim sa keksijem. :-(
Link to comment

Ili Danny Ocean recimo :lol:ne simpatiziram sitne krimose uopšte, mišljenja sam da uvek postoji bolji izbor mada uopšte nije nemoguće da među njima postoji palih heroja, kao i među velikim stručnjacima prevare i krađe sasvim je moguće da ima kul ljudi.ne bih ja tako karakterisao ljude. nije lepo krasti, al ima i mnogo gorih stvari od toga :)ja to ne bih radio, imao sam dragog poznanika koji je bio sitan lopov a pomalo se bavio i privrednim kriminalom. beše to jedan kul lik.

Link to comment
Oh, keksi. :( Zašto si morao da me razočaraš ovako? Meni je jasno da su to živopisni ljudi, da ih intervjuišeš ko Vanja Bulić, naučiš svašta, ali nemoj ih vrednosno odredjivati kao careve. Lopovi upadaju i kradu tudje. C'est pas bien.
Couci-couçaIonako sam upucen da saradjujem sa raznoraznim likovima, hteo to ili ne, ali sve u vezi sa kakao i vanila plantazama ima gomilu mutnih likova iz Latinske Amerike i Afrike...onda tome dodas novcane transakcije po offshore zonama koje su neophodne za ovaj posao, i eto mutnih likova iz Evrope i Amerike...i da zelis, jednostavno ne mozes to da izbegnes...na kraju covek mora da trazi neki silver lining u celoj toj prici...kad upoznam nekog i ako on ostavi dobar utisak, onda gledam da izvucem bar neku korisnu informaciju koja mi nekada moze pomoci...volim zanimljive ljude, cenim svaki talenat, a svako bira svoj put u zivotu :)
Link to comment
Anton%2BCorbijn%2B-%2BInside%2BOut%2B%25282012%2529.jpgZanimljiv dokumentarac. Manje - vise covek prica ceo film. Uz delove u kojima se pojavljuju dva najdosadnija velika benda danasnjice.Ali tu je i Lou Reed.Meni se sasvim dopao.Odgledao i Stone Roses; Made Of Stone.Ovo mi je bilo malo dosadnjikavo verovatno zato sto sam sve ovo manje vise vec video i znao.Odrasli mature clanovi benda nisu toliko zanimljivo kao sto bili u doba svoje mladosti.
Link to comment
  • 2 weeks later...
image.jpg1Odličan dokumentarac.Iako posvećen promenama u bezbednosti u Formuli 1, prava priča o benzinu u krvi, vozačkoj i inženjerskoj strasti ka brzini, o smislu trkanja.Gomila autentičnog materijala iz istorije F1.Jedan od vrh momenata Senin kvalifikacioni krug u Monaku :ph34r: :Hail:Zalepio me za stolicu i skljokao samo od gledanja
Jel izasao negde nas titl?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...