Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

uu, opako; zbilja za lansiranje želučane kiselinejedino gore, bar meni, za gledanje, su 'mentarci o malestaciji životinja koje i ne gledam (zgrozim se, te kidam nalijevo i spram naslova u novinama...)

Link to comment

Odlicna tema al' po meni previse vremena potroseno na objasnjavanje o Ex Yu. Bilo bi mnogo bolje da su govorili vise o konkretnim slucajevima (koji su rijeseni) i likovima.

Link to comment

Odgledao sam ovaj dokumentarac o Pink Panterima i poprilicno me je razocarao, autorka je radila na njemu 2 godine i potrosila skoro 3 miliona evra a bukvalno nista znacajnije nije otkrila, a lako je saznati...Jeste previse vremena potroseno na Ex Yu tematiku i samim tim se prica vise fokusira na motivaciju, a manje na egzekuciju...vise se prica o tome zasto to rade, a ne kako to rade, plus dosta toga fali ovde...Dva prava Pink Pantera koja se pojavljuju u dokumentarcu i ciji su likovi animirani i izmenjeni, a glasovi samo blago modifikovani su Goran Milasinovic i Bojana Mitic, jedino su oni bili zanimljivi u celoj ovoj prici...Goran uglavnom uziva na Crnogorskom primorju i drzi kafice po Sutomoru, Budvi i Herceg Novom, lik je apsolutni car.. Bojana trenutno zivi u Beogradu i ima svoj fitness studio na NBG-u, bas lepa devojka uzivo...Autorka dokumentarca je morala mnogo dublje da razradi temu, trebala je makar da sazna da je celu ovu famoznu grupu osnovao Petar Radonjic koji je krajem 90-ih imao svoju malu ekipu s kojom je krao po Japanu i stekao veoma jake kontakte sa raznim inostranim krimosima...Petar Radonjic (tj Zdravko Radonjic, to mu je pravo ime) je inace veoma blizak sa Darkom Saricem, Lukom Bojovicem i Branom Micunovicem i sa svima njima saradjuje vec godinama, od trgovine drogom do pranja novca i kupovine raznih nekretnina...pa samo po Beogradu ima gomila njegovih zgrada, poslovnih prostora za iznjamljivanje, kafica, restorana, on je najkrupnija riba od svih tih Pink Pantera...osim njega, jedan od pokretaca je i Predrag Vujosevic (zvani Marko Crnogorac) koji je prvo bio unajmljen kao vozac kola za bekstvo, a ubrzo nakon toga je poceo da regrutuje ljude iz Beograda, Nisa, Novog Sada i ostalih gradova Srbije i okruzenja, u pocetku su samo Crnogorci bili Pink Panteri...za ovih 10-15 godina imaju oni iza sebe gomilu pljacki, ali mnogi od njih su pali...mediji previse glamurozno izvestavaju o njihovim poduhvatima, ali oni su samo radna snaga, glavni igraci su u senci i nisu izlozeni nikakvom vecem riziku...komplikovanija je ovo prica...Pravi poslodavci su razne kriminalne grupe iz Rusije, Grcke, Turske, Italije, Holandije i Belgije...dosta tih grupa u svojim redovima ima bivse pripadnike raznih tajnih sluzbi, oni ustvari pripremaju pljacku, vode celu logistiku i kasnije plasiraju plen...dosta ukradenog nakita putuje diplomatskom postom, a takodje se uglavnom koriste lazne ceske putne isprave jer je Prag i dan danas glavno uporiste i operativna raskrsnica evropskih krimosa...sto se tice konkretno dijamanata, oni uglavnom odlaze u Antverpen i Tel Aviv gde se seku i preradjuju, a zatim se salju u Njujork, London i Moskvu gde zavrsavaju ponovo u prodavnicama...ostatak tog nakita koji ne ide na obradu, zavrsava kod raznih privatnih kolekcionara koju su neretko i sami narucioci odredjenih poslova...ali vise od polovine ovih pljacki su namestene zbog raznih prevara sa osiguranjem...Ovi glavni organizatori iz inostranstva preko svojih posrednika regrutuju mladje ljude sa ovih prostora koji uglavnom nemaju nekog preteranog iskustva s kriminalom, odvedu ih na obuku od nekoliko meseci i onda ih ubacuju u vatru sa iskusnijim clanovima i tako peku zanat...honorar koji dobiju nije preterano velik, mogu lagodno da zive nekoliko meseci, ali su opet prinudjeni da se vracaju pljackama...samo neki od ovih koji su duze u poslu mogu sebi da priuste da zive negde u inostranstvu, mada i oni brzo potrose to sto su stekli pa opet sve ispocetka...svi koji su bili pametniji novac su ulozili u neki biznis i sada zive potpuno legalno...Problem s nasim ljudima je to sto mnogo vole da se hvale, od kako su im mediji dali ime Pink Panteri, tako su i oni na sva usta pricali o sebi...ajde sto sam licno igrom prilike upoznao neke od njih i ovde u Beogradu, ali i po inostranstvu, nego sto dosta ljudi koji nemaju veze s ovom pricom takodje poznaju neke od njih i onda u prici s njima jos vise saznam...nebrojeno puta neko od tih manjih Pink Pantera cim dobije honorar krene da se bahati po nocnim klubovima i na sva usta se hvali o tome u kojoj je pljacki ucestvovao...zbog svega ovoga mi je neverovatno kako je autorka ovog dokumentarca Smash & Grab tako malo stvari iznela, a imala je i dovoljno vremena za istrazivanje i sasvim dobar budzet koji bi pokrio detaljniju pricu sa mnogo vise dokaza i vise pravih Pink Pantera pred kamerama...Goran i Bojana su dobili po 100.000 evra za intervju...

Edited by keksi krem
Link to comment

Bože, keksi, kako Milašinović može biti car ako je lopov? Nije da je neki Robin Hud, pa i da kažeš, nego klasičan lopov.Inače, ja stvarno ne znam kako taj Interpol funkcioniše. Kako se to drže kafići i džimovi, a na Interpolovoj su poternici?

Link to comment
Bože, keksi, kako Milašinović može biti car ako je lopov? Nije da je neki Robin Hud, pa i da kažeš, nego klasičan lopov.Inače, ja stvarno ne znam kako taj Interpol funkcioniše. Kako se to drže kafići i džimovi, a na Interpolovoj su poternici?
Pa upoznao sam Milasinovica pre nego sto sam saznao da je Pink Panter, a uvek je bio korektniji i kulturniji od mnogih ostalih koji se bave legalnim poslovima...plus je lik zanimljiv i moze se s njim popricati duze od 5 minuta a da ne pozelis da se zapalis benzinom...to kako on zaradjuje novac je njegova stvar, ne mogu ni ja da glumim preteranu moralnost jer mi je deda bio blizak s Titom i tadasnjom komunistickom partijom, a bez obzira sto sam ja kasnije rodjen i nemam veze s tim vremenom, opet mi je taj isti deda omogucio da se skolujem po inostranstvu i napravim nesto od sebe, a ko zna kako je taj novac zaradjen...Jesu svi ovi Pink Panteri klasicni lopovi, vecina njih je tek kasnije shvatila kakvu su losu odluku doneli u zivotu...to se ne odnosi na one sto su zavrsili na robiji, vec sve ove koji i dalje zive na slobodi, ali ih ubija strah i paranoja da im je svaki dan poslednji i da ih stalno neko prati i nadgleda...dzaba sav novac koji su zaradili ako im niko ne garantuje miran zivot bez obzira cime se dalje bavili u zivotu...upoznao sam ljude koji se bave i mnogo tezim oblicima kriminala, sta mogu kad vecina njih osniva preduzeca po offshore zonama i posluje sa narko kartelima po Latinskoj Americi koji takodje kontrolisu odredjene kakao i vanila plantaze...Interpolova poternica je najmanji problem...Milasinovic samo treba da izbegava odlazak na Kipar, a Bojana da se ne vraca u Dubai...nece ih niko od nasih izruciti, kao sto i ostale zemlje uglavnom ne izrucuju svoje drzavljane drugima po istom osnovu...a takodje gotovo svi Pink Panteri imaju izmenjena licna dokumenta, neki menjaju ime, a drugi po jedno slovo u prezimenu, a i mesto rodjenja je uglavnom promenjeno...niko od njih ne pravi nikakve gluposti u drzavi u kojoj zivi i bar su zbog toga koliko-toliko mirni u svojoj domovini...ako ti posao bude usko povezan s berzom, brzo ces shvatiti da je insider trading nesto nuzno za opstanak, a ne hir pojedinaca, ta vrsta lopovluka je realnost koju svi maksimalno koriste...kad na sve to dodas poslovanje po offshore zonama i druge tokove finansiranja, jednostavno covek bude okruzen raznoraznim osobama gde je tesko praviti razilku izmedju onoga ko krade dijamante i onoga koji spekulise s akcijama odredjenih kompanija i fondova na osnovu inside informacija i time krade od neiskusnih igraca na berzi koji jos uvek nisu savladali sve prljave trikove ovog zanata...sve je ovo jedna velika siva zona, a na sve to dodaj da mnoge "ugledne i postene" osobe na kraju svesno kupuju dijamante i drugi nakit koji je ukraden od strane Pink Pantera... Edited by keksi krem
Link to comment
Pa upoznao sam Milasinovica pre nego sto sam saznao da je Pink Panter, a uvek je bio korektniji i kulturniji od mnogih ostalih koji se bave legalnim poslovima...plus je lik zanimljiv i moze se s njim popricati duze od 5 minuta a da ne pozelis da se zapalis benzinom...to kako on zaradjuje novac je njegova stvar, ne mogu ni ja da glumim preteranu moralnost jer mi je deda bio blizak s Titom i tadasnjom komunistickom partijom, a bez obzira sto sam ja kasnije rodjen i nemam veze s tim vremenom, opet mi je taj isti deda omogucio da se skolujem po inostranstvu i napravim nesto od sebe, a ko zna kako je taj novac zaradjen...Jesu svi ovi Pink Panteri klasicni lopovi, vecina njih je tek kasnije shvatila kakvu su losu odluku doneli u zivotu...to se ne odnosi na one sto su zavrsili na robiji, vec sve ove koji i dalje zive na slobodi, ali ih ubija strah i paranoja da im je svaki dan poslednji i da ih stalno neko prati i nadgleda...dzaba sav novac koji su zaradili ako im niko ne garantuje miran zivot bez obzira cime se dalje bavili u zivotu...upoznao sam ljude koji se bave i mnogo tezim oblicima kriminala, sta mogu kad vecina njih osniva preduzeca po offshore zonama i posluje sa narko kartelima po Latinskoj Americi koji takodje kontrolisu odredjene kakao i vanila plantaze...Interpolova poternica je najmanji problem...Milasinovic samo treba da izbegava odlazak na Kipar, a Bojana da se ne vraca u Dubai...nece ih niko od nasih izruciti, kao sto i ostale zemlje uglavnom ne izrucuju svoje drzavljane drugima po istom osnovu...a takodje gotovo svi Pink Panteri imaju izmenjena licna dokumenta, neki menjaju ime, a drugi po jedno slovo u prezimenu, a i mesto rodjenja je uglavnom promenjeno...niko od njih ne pravi nikakve gluposti u drzavi u kojoj zivi i bar su zbog toga koliko-toliko mirni u svojoj domovini...ako ti posao bude usko povezan s berzom, brzo ces shvatiti da je insider trading nesto nuzno za opstanak, a ne hir pojedinaca, ta vrsta lopovluka je realnost koju svi maksimalno koriste...kad na sve to dodas poslovanje po offshore zonama i druge tokove finansiranja, jednostavno covek bude okruzen raznoraznim osobama gde je tesko praviti razilku izmedju onoga ko krade dijamante i onoga koji spekulise s akcijama odredjenih kompanija i fondova na osnovu inside informacija i time krade od neiskusnih igraca na berzi koji jos uvek nisu savladali sve prljave trikove ovog zanata...sve je ovo jedna velika siva zona, a na sve to dodaj da mnoge "ugledne i postene" osobe na kraju svesno kupuju dijamante i drugi nakit koji je ukraden od strane Pink Pantera...
:D dobro je, nikad nije kasno.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...