Jump to content
IGNORED

torrenti


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

1.u aXXo odavno više skoro niko averuje sem torentskih rukija, pa je to i jedan od razloga što se najviše fejkova zove imenom nji'ovim :D
Njegovim. 1 jednina.
2.Rekoh, prate se mesta oglašavanja™ zvaničnih™ rls-ova.
That's like... too much effort. U životu mi nije palo naum da saznam zvanično mesto oglašavanja zvanične grupe zvanične scene, mas produkciju skidam sa demonoida, tpb-a i btj-a, i u životu nisam skinuo fake. zato što koristim...
Aj da malo olakšam:A)Izdanja™ se, ako su bašbaš sveža, pakuju u x rarova od 47,6 MB (50.000.000 bytes), spakovanih bez pasvorda, obeleženih sa .rar, r00, r01,...rxy ili part01.rar, part02.rar...partxy.rar.Skinite prvi rar i otvorite ga, bez raspakivanja, pomoću vlc playera (free lak za pronalaženje player namenjen prvenstveno reprodukciji oštećenih fajlova), ako dobijete početak filma u deklarisanoj rezoluciji - to je to.Ako traži pasvord - bež'te. Na torente se ne stavljaju pasvordovane arhive.B)Ako je okačen već raspakovan avi (znači da je izdanje staro bar 24h i neko ga je skinuo, raspakovao, pa okačio), skidajte ga neko vreme dok ne vidite u utorrentu na tabu "general" da je downloadovan jedan "gust", skoro neprekidan deo na početku fajla.U mom slučaju, treba da sačekam da početak (pored reči 2downloaded2) bude "gušće" plav:clipboard2k.jpgTaj fajl takođe pustite vlc playerom.Ako traži "kodek", najverovatnije je prevara jer vlc ima usađen xvid (trenutno opšteprihvaćen kodek pomorskih pljačkaša™ ) i divx3-divx5 (za 6 nisam siguran).Mana slučaja "B)" je što se dosta velik deo fajla mora skinuti da bi se proverio, mada je i to bolje od celog.
Metod "C)", čitajte komentare na trekerima. Najbrže i najjednostavnije.
Link to comment

Metod C) se podrazumeva, a D) je vrlo preporučljiv.Ja sam dao smernice za one koje mrzi da se zezaju s ratiom, već se isključivo oslanjaju na free trekere (gde se i najčešće zapate fejkovi), na primer BTjunkie, Isohunt, klonovi rahmetli PB-a, a žuri im se da pogledaju 1 ultra hit.Pazi, i komentari nekad mogu biti fake, pogotovo na javnim trekerima.Treba malo rabiti i zdrav razum, jer se uglavnom ne može pojaviti dvd-rip filma koji tek što je započeo svoj bioskopski život.Glede aXXo-a: Da u pravu si. Mea culpa. Navikao sam da o grupama govorim u množini, iako među ima i single enkodera.Ako se dobro sećam, njegova izdanja su se prvo pojavljivala na Darkside_RG forumu, koji menja IP svaki čas, ali nije previše težak za nalaženje, a ufur je free.Tako, da ko voli njegove radove, može da se informiše tamo.Kad sam rekao "mesta oglašavanja", nisam mislio na to da svaka grupa ima po jedno (svoje) mesto (ko bi to pohvatao), već mesta gde se obnaroduju svi new rls-ovi.

Link to comment
^^D) Uvalite se na par kvalitetnih zatvorenih trackera i minimalno se potrudite da ostanete tamo.
Jbga, to je često mission unpossible™(me fail english) iz Srbije, gde je prosečan TX speed ~128kb.Ja bio na par, pa dig'o ruke. Way too much effort.
Link to comment
Jbga, to je često mission unpossible™(me fail english) iz Srbije, gde je prosečan TX speed ~128kb.Ja bio na par, pa dig'o ruke. Way too much effort.
Ima i tu rešenja.I sam imam 128k up, ali se nekako snalazim na par njih. Većina njih ima freeleech torente, na primer. Može i malo čitovanja, što kaže nbg, ali nemoj prećerivati.Čekaj neki ultraKit pa se među prvima naguzi da ga skidaš, pa da ti postaneš seeder, ili skini samo 1-2 rar-a (od svih iz paketa) i pusti da ih drugi skidaju od tebe...Na privatnim, u početku, zaboravi na skidanje onog što ti treba. Građenje ratia je prioritet.
Link to comment

^^According to enwiki, menjaju električne instalacije tamo gde drže servere...

Zato na privatnim trackerima uglavnom imaš neki gratis period na početku, kada se ratio ograničenja na tebe ne primenjuju (obično 5 do 15 giga down). Tada treba biti pametan i izgraditi taj ratio do mere koja dozvoljava nesmetano funkcionisanje u budućnosti.Posle toga, ukoliko stalno budete seedovali sve što skinete (ok, tu mora da sedne koji dodatni terabajt u šarke, praktičnosti radi), pa još i doprinosili uploadujući neke srpske stvari (kupujmo domaće), nema zime. Jeste da za filmove malo teže može tako, ali na muzičkim trackerima mi vrlo fino seda to kačenje naših stvari, npr. ripuju ljudi za forume i blogove u v0 i 320 kbps k'o pomahnitali, a ja to pošto nabavim za sebe samo preusmerim di treba, dodam u neki kolaž i čekam da Švabu ili dva zasvrbi mudo da skida temperamentnu alternativu, tamonekisrpskipostrock i sl.Plus, treba biti minimalno razuman i ne skidati sa privatnih trackera stvari koje je lako nabaviti na drugi način, već pretežno leakove, ekskluzive, raritete, itd.
Link to comment

@ all of the aboveBez zezanja, odlični su saveti, i siguran sam da će nekome pomoći - ja sam previše lenj za većinu nabrojanih praksi - volim da searchnem/kliknem/raspakujem/konzumiram, i ne osećam se uskraćenim zato što koristim 2 javna i 1 pseudoprivatni treker + blogove i rapid i sl. za muziku, jer retko šta ne uspem da pronađem.Doduše, ozbiljno bih se iscimao za karagarga ili sličan ekvivalent, ili eventualno Oink/waffles, ili šta je već trenutno aktuelno za audio.edit: 1000i post, sad neko ozbiljno mora da me časti karagarga inviteom za jubilej ;)

Edited by kovik
Link to comment
  • 2 weeks later...

Bas ip, ali ne treba meni vec nekome u koga bas nemam poverenja da ce se uspesno pridrzavati mog posta sa vrha ove strane, pa ne bih hteo da nastrada neko koga "znam". Zato mi je potreban sajt.Ali hvala na ponudi :)

Link to comment
  • 2 weeks later...

Je l ima neko ideju gde bih mogla da trazim ovaj preterano hajpovan "Paranormal Activity"? Nema ga na svim politicki korektnim mestima, a citam nesto po forumima da ga izgleda nema uopste? Sto bi rekao jedan "but, this is the internet?!" Dakle, mora da ga ima negde. Svaka pomoc je dobrodosla.

Link to comment
Je l ima neko ideju gde bih mogla da trazim ovaj preterano hajpovan "Paranormal Activity"? Nema ga na svim politicki korektnim mestima, a citam nesto po forumima da ga izgleda nema uopste? Sto bi rekao jedan "but, this is the internet?!" Dakle, mora da ga ima negde. Svaka pomoc je dobrodosla.
>
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...