Jump to content
IGNORED

torrenti


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

R5 nije CAM, mada ponekad moze da ima audio iz bioskopa...

An R5 is a warez release, made with a telecine machine from an analog source. Unlike a TC, the digitization is performed by the studio itself with very professional (and expensive) equipment and usually from the original source. The purpose of it is to create a high quality digital copy (usually for a later DVD release). But unlike a DVD, an R5 is released before the digital post-processing is finished. The quality of the rips can differ, but an R5 can be almost indistinguishable from a DVDRip since many movies are published on DVD with minimal editing.The name R5 refers to DVD Region 5, which includes the former Soviet Union, the Indian subcontinent, and much of Africa. In an effort to compete with movie piracy in these areas, the movie industry chose to create a new format for DVD releases that could be produced more quickly and less expensively than traditional DVD releases. R5 releases differ from normal releases in that they lack both the image post-processing and special features that are common on DVD releases. This allows the film to be released for sale at the same time that DVD Screeners are released. Since DVD Screeners are the chief source of high-quality pre-DVD release pirated movies (in comparison to cam or telesync, mostly), this allows the movie studios to beat the pirates to market. Bootlegged copies of these releases are often distributed on the Internet and in some cases, R5 DVDs may be released without an English audio track, requiring pirates to use the direct line audio from the film's theatrical release. In this case, the pirated release will be tagged with ".LINE" to distinguish it from a release with a DVD audio track.

Edited by mandingo
Link to comment
Zamolio bih forumsko pučanstvo da istakne vidno obaveštenje na ovom humanom topiku čim najnoviji hit Angels And Demons bude dostupan na torrentima u gledljivoj verziji.
Zamolio bih forumsko pučanstvo da Marvinu link dostavi na pm da ne bih morao da ga brišem odavde. :fashisto: -_-
Link to comment
R5 nije CAM, mada ponekad moze da ima audio iz bioskopa...
nismo se razumeli. ruske r5ice su cesto, ne kazem uvek, glorified cam snimci, osrednjeg kvaliteta, sa prisutnim hard sub-om. naravno, skidati film par sati (sa nekim plejerima, i odmah), te uvideti kako je los pirat, i nije neki gubitak vremena, a i komentari seedera pomazu. ipak, iz iskustva, ponuda je toliko bogata, da par-metarsko strpljenje za dvd ripom, nikada ne omane. Edited by boshoku
Link to comment

Ne mogu baš da se složim s tobom. r5ice su definitivno dvdripovi bar što se slike tiče. Samo se lepi najbolji dostupni zvuk u tom momentu.Ne pričamo, naravno, o fejkovima.

Link to comment

meni je za hd filmove neprevazidjen tehparadox dot kom. samo sto je vecina linkova na rapidshare-u i slicnim, ali se to resava pretplatom ili jdownloaderom(danas skinuo pazolinijeve kenterberijske price i cvet 1001 noci - 1280px horizontalna rezolucija)

Link to comment

Ja sam sa HDbits tacka ro krajem prosle godine skinuo bas dosta HD filmova, al su mi ukinuli nalog jer se nisam ulogovao neko vreme. Koliko sam ga koristio, bio mi je odlican (a radi i fake upload).

Link to comment

pojavio mi se "problem" sa ?Torrent-om verzija 1.7.7pre nekoliko dana pojavio mi se zuti trougao i download je postao "NEmoguc".Forvardovao sam port, sjajno je radio, samo ja ne koristim cesto torente tako da ne znam kada se tacno i posle cega "pokarabasio" protok?

Link to comment
e, drugari, ne da mi se da kopam, bi li mi koja dobra dusa otkrila neke trekere za HD filmove. mogu i privatni.
iskreno, ne vidim osnovanost hd-hypa. 1280x1024 mi, sa par meteri duljine, na mom, full-hd ekranu, deluje just-as-good.
Link to comment

Sta se ovo desava sa mininovom?Htedoh da poskidam zaostale epizode serija poput 24, koje nikako ne mogu da nadjem na rs jer su svi linkovi sklonjeni, kad ni na mininovi nista.Imaju ukupno dve strane torenata postavljenih za ovu seriju u zadnje tri godine, a do pre neki dan ih je bilo na desetine. Nema nista od epizoda koje meni trebaju...

Link to comment
pa ima 279 torrent fajlova. to nije malo.
da, ali kad bolje pogledas shvatis da je vecina tih torenata bez seedsa, ili su neke ipod verzije, ili trejleri.sem za zadnje dve epizode, ne mozes naci ni jedan dobar torent, a bilo ih je na hiljade do pre par dana...pogledacu direktno na eztv-u, verovatno ima tamo.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...