Jump to content
IGNORED

Nemacka


paculla

Recommended Posts

agencije traže 50% jedne rente, ako se uzima stan na dva meseca u švabiji.postoji li neki način da stupim u kontakt direktno sa vlasnicima stanova?

Link to comment

ako bas hoces taj stan koji si nasla i nijedan drugi, nema. ako ne, trazi dalje, ima i provisionfreie stanova dosta. pogledaj ovde, tu su skoro svi bez provizije.

Link to comment

moraš da pogledaš što više oglasa za stanove, nisu svi oglašeni od strane agencija, ima i direktno od vlasnikaali ako je vlasnik nekog konkretnog stana već oglasio preko agencije znači da tako želi i tu nema leba

Link to comment
ako bas hoces taj stan koji si nasla i nijedan drugi, nema. ako ne, trazi dalje, ima i provisionfreie stanova dosta. pogledaj ovde, tu su skoro svi bez provizije.
hvala ti puno!!!(nasla sam jedan koji bi 100% odgovarao, ispostavilo se da komuniciram sa agencijom i da oni autisticno traze da im dam apsolutno sve podatke o sebi da bi mi uopste kazali mogu li da ga dobijem na dva meseca (oglasen je na tri). i onda kad sam pocela da popunjavam te formulare, shvatim zapravo da je provizija prilicno velika. odustacu od tog stana, trazim dalje.)
Link to comment
moraš da pogledaš što više oglasa za stanove, nisu svi oglašeni od strane agencija, ima i direktno od vlasnikaali ako je vlasnik nekog konkretnog stana već oglasio preko agencije znači da tako želi i tu nema leba
da, da, odustajem od ovog, ne mogu ni da stignem do vlasnika.
Link to comment
ovi su ti isto "Ohne Makler", tj. bez posrednika, mada vise tih na izdavanje na odredjeno vreme imas na onom prvom linku. Preko tog prvog uglavnom traze studenti, a oni i gledaju da kad god im je stan (ili soba) neko vreme prazan uzmu neke pare...
Link to comment
ovi su ti isto "Ohne Makler", tj. bez posrednika, mada vise tih na izdavanje na odredjeno vreme imas na onom prvom linku. Preko tog prvog uglavnom traze studenti, a oni i gledaju da kad god im je stan (ili soba) neko vreme prazan uzmu neke pare...
ono prvo je super!prvo, u startu su jeftiniji oko 200 evra nego preko agencije (mesecno). drugo, nema agencijskog fee-ja.nasla sam vec par komada i pisala vlasnicima. hvala!!uf, kamen sa srca mi je pao
Link to comment
e pa da, studenti često žele da pod-izdaju stan na mesec-dva-tri dok su na nekoj praksi/razmeni/zajebanciji
mi se uklapamo u to. jul-avgust.
Link to comment

Evo ako nije upalilo još jedan sajt.Mada treba da budeš svesna da u pojedinim gradovima moraš da dubiš na glavi da bi našla stan koji ne ide preko agencije. Kod mene ovde je tako. Kad sam tražio stan, pretplatio sam se na sve moguće sajtovei berze da čim se oglasi stan mojih parametara, da dobijem mail. I stvarno, čim se pojavi oglas, dobijem mail - okrenem odmah telefon i stan već izdat. Hoću da kažem da ta šačica stanova bez provizije koja se i pojavi ode tako brzo da je to neverovatno. Počeo sam već da sumnjam da ljudi ne samo uzimaju stan i bez gledanja, nego i obećaju rentu za x meseci unapred, samo da bi ga odmah ugrabili. Ono, provizija agenciji ume da bude i soma i po do dva - i to za iznajmiti, ne za kupovinu.Ali kao što rekoh, nije u svim gradovima tako crno.

Link to comment

hvala ti!hamburg je u pitanju, ako nisam vec rekla.trazila sam stan blizu jezera, za dvoje + beba, + parking.(agencijske cene pocinju od 950 + provizija, koja je oko 500 evra min.)

Link to comment

Pa evo ovde kod mene nije tako, puno vlasnika jednostavno ne zeli da da stan agenciji, a o stanarima i da ne pricam. Kazu mi da je taj trend u usponu, da nekad nije bilo tako.Ali nebitno, ono sto njoj treba je Zwischenmiete na par meseci, to ce naci bez provizije...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...