Jump to content
IGNORED

Nemacka


paculla

Recommended Posts

Ima li neko preporuke za Ulm i okolinu? Kafane, pivnice, sightseeing, soping eventualno.Ako se ne varam, relativno blizu izvire Dunav. Ima li tu neceg da se provede dan u prirodi?Isplati li se otici do Garmisa na primer?Svaki savet i preporuka su dobrodosli. :)edit: typo
Pitaj čoveka na PM
Link to comment
  • 2 weeks later...

Posetio sam par puta Ulm, ali ništa posebno i sa imenom da izdvojim. Taj stari centar je lep za videti, prošetati; ima kao i u svakom gradu par muzeja, memorijala (Albert Ajnštajn i tako to). Pivnice i restorani, ništa se posebno ne ističe - uđeš i vidiš. Mislim, to je Ulm, nije Akapulko. Za šoping imaš sve u tom starom centru. A za Dunav si se malo prevario, ima do izvora odatle brat bratu 200km.

Link to comment
  • 3 weeks later...

bila par dana u dojčlandu, preciznije u bavarskoj, i baš se lepo provela. fino su mi legli minhen i, posebno, nirnberg, nisam ih tako zamišljala™. jednino mi nošenje debelijeh jakana nije baš leglo, ali srećna sam što kišobran nisam morala potezati. sve sam naletala na neki fin, nasmejan i ljubazan svet. mislim da sam ispunila životnu kvotu piva i kobasica.bio je u planu i šoping, ali pošto su se svakodnevno sticali uslovi za pivo i u prepodnevnim satima, po radnjama sam bila u stanju jedino da se kikoćem.smucala sam se i po nekim dvorcima ludviga II, ali ne stojim baš najbolje sa švapskim imenima. jedino sam navežbala da zapamtim nojšvanštajn. (ako sam i to zapamtila kako treba.)vrhunac mi je bilo prvomajsko veče kad sam gledala barselonin debakl po baščama minhenskim gde se od sedam sati teško nilazilo na slobodno mesto i trezne ljude. :)

Link to comment

Biću u Dortmundu 20 juna, pa 21 idem u Muenster na svadbu, tamo ću da spavam, pa ću 22 biti opet u Dortmundu. Celi dan 23 ću biti u Kelnu, pa ko hoće da se druži eto mene. :D

Link to comment

Da, verujem da bi se u Domu osećala kao kod kuće :lol:Na stranu to što je to za mene 6 sati vožnje - problem je u tome što ja nisam u DE od 20. do 30. zbog posla; moramo da probamo da prevarimo još par kompanija pre letnjeg raspusta.

Link to comment
Da, verujem da bi se u Domu osećala kao kod kuće :lol:Na stranu to što je to za mene 6 sati vožnje - problem je u tome što ja nisam u DE od 20. do 30. zbog posla; moramo da probamo da prevarimo još par kompanija pre letnjeg raspusta.
E jebi ga. :(
pa dobro mi dosla :)
Bolje te našla! :D
Link to comment

sad gledam, pa ovo je sjajno!! meni je katedrala odmah kod hbf, sto znaci da mogu da se provrtim tuda malo, pa da kasnije krenem u dortmund prvog dana iz kelna, dok toni adams ne zavrsi sa poslom. sjajnost.

Link to comment

tu su ti jako blizu i Wallraf i Ludwig muzeji koje svakako treba videti.jel to znaci 20. si isto u Kelnu?

Edited by aram
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...