Jump to content
IGNORED

Nemacka


paculla

Recommended Posts

manite se turistickih restorana. nice to see, but...
upravo zato i pitam :]
a kao nesto ekstra posebno tamo preporucujem kaiserschmarn (treba ga odmah uz pice naruciti jer dugo traje da se spremi).
jel to bese spremano za Franjinu Sisi? preporuka uvazena
za g-djicu za letacima: hofbräukeller mozes uklopiti sa villom stuck jer su na istoj tramvajskoj liniji. inace, villa stuck jeste dobar izbor. ono sto bih svakako preporucio je residenz http://www.residenz-...en.de/index.htm , posebno sto je u sklopu residenza i fantastican weihnachtsmarkt.uzmi Gesamtkarte "Residenzmuseum / Schatzkammer / Cuvilliés-Theater" i uzivaj. uz pinakoteke apsolutni hit. inace, u pinakotekama je nedeljom ulaz 1 evro.
Mislim da sam videla na sajtu da je subotom za Neue a nedeljom za Alte, provericu jos. Mislim da bih pre otisla u Neue.+ Luitpold deluje fino.
kad vec budes na stanici onda je super varijanta da sednes na tramvaj 19 i provozas se do poslednje stanice max-weber-platz (a tamo je i hofbräukeller), pa nazad to stanice theatinerstrasse gde je i centar (marienplatz).
da li predlazes tramvaj zbog nekog posebnog razloga i ugodjaja ili mogu to sve i da odsetam?
Link to comment

to je to za princezu sisi. :)alte ima jednog da vincija i gomilu rubensa. visinu prostorija u muzeju su upravo odredile velicine rubensovih slika. neue ima nekoliko van goghova i francuskih impresionista. tja...moraces vise puta navracati do minhena.taj deo od hbf-a do max-weber-platza prolazi kroz jako lep deo minhena. lepo sednes i kao da si u turistickom busu. :)mozes i da odsetas. ali racunaj na hladno vreme.

Link to comment
  • 2 months later...

U ovo doba godine ima da se smrzneš ko p***** tamo. Pogotovo ako dobiješ ideju da šetaš kvartovima koji su bliže luci, pošto odande brije takav vetrić da samo gledaš gde da uđeš na nešto toplo. Navikao sam i ovde kod mene na minus temperature, ali svaki put kad sam bio gore zimi, produvalo me između rebara.

Link to comment
U ovo doba godine ima da se smrzneš ko p***** tamo. Pogotovo ako dobiješ ideju da šetaš kvartovima koji su bliže luci, pošto odande brije takav vetrić da samo gledaš gde da uđeš na nešto toplo. Navikao sam i ovde kod mene na minus temperature, ali svaki put kad sam bio gore zimi, produvalo me između rebara.
Pocetak aprila bi bio u pitanju.Nije moranje, nego od pogledanog filma zelim da prosetam tim gradom a nikako da se ukaze neka prilika.
Link to comment
  • 2 weeks later...
Bio neko u Hamburgu? Jel fin za dva-tri dana? Videh ga samo kod Vendersa :Di237749.jpg
Dva-tri dana mogu svakako da se ispune sadrzajem. Ako si se odlucila, javi, stojim na raspolaganju za insajderske informacije :)
Link to comment
Dva-tri dana mogu svakako da se ispune sadrzajem. Ako si se odlucila, javi, stojim na raspolaganju za insajderske informacije :)
Hvala, moze za drugi put, sad se odlucih za nesto juznije :)
Link to comment
  • 2 weeks later...

Upravo provela nekoliko dana u Würzburgu i prijatno se iznenadila, verovatno zato sto inače nemam puno iskustva sa jugom Nemačke. Lep gradic, ima neku finu atmosferu neusiljene kulture, dovoljnu šačicu nenametljivih znamenitosti, reku i mnogo mnogo dobrih restorana i kafea. Uz to još jednu pristojnu 2nd hand prodavnicu ploča, filmski festival u pravo vreme, sunce i dovoljno južnjačke neposrednosti i živosti. Zbog svega toga preporuka od mene i želja za još kojom kratkom posetom.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Ima li neko preporuke za Ulm i okolinu? Kafane, pivnice, sightseeing, soping eventualno.Ako se ne varam, relativno blizu izvire Dunav. Ima li tu neceg da se provede dan u prirodi?Isplati li se otici do Garmisa na primer?Svaki savet i preporuka su dobrodosli. :)edit: typo

Edited by Behemoth
Link to comment

Bolje pitaj na lokal-patriotizmu, ako se selis a ne pitas samo turisticki. Ja cesto "odsedam" u Charlottenburgu, jer tamo zivi moje berlinsko prijateljstvo i ozbiljno sam i sama razmisljala o selidbi tamo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...