Jump to content
IGNORED

Nemacka


paculla

Recommended Posts

Meni je inace Ernst-Ludwig-Haus >>>>> Waldspirale, (+ sjajan mali muzej u ELH), i kad pomislim na Darmstadt, odmah mi krenu slike Künstlerkolonie. Meni dovoljno : )

Ne znam, možda :P
Onda mi nije jasno kako si grad ocenio sa
I on mi je sav nekako... Običan.
al' ajde, ljudi su razliciti : ) Kapiram zasto bi se npr ususkani slatki Heidelberg vise svideo ljudima, ali je mene D. bolje radio. Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Sleteo u Germaniju, idem sad sa kolegom da probamo da nadjemo neki nemacki restoran u okolini. Smestili nas u Haupstrabe, na ivici Eschborna. Deluje prilicno sivo i bezlicno. VIdim da MKK radi sredom do 8 navecer, taman cu ga posetiti. Kad ste vec nahvalili taj Damstad, jel moze jedan mali guide il su to oni gradovi koje u pola sata setnje obidjes cele? Mislim se da slobodnu subotu iskoristim za to ili za setnja-turu po centru Frankfurta.edit: moram da pohvalim porodicni hotelcic u kom smo odseli. Dorucak sve neke skupe opcije: fensi crni zrnasti hlebovi, prsute, brin i ostali sirevi, vocne salate ko da si u africi... A racunaju ga 5 jura :s_w: Soba je izmedju 70 i 90 jura, zavisno dal je vikend il ne, ne znam dal je to puno. Imam neke fensi losione i sampone, nisam siguran bas sta na sta ide.. i da, winner - 7 peskira :Hail:Jedino mi nije jasno dal je to nemacki trend il samo ovaj otel, tek sve se zatvara samo ako ga ostavis bez nadzora - prozori, vrata, kanta... samo ceka da odlutas u drugi deo sobe i paf!

Edited by Shan Jan
Link to comment
Kad ste vec nahvalili taj Damstad, jel moze jedan mali guide il su to oni gradovi koje u pola sata setnje obidjes cele? Mislim se da slobodnu subotu iskoristim za to ili za setnja-turu po centru Frankfurta.
Ja sam tamo provela dva letnja dana od jutra do mraka, pored setnji po gradu i parkovima bila sam u dva muzeja (jedan manji jedan veci ali generalno nisu ogromni kao svetski muzeji) i Jugendstil Badu. Nisam imala brzi tempo kao inace, jer je bilo pretoplo a ja prilicno umorna.Osnovne info sam pokupila odavde http://wikitravel.org/en/Darmstadt a onda sam cim sam stigla u centar otisla u turistbiro da bih uzela neku bolju mapu i pitala sta me je jos zanimalo. Mozemo ti Glas RazumaN i ja dati detalje ali zapravo ne znam sta bih ti rekla, imas jedan dan i gledas kako da ga bolje iskoristis, a svi mi ovde imamo razlicite utiske o gradovima...ako ne mislis da ces se uskoro vracati u Nemacku i setati po raznim gradovima, mozda je bolje da ipak odes do Heidelberga nego do Darmstadta, mislim da je H. generalno dopadljiv svakome..Vozom do H. ti je 1h/1h15min, dakle malo duze i skuplje (~19e jedan smer) nego do D. (20min, 8e jedan smer)(D. je zgodan inace za aerodrom, jer mozes npr da ostavis prtljag na Fraportu ili se cekiras i onda busem 20-25min do D. za 7e)
Link to comment

Bio u Darmstadtu (uglavnom po kafanama), centru Frankfurta (uglavnom po kafanama) a i u Muzeju moderne umetnosti (ima pored jedna kafana). Lepo bilo neg mlogo ladno, kolege iz juzne se tresli od zime na -3. Spaslo nas je u Darmstadtu sto smo slucajno u jednoj pekari naleteli na nekog poljaka pa nas provozo gradom, ispricali se, iskukali gastarbajterski i mi zavrsili u kafani (on jadan nazad na poso). Kaze prosao je celog sveta, Kina, Afrike, Kanada... i nidje se ne radi tako puno i placa tako dobro ko u Germaniji. Sve u svemu nigde nisam video zemlju sa tolikim nedostatkom debelih ljudi a i kafane su cudno tihe... cu kacim slike cim mi bocvanski internet to dozvoli. Fala za savete :)

Link to comment

:)Sad opet ja, bicu tri dana u Minhenu krajem iduce nedelje, presla sam celu temu i nema detaljnije price o njemu, te preporucite mi- gde da rucam (na prvom mestu nemacka hrana i pivo, dodatni + ako drze tamno i/ili psenicno posto svetlo najmanje pijem a onda moze i neki specijalno zanimljiv restoran iceg, samo da je dobro skuvana hrana, nista susi i slicno)- koje muzeje nikako da ne propustim? Secam se Pinakoteka jos iz udzbenika nemackog ali mozda ima jos nesto vredno paznje? *Dodato: zanimljivo mi deluje i Deutsches Museum. Mislim da bih odabrala jednu Pinakoteku i jos nesto drugo(npr Villa Stuck [39] — A collection of Jugendstil art primarily by Franz von Stuck. Interesting seasonal exhibitions as well, all located in a well maintained historical mansion once owned by the artist including period furniture. /ali ne znam koliko vredi odvojiti vreme na ovo za prvu posetu gradu, verujem da cu doci opet. s druge strane, bice hladno pa ce mozda prijati da budem negde unutra)- nesto drugo sto ne bi trebalo da propustim?naravno da cu da setam centrom i kud me noge nose, obicno u turistbirou uzmem i neku mapuPrvog dana bih morala da ostavim prtljag negde preko dana, razmisljam da li mi je bolje da to uradim na aerodromu ili na glavnoj z. stanici, odgovara mi i jedno i drugo mesto a pretpostavljam da ne moram brinuti o bezbednosti. Do sad sam ostavljala torbe samo na Westbahnhofu u Becu i na kelnskoj glavnoj i sve je bilo u redu.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

jas jeo u 2 navrata u HBu, ogromno, zagušljivo, za grupe, sa njemcima u špilhoznama što pucaju bičem u ritmu, al dobro koleno za nespavanje od žeđi. augustiner, isto samo za manje ljude. ogromna pivnica. kobasice na pijaci. krkao sam i neki odličan gulaš, al se ne sećam gde.

Link to comment

ja sam neplanirano otisla u BMW muzej i svidelo mi se (ali sa godinama sve manje imam zivaca za muzeje, tako da nisam prava osoba za savet). Olympiapark je lep za šetati, ali to više leti. jeli smo negde nemačku klopu ali ne sećam se gde. u HB sam uzela samo perece i stavila u torbu i jela ih naredna 2-3 dana pomalo. od mesta mi se najviše svideo ovaj mali pab http://www.valentinstueberl.com/

Link to comment

Po netu sam videla preporuke za Fraunhofer Wirthaus za rucak, deluje mi kao opste mesto (koje je verovatno dobro, mislim da iz dosadasnjih iskustava gde bih pitala u turistbirou ili na ulici :D bih uvek zavrsila na nekom dobrom mestu) al reko' da vidim ima li neceg manje poznatog a dobroghttp://www.fraunhofe....php?page_id=23

ali sa godinama sve manje imam zivaca za muzeje
skroz razumem, sad mi najvise prijaju oni manji po kojima mozes prijatno da prosetas dva-tri sata najvise Edited by I*m with the pilots
Link to comment

manite se turistickih restorana. nice to see, but...ovde http://www.hofbraeukeller.de/ se dobro jede, tipican bavarski restoran, i jako malo turista... to je mladji rodjak mnogo poznatijeg hofbräuhausa.patka, schweinehaxe i schweinbratten su top.a kao nesto ekstra posebno tamo preporucujem kaiserschmarn (treba ga odmah uz pice naruciti jer dugo traje da se spremi).za g-djicu za letacima: hofbräukeller mozes uklopiti sa villom stuck jer su na istoj tramvajskoj liniji. inace, villa stuck jeste dobar izbor. ono sto bih svakako preporucio je residenz http://www.residenz-muenchen.de/index.htm , posebno sto je u sklopu residenza i fantastican weihnachtsmarkt.uzmi Gesamtkarte "Residenzmuseum / Schatzkammer / Cuvilliés-Theater" i uzivaj. uz pinakoteke apsolutni hit. inace, u pinakotekama je nedeljom ulaz 1 evro.kad obavis residenz, onda nedaleko se moras nacrtati u jednom fantasticnom http://www.cafe-luitpold.de/.slobodno ostavi prtljag na stanici (ako nadjes slobodan bunker). kad vec budes na stanici onda je super varijanta da sednes na tramvaj 19 i provozas se do poslednje stanice max-weber-platz (a tamo je i hofbräukeller), pa nazad to stanice theatinerstrasse gde je i centar (marienplatz).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...