Jump to content
IGNORED

Nemacka


paculla

Recommended Posts

ne zezajte coveka, on zivi u bocvani, pustite ga da se cestito najede mesista, a da nije kudu ili springbok.idi na kolenicu, kobasice i paulaner u neki bavarski restoran u frankfurtu. nek preporuci frhost.ja znam kod mene u manhajmu koji je najbolji, mada su sad doveli nekog kineza kuvara :rolf:

Edited by Parsons
Link to comment

Pored kolenice mogu da probaju i Schäufele - ja ne znam kako mi zovemo ovaj deo mesa, plecka? (ako tog ima u Fra)

Ne znam za Minhen, ali u Frankfurt imas bas takvo mesto, Mousonturm, u kome se odrzavaju koncerti i uvrcu moderna tela.
Super, utefterila sam za neki iduci put, al sad bi mi bilo zgodno nesto bas u Minhenu/okolini.
Link to comment
Sta jesti? Nemam pojma, rebarca, kolena, kobaje, zeleni sos... blaah. Ja odem povremeno kod lepe mlinarice, jer mi je ispod gajbe. Nije losa klopa, uvek je puno i zgadija ga voli. Shanjanu bi mozda prakticnije bilo da svrati do Paulanera ili kucice na Hauptwacheu.
ovo je sasvim sasvim ok. jedno od boljih nemackih jela (istna, davno sam ga jeo, moguce da sam zaboravio kakvo je zapravo :) )
Tamo ako oces da probes apfelwein (odurno pice, al sta znam, zgadija ga cedi).
apfelwein je odlican, ali kad se pije kao spricer.samo je jebeno sutra ujutru ako se covek napije.
Link to comment

Frankfurt je realno krš grad. Obići stari grad, popeti se na tower, baciti pogled i potom sesti u voz i odvesti se za pola sata u Hajdelberg, to je već gradić kao iz sna. :)

Link to comment

A koliko je daleko Marburg? Meni je ostao u sećanju kao jako lep, al se ne mogu setiti koliko je tačno daleko od Frankfurta.A u Hajdelbergu nisam bila, mada kažu ljudi* da treba :-)*svi oni koji nisu nastrojeni "neću tamo da idem jer je puno turista"

Link to comment

Ili 30 i nesto km do Darmstadta (15-30min vozom), bila sam po Parsonsovoj preporuci pa saljem dalje :)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
Ili 30 i nesto km do Darmstadta (15-30min vozom), bila sam po Parsonsovoj preporuci pa saljem dalje :)
Čekaj, bila si U Darmstadtu? Ja sam tamo bio smešten na mom proputovanju, tamo mi ortak. I on mi je sav nekako... Običan. Svaka čast Hundertvaserovoj spirala zgradi, ali ne uspevam da se setim da sam video tamo bilo šta još zanimljivo. Ako naravno prebegnemo činjenicu da su svi ti Nemački gradovi lepi i skockani po defaultu, mislim na neke nadprosečne ljepotinje. Wiesbaden mi je lepši duplo, a cenim da je slična razdaljina.
Link to comment
Čekaj, bila si U Darmstadtu? Ja sam tamo bio smešten na mom proputovanju, tamo mi ortak. I on mi je sav nekako... Običan. Svaka čast Hundertvaserovoj spirala zgradi, ali ne uspevam da se setim da sam video tamo bilo šta još zanimljivo. Ako naravno prebegnemo činjenicu da su svi ti Nemački gradovi lepi i skockani po defaultu, mislim na neke nadprosečne ljepotinje. Wiesbaden mi je lepši duplo, a cenim da je slična razdaljina.
Meni deluje da ga nisi dovoljno istrazio ;)Darmstadt1.jpgU Wiesbadenu sam ~cesto pa "zaboravim" na njega, ali ga zapravo uvek preporucujem ljudima, zajedno sa Mainzom. Malo je dalji od Frankfurta, 45min S-Bahnom, 20tak nekim Regiovozom.Darmstadt mi je ostavio poseban utisak zbog boja, prisutnog Jugendstila i mladalacke atmosfere. Lepi parkovi i baste, TU, prostranost a opet ususkanost..mada znam jos nekog na koga nije ostavio dovoljan utisak. Doduse tom nekom se ni Düsseldorf nije svideo, meni bio strava.Darmstadt2.jpgDarmstadt3.jpgDarmstadt4.jpgDarmstadt5.jpgitd. da ne gusim previse sa slickama
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...