Jump to content
IGNORED

Nemacka


paculla

Recommended Posts

Da li postoji neki jedinstveni sajt, ili vise njih, gde bih mogla da pretrazim "audio-vizuelne" dogadjaje po Nemackoj, znaci neke eksperimentalne koncerte, instalacije, izlozbe itd?
uglavnom moras da gledas sajtove ,ustanova' koje to organizuju.ja sam npr. u ponedeljak 13og u frankfurtu na koncertu mark lanegana :s_w:
Link to comment
mozes da skoknes do marburga ili kassela.
Da li je ovo neki trik, na vise mesta na prethodnim stranicama procitah "nema dosadnijed og Kasela", ne secam se iceg pozitivnog? -_- (ne znam nista o tom gradu)
Link to comment

nije trik za kasel. ima super zamak wilhelmshöhe, i dva muzeja koje treba videti (Astronomisch-Physikalisches Musem i Bruder Grimm).za jedan dan taman dovoljno. arhitektura nije nesto.http://www.kassel.de/kultur/sehenswuerdigkeiten/

Link to comment
nije trik za kasel. ima super zamak wilhelmshöhe, i dva muzeja koje treba videti (Astronomisch-Physikalisches Musem i Bruder Grimm).za jedan dan taman dovoljno. arhitektura nije nesto.http://www.kassel.de...swuerdigkeiten/
Ovi muzeji deluju sjajno, svidja mi se i ovaj predlog, hvala
Nirnberg je mnogo interesantan. Ima lep stari grad, sve povađeno iz pepela nakon savezničkog bombardovanja i vraćeno u izgled ko iz srednjeg veka. Lepa reka Pegnic, zamak, kuća Albrehta Direra,...ali ono što je meni bilo najlepše je da odeš na obod grada da obiđeš naci relikvije. Hitlerova replika Koloseuma je pretvorena u najbolji muzej WW2 po mom mišljenju. Olimpijski stadion u blizini je onaj najčuveniji odakle se Hitler obraćao arijevcima, a tu je i Zeppelinfeld gde su se dešavali Nazi Party Rallies. A odatle na 15 minuta hoda je i kupalište. Sve ima!
Nirnberg zelim da vidim vec dosta godina unazad, ali iz nepoznatog mi razloga nisam kretala na tu stranu..Naravno da mi je sve sad od predlozenog primamljivo, mislim da imam dovoljno materijala da skrojim sebi dva vikenda, hvala vam svima. 0_cvece000.gif****Evo ako mogu i ja da doprinesem temi sa nekom nemackom hranom, (za mene je Nemacka raj sto se tice klope)imala bih preporuciti- jedan tipican nemacki restoran u Schiersteinu u Vizbadenu "Gaststätte Stifterappler"sa ukusnom nemackom kuhinjom, gde se dnevni meni pise olovkom/hemijskom na parcetu A4 papira presavijenom na pola i menja svakog dana, a imaju pritom i cesko Krusovice pivo (crno). Petkom imaju odlicnu ribu (mada ja uopste nisam bas poznavatelj, ne znam ni sta sam jela, ali i svi iskusni za stolom su bili istog misljenja) za neke male pare (za ribu) a subotom ne rade.- (pretpostavljam nemacki standard) Rinderroulade "Hausgemacht" in deftiger Zwiebelsauce mit Apfelrotkohl und Kartoffelklöße uz Altbier u Koblencu u Staroj pivnici u centru grada (Alte Brauhaus) iz 1689. (verovatno je kao i dosta drugih srusena krajem rata pa su je obnovili na istom mestu u istom stilu)(ovako je izgledao moj tanjir) verovanto ce nekom delovati malo, rekla bih da fotka laze jer se secam da je tanjir bio ogroman ali ja se posteno namucih, simpaticna konobarica je dolazila dvaput da me pita kako napredujemDosla sam do pivnice tako sto sam otisla u turistbiro, rekla da sam gladna i da bih rucala nesto socno i nemacko, na sta je zena pogledala na sat (bilo je skoro 16h) i ljutitim pogledom moje mame rekla "da nisi malo zakasnila sa ruckom, mlada damo?" Postideh se opako, mora da je primetila pa mi je uzvratila osmehom i objasnila gde su najbolja mesta.- sigurno dobro poznata ali da spomenem kao nesto sto je na mene ostavilo poseban utisak, pivnica sa klopom "Brauerei im Füchschen" u Dizeldorfu, opet za one koji vole svinjske poslastice :] (Ja se nesto secam da se zapravo zvala "Zum kleinen Füchschen" ali kada pogledam na mapi, stoji onaj prethodni naziv)- divlje kupine duz Rheingau na puticima do vinograda po brdima, ukusno sa lepim pogledom na Rajnu
Link to comment
  • 3 months later...

Sad kad sam nasao topic da stavim i ovde:Putujem sas kolegom u Frankfurt na trening sledece nedelje. Trening ce biti od 9 do 5 zvanicno al ako prate africke trendove bice i dana kad ce da se zavrsi oko rucka. Imacemo i slobodnu subotu skoro pa celu. Sta da obidjemo, gde da zderemo, cega da se cuvamo (nadam se da rasizma nema) itd itd... Pa ako neki drug forumas german ima neki info nek predlozi :)sacu polako da iscitavam topic... :fantom:

Link to comment

bazajte po centru gde imate gomilu solidnih restorana. takodje setajte pored majne, idite na neki od mostova pa fotkajte skyline. uvece mozete ici do dela grada preko majne po imenu schsenhausen gde ima dobrih barova. rasizam nije tema u nemackoj, iako ima pojedinacnih slucajeva napada na tamnopute.

Link to comment

@FrankfurtMozete prosetati i po Muzeju moderne umestnosti (MMK), http://www.mmk-frankfurt.de/Nije prevelik, taman da se vidi stogod zanimljivo i neshvatljivo, deo je stalna postavka koliko se secam a ostalo su lutajuce izlozbeMislim da pored redovne cene koja je tipa 10evra postoji i neka dvodnevna karta za sve fra-muzeje, izuglaj malo ako vam se jos nesto gleda.U ulici koja vodi direktno do MMK (Braubachstr.) ima jedna-dve galerije sa fotografijama i slikama, ja sam prosle godine gomilu finih stvari tako videla, sve neplanirano - prosto setajuci po gradu. I to je naravno dz.Lepo je setati pored Majne definitivnoNa gradskom trgu (Römerberg), uzani prolaz koji vodi ka reci - na cosku neka pekara-poslasticarnica u kojoj bi uvek bila guzva, jela sam neke finotestaste kolace sa visnjama i sljivama - kao da je pravila moja baka.Za xxxprovod imate Kaiser ulicu koja vodi od glavne z. stanice ka centru (Kaiserstr.) :D

Link to comment

ja sam 1 odseo u nekom hotelu na uglu kajzershtrase. zivopisan kraj :)a tu negde blizu zatvore celu ulicu nekad i nakrcaju tezgama za krkanje. meni to super.

Edited by nisam ja
Link to comment
Mozete prosetati i po Muzeju moderne umestnosti (MMK), http://www.mmk-frankfurt.de/Nije prevelik, taman da se vidi stogod zanimljivo i neshvatljivo, deo je stalna postavka koliko se secam a ostalo su lutajuce izlozbe
meni je ostao u bas lepom secanju. i postavka (oja je tada bila) i sama zgrada su odlicne+ bio neki strip crtan po zidovima, sitan, jedva da ga vidis,pa onda ides po muzeju i gledas iza radijatora, u coskovima i tako svugde negde da vidis sta ce dalje biti :)
Link to comment
meni je ostao u bas lepom secanju. i postavka (oja je tada bila) i sama zgrada su odlicne+ bio neki strip crtan po zidovima, sitan, jedva da ga vidis,pa onda ides po muzeju i gledas iza radijatora, u coskovima i tako svugde negde da vidis sta ce dalje biti :)
Takodje, svakako cu otici ponovo kad se zadesim u Frankfurtu. Prosle godine su bile bombone na sve strane (na sred prostorije u krugu, u coskovima, neki "poznati" umetnik je to radio), Larry Clark (kog ja nesto bas ne volim al kad je vec tu) a od stalne postavke mi je ostao u secanju Japanac. Secam se isto sobicka u kom se nalazi pribor i alat umetnikov, pod nazivom "Ispod stepenika" il tako nesto, verujem da je to isto deo stalne postavke? :lol:1_e21e3ade68.jpgZgrada je prica i uzitak za sebe, zato i rekoh da je zgodno prosetati :)
Link to comment

Umalo da zaboravim moje pitanje, gledam kako da ga najbolje formulisem:Da li postoji neko pozoriste/klub u Minhenu u kom se redovno ili povremeno desavaju predstave sa "modernim plesom" i slicnim? Ili nesto "eksperimetnalno" sto biste mi preporucili? Na kraju, nesto sto ne bi trebalo propustiti od njhovih pozorista? Bicu nekoliko dana u decembru tamo pa ako ima neceg rado bih gvirnula.

Link to comment
Nemacka klopa je generalno bulja
+1tako da, spanski, libanski, argentinski restorani...italijanske izbegavati, to sve drze gastarbajteri koji pre dolaska u nemacku nisu znali ni spagete da skuvaju Edited by aram
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...