Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

moji klinci obozavaju tu radnjicu, ja jos nista nisam probao jer nikad nista ne donesu doma guzice male

 

i moji se klinci navukli od odma, već vidim novu stavku u budžetu...

Link to comment

koh s makom. umesto pola griza stavila sam mak. bzvz, necu vise eksperimentisati u ovom smeru. plus sam se posle cetvrt veka podsetila da je koh hleb natopljen hladnim mlekom sa secerom koji smrdi na jaja. moja guzica sada voli finije kolace. mada ima i kome je bilo ukusno! ukusi...

 

oivzar.jpg

Edited by darling
Link to comment

koh je bio i ostao najgrozniji od svih groznih natopljenih kolača.

po groznoći mu pariraju jedino ona otužna i preslatka natopljena sranja poput tulumbi i kadaifa.

Link to comment

Tulumbe i kadaif nisu isti nivo, ja sam jeo kadaif ove godine u Grckoj i ozbiljna je navlaka, mnogo dobro, barem ovaj koji sam jeo dole. Sa puno putera i oraha.

I da, banujte ga.

Link to comment

rozen torta je najdivnija torta na svetu ako se pravi from skrec, s korama s belim vinom, koje su toliko suve i deformisane da torta mora da stoji pod teskim teretom najmanje 4 dana da bi kore razmeksale od vlage iz fila, da bi torta dobila pravilan oblik i da bi mogla da se sece. jela sam je dvaput u zivotu u detinjstvu i ostala mi duboko urezana u nepcanom secanju. (ako neko ima sacuvan taj recept, dajte, pliz, nikad nigde nisam uspela da ga nadjem)

za rozen s kupovnim korama slazem se da je njesra, mislim, moze da se pojede, al bzvz. najgora je kad je prave s margarinom za posne slave.  

reforma ima svojih cari ako je s malo secera i crnom cokoladom. 

 

najgori je ciz kejk, odmah posle sampita i svega s belancima sa secerom.  :fantom:

Edited by darling
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...