Posted May 31, 200915 yr Dugo mi je bila želja sakupiti ono što je dobro sa raznijeh strana youtubea, dailymotiona - na jedno mjesto!Tip koji bi se tražio: kvalitetna dokumentarna snimka uz normalan komentar, 1 upućenog i po mogućnosti engleskog tipa (jer oni objašnjavaju u tome).Da iniciram topik sa prvim primjerom:28. 4. 1975. Newport Bridge (iliti danas Saigon Bridge). Posljednji dani Južnog Vijetnama, most je samo 2 kilometra od centra grada. Vod južnovijetnamske vojske ima velikih problema s malom jedinicom Vietconga, prethodnicom ogromne Sjevernovijetnamske vojske koja u grad počinje ulaziti sljedećeg dana.. Reveal hidden contents Iz nekog čudnog razloga (tj., neznanja), u opisu na youtube piše da se ovo događa za vrijeme Tet ofenzive. So wrong..
May 31, 200915 yr Author Da ne bude samo rat : 16. 7. 1969. Lansiranje Apolla 11, upotpunjeno sa telemetrijom i komunikacijom sa posadom. Završava sa odvajanjem 1. stupnja i paljenjem drugog..
June 1, 200915 yr Author 3.-6. 6. 1984.Operacija Plava Zvijezda, napad na Zlatni Hram u Amritsaru; događaj koji je malo kasnije bio povod za atentat na Indiru Gandhi, koji je zatim bio povod za pogrom Sikha u Punjabu. India... -_-
June 3, 200915 yr Sovjetsko napredovanje preko zapadnih delova Azovskog mora (Sivaš) novembra 1943insert je deo igranog filma"....film vas dotiče oštrom, bolnom dirljivošću jer prikazuje vrlo jednostavne ljude. Ljude koji se zakopavaju, kleče duboko u blatu,preko beskrajne močvare koja se proteže i iza obzorja, ispod ravnog neba. Jedva da je neko preživeo. Bezgranična perspektivau ovim zabeleženim trenucima je stvorila efekat blizak katarzi. Kasnije sam saznao da je kamerman koji je napravio ovaj film, satako izvanrednim pronicanjem u događaj koji se zbivao oko njega, ubijen istog dana...."
June 4, 200915 yr Author Odličnu stvar si stavio,Ulise..Atenski Politehneio, novembar 1973. Edited June 4, 200915 yr by Roger Sanchez
June 4, 200915 yr Author Malo Dalekog Istoka i od mene.. 1945ta.Iwo Jima, Okinawa i carska palača. Edited June 4, 200915 yr by Roger Sanchez
June 4, 200915 yr Nema potrebe da duljim, sve piše u naslovu. Dakle, sjajan dokumentarac o momentima kada monstrumi polako, ali sigurno gube tlo pod nogama (and more) + komentatori koje je milina slušat. Na YT ima 5 video isječaka istog dokumentarca koji traju po 10-tak minuta. Od mene 1 ogromna preporuka.
Create an account or sign in to comment