Jump to content
IGNORED

Duhovno rehabilitacioni centar Crna Reka


Aca

Recommended Posts

Jeste, sprema se da demonstrira svoju moc i stanovnicima Kuala Lumpura tako sto ce skociti sa jedne od Petronas kula.
Eto vidis kako nije tesko utvrditi cinjenice.
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    58

  • Аврам Гојић

    54

  • Indy

    46

  • Viloticka

    41

koliko se secam, bilo je dosta sporenja na tu temu i dosta onih koji su branili lopatanje onomad?!ubr, provalio sam i kako se kvotuje. ura!
Nisam tada bio na forumu. Ovo sto sam procitao od ubistva ovog momka je bilo slaganje. Da smo se sporili ne bi presli na probleme vezane uz narkomaniju. Edited by bergasa19
Link to comment
Eto vidis kako nije tesko utvrditi cinjenice.
Naravno, ako dovoljno cvrsto verujemo u njih, onda i neproverene tvrdnje postaju cinjenice.
Link to comment

Da dodam jos nesto u off-u.Osobe sa predispozicijama imaju faktor drustva, genetike, i najvaznije - porodice. Povodljivim i slabim ih cini nesigurnnost stecena u porodici - nasiljem, verbalnim ili fizickim, zapostavljanjem itd... Sve se to lepo godinama talozi u licnosti dok se ona formira, pa jednog dana to ispliva.Ranije je bila tema `da li bi ste zaposlili lecenog zavisnika` i ja sam tu rekao da ne bih. Ne volim narkomane, iz cisto licnih razloga - imao sam nekoliko situacija koje su mogle lose da se zavrse, ali sam nekako uspeo da se izvucem (smirenim, racionalnim ponasanjem, i sam se sebi cudim). Plasim ih se. Imam ih dosta u kraju, ceste su sitne kradje (tipa plejer iz automobila).Medjutim, iako ih diskriminisem, osecam i empatiju prema njima. Oni su zrtve. Tacka. Oni najcesce placaju tudje greske begom u narkomaniju, a onda ih ceka taj struggle sa odvikavanjem, gledanjem na njih kao neljude (eto i mene medju takvima, priznajem i nije mi bas prijatno), raznim generalizacijama. Posebna je prica kakvih idiota ima medju lekarima-psihijatrima, i kako oni cesto mogu da useru stvari, sto zbog toga sto su idioti, sto zbog toga sto su u drustvenim institucijama prebukirani.Postoji i jos jedna predispozicija, ne secam se da je neko pomenuo to. Bipolar, grozna boljka, otkrije se ponekad tek kada se javi zavisnost kao simptom. Mada, cak i marihuana moze da bude okidac za tu i slicne bolesti, ako je neko predisponiran..

Edited by Malkmus
Link to comment
Naravno, ako dovoljno cvrsto verujemo u njih, onda i neproverene tvrdnje postaju cinjenice.
Ovako. Ovo je moj post na koji si postavila besmislena pitanja.
Jedan moj odlican ortak je uzimao bas jaku dnevnu dozu odlicnog horsa. Mozda i najjacu od svih sa kojima sam se druzio posto sam i sam bio u tome. Nikad nikog nije zajebao za kintu i boleo ga kurac sta o njemu drugi misle. U jednom trenutku mi je rekao da se skida i da mu donesem bendzose i klopu kad me pozove. Izguro je sve sam.Otad nije uzeo nijednom, nije se povukao u ilegalu, nije poceo ni da cirka. Jednostavno mu je dokurcilo i snagom volje je sve to ostavio iza sebe.
A ko to kaze, on? Ili ti zivis sa njim pod istim krovom?
Prvo ces morati da savladas pojam odlican ortak. Zasto mi je on odlican ortak. Da li zato sto me laze? Onda sam ja budala.Drugo ces opet morati da se upitas da li se sa odlicnim ortakom vidjam.Trece ces morati da procitas prethodne postove koje sam napisao i da iz toga izvuces jedini moguci zakljucak. Bar mi se cini. A to je da bih ga iz aviona prepoznao kada bi uzeo heroin.Sada mi postavi pitanje zasto logi letaci lete.
Link to comment
Fotografija nije bas najbolji svedok zavisnosti. Verujem da bi Indy ili Minja doveli u zabludu svakog sa svojim vidjenjem 'faces of addiction'. Fali tu jos koja dimenzija.
pa nije, ali je svedok kako autor vidi zavisnost. a ima i mali tekst ispod svake fotke. svakako sam kačila kao asocijaciju, naidjoh na netu, pa da podelim
Link to comment
Pre par godina mi je na posao dosla lekarka-neuropsihijatar pa smo se u caskanju dotakli i narkomanije. Njen stav je - jednom zavisnik, uvek zavisnik...
kada takvim ljudima kazes da poznajes nekoga ko se izlecio, ko vodi normalan, funkcionalan zivot, oni po pravilu odgovore nesto u kljucu > samo cekaj, pa ces da vidis. i ti, naravno, ne mozes da dokazes da se u sledecoj kriznoj situaciji neko nece vratiti dopu.i jos, oni misle da je veca verovatnoca da ce dopu da pribegne neko ko ga je koristio, prosao pakao da se iz njega izvuce, skupio parcice svog zivota i krenuo dalje, nego neko ko realno nema pojma u sta se upusta.taj stav, te lekarke, nije samo zao nego bih rekla da logicki ne stoji. a zao je zato sto ti ljudi seru iz neznanja, primitivizma ili prosto ispiraju usta ne misleci na posledice, i pri tom pristaju da se na njihovom "strucnom" misljenju kao gljivica nahvata dalja drustvena stigma. oni su, sa jos par faktora, u korenu vecite stigmatizacije izlecenih narkomana - oni seju sumnju i strah, tim svojim jednom ovisnik, uvek ovisnik.dok joj neko ne zavali samar i ne kaze > gospodjo, evo ja sam leceni narkoman, ko ste vi da mi uzmete sansu?
Link to comment

Bas tako. To nije medicinski aksiom nego bapska floskula koja nema veze s mozgom. Koliko sam ja video, bivsi dzankiji cesto zadrzavaju neku formu zavisnosti (blagi alkoholizam, npr) ali to ne znaci da ne mogu da se resocijalizuju do te mere da se i to moze sanirati.

Link to comment
Ta lekarka lupeta, a nažalost nije jedina iz lekarske struke koja priča takve stvari. Sramota za profesiju, ja poznajem nekoliko lečenih teških narkomana, koji su sad savršeno normalni.
Nisam rekao da se slazem sa njom, ali mi zvuci kao jedno od mogucih resenja - "jednu robiju zameniti drugom". Samo treba naci kojoj je to "drugoj robiji" zavisnik sklon.Nazalost, ja ne znam nijednog izlecenog heroinskog zavisnika koji je sad normalan. Od drugova iz skole, grada, ortaka iz ulice kad smo bili klinci,... nijedan jedini slucaj uspesnog izlecenja ne znam
Link to comment

Ja ih znam nekoliko (trojicu, tacnije). Imaju porodice, dobri ocevi, sve ok.Jedan problem (ili skup problema) moze da te gurne u to sranje, ali postoji tu i faktor sazrevanja - ako sam prosao kroz pakao da bih izasao iz necega, valjda sam i za jotu sazreo.

Link to comment
Nisam rekao da se slazem sa njom, ali mi zvuci kao jedno od mogucih resenja - "jednu robiju zameniti drugom". Samo treba naci kojoj je to "drugoj robiji" zavisnik sklon.Nazalost, ja ne znam nijednog izlecenog heroinskog zavisnika koji je sad normalan. Od drugova iz skole, grada, ortaka iz ulice kad smo bili klinci,... nijedan jedini slucaj uspesnog izlecenja ne znam
razlikujem dva tipa heroinskih ovisnika, od ljudi koje poznajem, od onih koji su drogu uzimali intravenski takodje ne znam za nijedan slučaj izlečenog heroinskog zavisnika koji je sada normalan, a i jako malo ih je na ovom svetu. Ovi koji su eksperimentisali sa heroinom, kokainom, lsd-om, speedom i ostalim smećem uzimajući ga isključivo preko nosa znam slučajeve koji su sada sasvim ok, što kaže kauboj, porodice, očevi.
Link to comment

Jbg, ne znam sta podrazumevate pod terminom - zavisnik. Rekreativce ili one prave dugogodisnje zavisnike koji prodaju stvari iz stana i sl... Sad se setih jednog izlecenja, burazerov ortak. Jeste da pije ali moze da funkcionise i da radi. Bas vodi jedan od takvih centara,Edit:

Ovi koji su eksperimentisali sa heroinom, kokainom, lsd-om, speedom i ostalim smećem uzimajući ga isključivo preko nosa znam slučajeve koji su sada sasvim ok, što kaže kauboj, porodice, očevi.
To i nisu zavisnici, to je zajebavanje. Jeste da u tom zajebavanju moze da se ode i daleko (kao jedan dalji brat kome su i zubi poispadali od svega sto je koristio, a danas je normalan) ali kad kazem zavisnik mislim na dugogodisnjeg heroinskog zavisnika Edited by ficfiric
Link to comment
To i nisu zavisnici, to je zajebavanje.
Nikad nisam probao zato što mislim da se nikada ne bih skinuo. Za sebe verujem da sam zavisnik iako nikada nisam ništa koristio.
Link to comment
Ovi koji su eksperimentisali sa heroinom, kokainom, lsd-om, speedom i ostalim smećem uzimajući ga isključivo preko nosa znam slučajeve koji su sada sasvim ok, što kaže kauboj, porodice, očevi.
Dvojica od ove trojice boli su se u venu (heroin), krali od drugara po stanovima, teska zavisnost. Obojica su van toga vec desetak godina, mada ne zivim sa njima pod istim krovom da bih bio 100% siguran :D
Link to comment
Bas tako. To nije medicinski aksiom nego bapska floskula koja nema veze s mozgom. Koliko sam ja video, bivsi dzankiji cesto zadrzavaju neku formu zavisnosti (blagi alkoholizam, npr) ali to ne znaci da ne mogu da se resocijalizuju do te mere da se i to moze sanirati.
pa nije ni bapska floskula, nego nesto sto se smatra za common sense u narodu a zapravo je niska predrasuda na kojima funkcionise srpsko javno mnjenje. nemam problem kada to ispaljuje moja retardirana komsinica koja je radila kao salterska sluzbenica celi zivot ali ima odgovore i misljenja o svakoj mogucoj temi (o kojoj su ikada pisale vecernje novosti i rahmetli politika ekspres), ali je strasno sto to dolazi iz usta osobe koja je ako nista drugo da bi dosla do svojih mr dr prim titula morala da procita poveci broj knjiga. takav mindset ne bi prihvatio ni primere koji ukazuju na suprotno - kojih ima i to ne malo, kao sto se ovde misli. kad smo vec kod toga, ficfiric pise o fazi kada je vec kasno. vecina slucajeva heroinskih ovisnika se izvlaci pre nego sto dodje dotle, i to sto neko nije izneo pola gajbe napolje i krenuo da skida retrovizore i radio aparate iz kola nije znak da u pitanju nije tezak slucaj. to se posebno odnosi na beograd gde je hors u osamdesetim bio droga bolje stojece dece i finansijski mnogo teze dostupan nego danas. ima mnogo spasenih ljudi po gradu koji normalno rade, imaju porodice, cak su vrlo uspesni po raznim parametrima koji nisu tipicni za ex junkie populaciju. ali su svakako vadjeni pre nego sto su im poispadali zubi i pretvorili se u zive kosture.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...