Jump to content

Duhovno rehabilitacioni centar Crna Reka


Aca

Recommended Posts

Dok je bio živ, Nebojša Zarubac nikome nije bio potreban, osim svom ubici. I mrtav svima smeta; i državi i crkvi koje su učestvovale u njegovom ubistvu, i bivšim ministrima koji su prešli preko slučaja u Crnoj Reci kao da to nije ništa, i sadašnjim ministrima koji od drogeraša jedino više mrze pedere, i bajkerima koji su se svojevremeno odvezli u Crnu Reku da podrže kolegu Peranovića, i Obrazu koji ga je slavio, i ombudsmanu koji je stidljivo i diskretno “preduzimao mere iz svoje nadležnosti”, i NVO koje su u žaru borbe za stabilnu Srbiju izgubile iz vida pravo na život Nebojše Zarubca… Sve pretpostavke za nastanak moralne panike su tu, jedino nema nikoga kome je ona potrebna, krstaške moralne pohode protiv onih koji ugrožavaju društvo, a koji su odzvanjali decenijama, nema više ko da povede. Krstašima to više nije potrebno, imaju u rukama i mač i krst. I zaplašeno stado.
:Hail:
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    58

  • Аврам Гојић

    54

  • Indy

    46

  • Viloticka

    41

Dobro mozda nije spreman da ubije (preterujem), ali je spreman da opljacka sopstvenu rodbinu i prijatelje zbog dopa.
Vidi se da ne poznajes materiju pa baratas stereotipima. Danas je jeftinije biti narkoman nego pijanac koji pije po kafanama i splavovima.
Link to comment
pa da, bas sam krenula da to napisem, samo eksploatatorski moronski medij moze da uzme izjavu roditelja dan posto im je dijete ubijenoi stavi naslovporodica, ne samo u ovom slucaju nego i nacelno, nema obavezu da bude apsolutno racionalna, prisebna, neumorna, nedepresivna, tako reci skup robota koji su tu samo da bi izvukli narkomana iz ovisnosti. tj, imaju obavezu da lijece clana porodice, ali nemaju obavezu da su u stanju da ga lijece.
+ 1000 za sve što si napisala. Roditelji su izbezumljeni, što je i za očekivati, a Novosti su besramno đubre od novine. Edited by Syme
Link to comment
Evo Indy je spominjao jednog koji je izvrsio tesku provalu u stan rodjene babe. Mislim OK, poredim krajnosti. Ne ide ni svaki radikalni vernik okolo i ljudima upada u facu da im objasnjava da su gresni i da treba da se pokaju. Mislim, ne krstare gradom ni bande radikalnih vernika.
setnja-dveri_520x320.jpg:P
Link to comment

oftopik, ne znam jel on radikalni vernik, al malo stariji se dobro secaju zeljka ultrasa, ozloglasenog vodju nekada jedne ciganske frakcije, a potom radovaca, lika prilicno surovog i gadnog.znam da je zavrsio bogosloviju i posvetio se religiji. :)

Link to comment
Sad si ga i ti zaleteo kao da bande krvoločnih džankija krstare gradom i seku uši sa minđušama...Za koliko si slučajeva "lik na heroinu napao, istukao i opljačkao" čuo?
Moja zena radi u tuzilastvu. Najveci deo razbojnika i lopova, tih sitnih, su narkomani i bave se kriminalo da bi zaradili za drogu.
Link to comment
Moja zena radi u tuzilastvu. Najveci deo razbojnika i lopova, tih sitnih, su narkomani i bave se kriminalo da bi zaradili za drogu.
Opet, ne pričam o napaljenim klincima u Najkama sa telefonima od 300 evra, koji duvaju i šmrču koks kad krenu u, kako se to valjda kaže, razbojništvo, nego o heroinskim zavisnicima koji ne mogu da stoje ako se ne poprave dva put dnevno. Veoma bi me iznenadila statistika koja kaže da su oni većina u nasilnim kriminalnim delima. Sitne pljačke, trafike u mraku, cd plejeri iz kola, to da, ali nešto ozbiljnije...
Link to comment
Opet, ne pričam o napaljenim klincima u Najkama sa telefonima od 300 evra, koji duvaju i šmrču koks kad krenu u, kako se to valjda kaže, razbojništvo, nego o heroinskim zavisnicima koji ne mogu da stoje ako se ne poprave dva put dnevno. Veoma bi me iznenadila statistika koja kaže da su oni većina u nasilnim kriminalnim delima. Sitne pljačke, trafike u mraku, cd plejeri iz kola, to da, ali nešto ozbiljnije...
Ne znam statistiku, ali meni bliska osoba radi kao psihijatar u CZ-u, baš sa zavisnicima koji su tamo. Groznih priča ima.Samo ja te priče ne povezujem sa ovom temom. Ovaj Peranović se igrom slučaja dočepao narkomana, da nije bilo njih već bi našao neke druge žrtve.
Link to comment

Ma i ja imam kucnu prijateljicu koja je psycho u Drajzerovoj (duva kao zmaj, a nisu joj strane ni kojekakve hemije) i u njenim pricama dominiraju likovi koji su dopali Drajzera sto uz asistenciju policije, sto (relativno) dobrovoljno jerbo vise nisu mogli da se sastave da naprave delo koje bi im obezbedilo 1000 dinara za taj dan...Naravno, odmakli smo se od ovog psihopate koji se dokopao tih jadnih ljudi i na njima se izivljava i jos im isisava poslednju paru, poput onih magova sto prodaju lek za rak, sidu i druge neizlecive bolesti... Kad je covek u takvoj sitaciji, hvata se za svaku slamku, a ova bagra to nemilice eksploatise...

Link to comment
Peranović zarađivao 50.000 evra mesečnoAutor: BetaVladika Porfirije izjavio je večeras da je sveštenik Branislav Peranović, osumnjičen da je odgovoran za smrt Nebojše Zarupca u Centru za odvikavanje od droge, razvio privatni biznis i mesečno zarađivao najmanje 50.000 evra.Porfirije je za televiziju Pink kazao da nije znao da je Peranović otvorio novi centar za odvikavanje od droge u selu Jadranska Lešnica kod Loznice."Ono što sada saznajem da je otvorio taj centar kao nepristupnu kulu, na imanju svoje žene, što će reći da je to bio njegov privatni biznis, što ni sam Peranović nije krio. On je mesečno zaradjivao,odnosno dobijao, 50.000 evra minimalno", rekao je Porfirije.Istražni sudija Visseg suda u Ssapcu Slobodan Velisavljević odredio je večeras jednomesečni pritvor Peranoviću, optuženom da je odgovoran za smrt Nebojsse Zarupca (39), sstićenika "Centra zaodvikavanje od droge - Sretenje".
Link to comment
Peranović zarađivao 50.000 evra mesečnoTelevizija B92 je onda prva i jedina objavila snimak, koji nam je ustupio bivši štićenik, na kome se vidi Peranović u ulozi batinaša.Sve to vreme Branislav Peranović bio je protojerej. Crkva se od metoda ogradila i tražila od nadležnog vladike Artemija da centar raspusti i da protiv Peranovića pokrene crkvenosudski postupak. Peranović je sa mesta upravnika smenjen iste godine i otišao da se bavi sličnim centrima u okolini Loznice.Postavilo se i pitanje gde ide novac koji se uzima od roditelja da bi se njihova deca lečila u Crnoj Reci. Tri centra koja je tada vodio Peranović prihodovala su, prema tadašnjoj računici, oko 50.000 evra mesečno, ako se uzme u obzir da je svaki štićenik plaćao oko 250 evra u proseku.Istražujući ovaj slučaj TV B92 je otkrila da protiv Peranovića postoje zapravo tri prijave. Pre snimka batina u Crnoj Reci roditelj štićenika Peranovića je prijavio zanapad, za šta je Peranović dobio šest meseci zatvora, godinu dana uslovno. U Lazarevcu je takođe prijavljeno policiji zlostavljanje, i ta prijava je odbačena.Crna Reka još čeka sudsku presudu. Naime, Opštinsko tužilaštvo u Tutinu podiglo je optužnicu protiv Peranovića za krivično delo mučenja i nasilja. Sledećeg dana Osnovni sud u Tutinu odlučio je da Peranović treba da se brani sa slobode. Suđenje je završeno 2011. a presuda se još čeka.
EDIT: Bergasa19: 20:44:02, Jolly Roger: 20:44:05Zakasnih 3 sekunde... :) Edited by Jolly Roger
Link to comment
Opet, ne pričam o napaljenim klincima u Najkama sa telefonima od 300 evra, koji duvaju i šmrču koks kad krenu u, kako se to valjda kaže, razbojništvo, nego o heroinskim zavisnicima koji ne mogu da stoje ako se ne poprave dva put dnevno. Veoma bi me iznenadila statistika koja kaže da su oni većina u nasilnim kriminalnim delima. Sitne pljačke, trafike u mraku, cd plejeri iz kola, to da, ali nešto ozbiljnije...
Sad pricam sa zenom, razbojnici narkomani, uglavnom prete i retko dodje do toga da stvarno primene nasilje. Druga kategorija nasilnih krivicnih dela koji oni pocine je nasilje u porodici. Najucestalij su oni koji su beskucnici i treba im 5g valjda heroina dnevno. Oni obijaju i tako to ali i otimaju lancice i tasne, uglavnom starijim zenama. Edited by Hamlet Strašni
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...