Jump to content

Duhovno rehabilitacioni centar Crna Reka


Aca

Recommended Posts

uvek bih izmedju ove dvojice birao narkomana. njihova vera je ako nista drugo ono meni prihvatljivija od one koju upraznjavaju radikalni vernici.
Preterujes, obojen svojim stavovima prema crkvi&veri&all the rest.Radikalni vernik koji nije nasilan (u smislu da hoce da me bije sto ne postim ili tako nesto) je bolji od narkomana iz moje perspektive. Radikalni vernik moze nekoga da smara i da bude dozlaboga dosadan i neprijatan, narkoman moze nekoga da opljacka ili povredi da bi uzo pare za dop. Takodje, prilicno sam siguran da se sam taj covek bolje oseca i da mu je zivot bolji kao teskom verniku nego kao teskom narkomanu. OK, kapiram da se neki od vas gnusate bogomoljaca, ali reci "bolje narkos nego bogomoljac" je hipstersko preterivanje.
Pre par godina mi je na posao dosla lekarka-neuropsihijatar pa smo se u caskanju dotakli i narkomanije. Njen stav je - jednom zavisnik, uvek zavisnik... Pomenuo sam joj jednog lika koji je u srednjoj sedeo sa mnom u klupi, bio je heroinski zavisnik ali se skinuo. Ona je na to rekla da sme da se kladi da je taj covek ostao zavisnik samo da je promenio "narkotik". I stvarno, taj lik je dop zamenio teretanom, nagruvao se preko svake mere...
Dobro, i? Nije mu bolje kao teretana-friku nego kao heroinskom zavisniku? Postoje i bezazlene zavisnosti. Edited by hazard
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    58

  • Аврам Гојић

    54

  • Indy

    46

  • Viloticka

    41

narkoman moze nekoga da opljacka ili povredi da bi uzo pare za dop
Sad si ga i ti zaleteo kao da bande krvoločnih džankija krstare gradom i seku uši sa minđušama...Za koliko si slučajeva "lik na heroinu napao, istukao i opljačkao" čuo? Edited by historian
Link to comment

Upoznao jednog takvog radikalnog vernika koji je nekada bio na dopu. Preobrazio se nakon što je jedan iz ekipe poginuo. Elem, užasno je dosadan lik, smara sa religijom u tri lepe, ali ajde, neka ga, niko me ne tera da budem u njegovom društvu.

Link to comment
Radikalni vernik koji nije nasilan (u smislu da hoce da me bije sto ne postim ili tako nesto) je bolji od narkomana iz moje perspektive. Radikalni vernik moze nekoga da smara i da bude dozlaboga dosadan i neprijatan, narkoman moze nekoga da opljacka ili povredi da bi uzo pare za dop.
Da podsetim, pricamo o tome kako je radikalni vernik batinama ubio jednog narkomana.
Link to comment
Mislim, ja jako volim cokoladu, ali nisam spreman da kradem i ubijem ako je nema. Narkoman na dopu je spreman da krade i ubije ako dopa nema. Dakle nije problem u pristupacnosti, nego u supstanci.
Posle ovoga ja stvarno sa Hazardom, koga izuzetno cenim, nemam sta da polemisem na ovoj temi.
Link to comment
radikalni vernik je ziv. to bi moglo biti dovoljno, u okviru zadatog sistema...
Sto doprinosi drustvu, kako? Ali, OK.
narkoman moze nekoga da opljacka ili povredi da bi uzo pare za dop
I radikalni vernici svasta mogu da rade ako im se postave zakonske prepreke (necu se umoriti od ponavljanja da su mnoge stvari pripisane narkomanima rezultat toga sto drzava kriminalizuje njihovu pasiju). A uostalom istorija je posuta rucnim radom radikalnih vernika u odnosu na sta su narkomani mala deca.
Link to comment
Dobro, i? Nije mu bolje kao teretana-friku nego kao heroinskom zavisniku? Postoje i bezazlene zavisnosti.
Reagovao na Jolly-jev post o menjanju jedne robije drugom mojim caskanjem sa tom lekarkom. Nisam nista uporedjivao. Njen stav je da je nemoguce "osloboditi" zavisnika, vec je maksimum pokusati zameniti "jednu robiju drugom".Sto se tice tog lika iz primera, ne znam koliko mu je zdravije bildovanje posto se trovao steroidima a u kojoj je sad fazi, ne znam. Edited by ficfiric
Link to comment
Sto doprinosi drustvu, kako? Ali, OK.
drushtvu ne doprinosi nikako. doprinosi njegovoj porodici, inache nekvalifikovanoj za rukovanje teshkim bolesnicima i prepushtenoj snalazenju, da ima zivo dete. pre nego sto sve zivci sasvin napuste, pre nego sto ostanu bez sredstava za zivot, pre nego sto se istroshe kao ziva bica, pre nego sto im zivot prodje. dakle dete, kakvo takvo, ali zivo i (uslovno) svesno. svet je prepun zdravih radikalnih spodoba, neke su nam i na vlasti, svet je prepun dosadnih misionara. jedan vishe ili manje, majci moze da bude vazno.mislim, mozemo da svedemo to i na ovaj nivo: da li je bolje da je mrtav ili vernik?(bilder, sto reche neko. mnoge ljudske aktivnosti, chak i svakodnevne, a obojene ozbiljnim fanatizmom, prilichno su precenjene, samo zato sto smo se tako dogovorili)ja nekako nemam dilemu, mada me vernici svih boja i oblika nominalno ne interesuju ich (osim nekoliko izabranih), niti njihovi pogledi na svet. ali to sam samo ja.moze sve to i gore. naravno :((edip. da ne bude zabune, mada ne znam kako bi moglo da bude, ja govorim o narkomanu, 'detetu', kao potencionalnom misionaru smarachu. ne o batinashu.) Edited by thermal bug
Link to comment
Sad si ga i ti zaleteo kao da bande krvoločnih džankija krstare gradom i seku uši sa minđušama...Za koliko si slučajeva "lik na heroinu napao, istukao i opljačkao" čuo?
Evo Indy je spominjao jednog koji je izvrsio tesku provalu u stan rodjene babe. Mislim OK, poredim krajnosti. Ne ide ni svaki radikalni vernik okolo i ljudima upada u facu da im objasnjava da su gresni i da treba da se pokaju. Mislim, ne krstare gradom ni bande radikalnih vernika.
Da podsetim, pricamo o tome kako je radikalni vernik batinama ubio jednog narkomana.
Nisam stekao utisak da pricamo o istim kategorijama "radikalnih vernika". Pop-ubica je pre svega sadista i ludak. Edited by hazard
Link to comment
Posle ovoga ja stvarno sa Hazardom, koga izuzetno cenim, nemam sta da polemisem na ovoj temi.
Dobro mozda nije spreman da ubije (preterujem), ali je spreman da opljacka sopstvenu rodbinu i prijatelje zbog dopa.
Link to comment

Čekaj bre, upadaš u istu zamku u kojoj je (ne sumnjam) vaskoliko srpstvo: narkoman, ko ga jebe, i nek ga je ubio. Ko zna kol'ko bi ovaj dece pobio i baba opljačkao da ga pop nije otresao štanglom!Narkomani, a heroinski naročito su po pravilu kukavice i slabi ljudi, psihički i fizički. Teška provala u stan rođene babe je pravna kvalifikacija, a ne znak da je babu vezao za banderu i palio je brenerom da otkrije šifru sefa - to što je provalio u stan rođene babe i govori da nije imao muda da uleti u banku, prodavnicu, stan komšije rmpalije od dva metra, nego je skontao da će kod babe najbolje da prođe i ako ga uhvate.Broj zdravih i jakih mladih (a bogami ti najčešće sebe doživaljavaju kao "pravoverne") koji kradu, otimaju i prebijaju je nebrojeno puta veći od broja heroinskih zavisnika koji rade to isto.Ako se sećaš Pikca iz Roda - to je arhetip, slika i prilika pravog mučenika na heroinu.

Edited by historian
Link to comment
Koje je trovanje zajebanije - ta vrsta patkometrije me uopšte ne zanima. Moja se dilema odnosi na menjanje jedne robije drugom kao rešenje, generalno.
uvek bih izmedju ove dvojice birao narkomana. njihova vera je ako nista drugo ono meni prihvatljivija od one koju upraznjavaju radikalni vernici.
upravo. transfer iz jedne u drugu zombifikaciju, programiranje pravoslavne licemerno prazne & manipulativne kahune nalik peranovicu-bajkeru koju nije uspeo da otera ni besomucnim kaznjavanjem, no se frustracija samo intenzivirala. zasto jedna adikcija ne bi bila zamenjena drugom, manje destruktivnom, npr muzikom. malo su dokumentovane grupne terapije (upraznjeno mesto za) lokalnih samana koji bi mogli da se pozabave fizioloskim efektima sviranja bubnjeva/ritimicke stimulacije/ psihotropnog auditivnog efekta kroz socijalnu dinamiku . zvuci naivno, ali neke od ovih terapija se usputno koriste u nekim americkim centrima i uglavnom prvo dovode do opustanja i smanjenja stresa kroz kolektivno pravljenje zvukova, povratka ravnoteze u neurotransmitujucim zonama a onda i do emocionalnog oslobadjanja, psiholoske integracije i "spiritualnog" prosvetljenja. ne baratam nikakvim podacima za ucinkovitost ali cisto kao ilustracija raznih (mozda nadri) alternativnih metoda koji ne moraju da ukljucuju sipku, batinu i sadistickog talibana. Edited by palfoot
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...