Jump to content

Duhovno rehabilitacioni centar Crna Reka


Aca

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    58

  • Аврам Гојић

    54

  • Indy

    46

  • Viloticka

    41

@dabovicmeni se cini da si ti dobronameran, ali predivno nedotaknut narkomanijom.i super je sto je tako.
Ne poznajem Vasu (van foruma), ali to bi bilo inkonzistentno sa onim što je napisao pre par stranica. Ako se sećaš, požalio je što je pod utiskom ličnog iskustva sa žrtvom droge napisao prvi post na ovom topiku onako kako ga je napisao.Takođe, možda nije najuputnije donositi takve vrste zaključaka na osnovu nečijeg pisanja na forumu. Ja sam se tako zajebo x puta.
Link to comment

Pre jedno mesec dana sam razgovarao sa jednim decakom (srednja skola) i tek tad sam shvatio koliko je droga usla u skole i koliko je deci lako dostupna. Slusao sam i ranije price po medijima, ali sam mislio da su preterivanje. Srbiji je pod hitno potrebna neka akcija (nesto kao u Sablji) samo da bi se podigla cena drogama.

Link to comment

To mogu samo Novosti:

Majka ubijenog štićenika: Neću da mu odem ni na sahranuB. PUZOVIĆ | 07. avgust 2012. 20:57 | Komentara: 10Ispovest Milice Lukić, majke Nebojše Zarupca, ubijenog štićenika Centra za odvikavanje od narkomanije: Živote nam je pretvorio u pakao. Krao je, drogirao se, tukao me. Nemam osećaj tugeNA sahranu mu neću ići. Kao i svakoj majci, smrt deteta teško mi pada. Ali, posle svega što sam preživela, u meni se izgubio taj osećaj tuge. Moj život, uz sina narkomana, bio je gori od pakla!Ovo, uz dubok uzdah, suznih očiju, kaže Milica Lukić (60) iz Valjeva, na vest da je njen sin Nebojša Zarubac (39) nastradao od ruke Branislava Peranovića, raščinjenog sveštenika SPC, u Centru za odvikavanje od droge u Jadranskoj Lešnici kod Loznice.- Na sve načina pokušavala sam da mu pomognem, da se otrgne iz kandži droge, ali nije vredelo. Nebojša nije hteo da se leči u valjevskoj bolnici - kaže Milica. - Kad sam videla da ne želi pomoć, prestala sam da sa njim kontaktiram, sve dok prošle nedelje nije došao na odsustvo, sa lečenja u Jadranskoj Lešnici. Pre odlaska u taj centar bio je kost i koža, a posle desetak meseci lečenja vidno se popravio, rekao da se više ne drogira...Milica kaže da je Nebojša još u osnovnoj školi počeo neobično da se ponaša, često je bežao od kuće, popustio u učenju.- Ubrzo je počeo da javno, pred svima, puši marihuanu - kaže Milica. - Čak ju je uzgajao u dvorištu, sušio na terasi kuće. Uopšte se nije krio. Jednom sam uspela da pun džak osušene marihuane spalim.RASKRČMIO SVE- Strahote smo preživljavali više od dve decenije, jer je Nebojšu droga bila potpuno uzela pod svoje - jada se majka.- Sa njim nije bilo dogovora. Njegova reč nije postojala. A kad je nešto i obećavao, to istog trenutka više nije važilo. Kuća je bila puna stvari, bele tehnike, ali je, da bi došao do droge, sve budzašto raskrčmio...U dvospratnoj kući, u Ulici vojvode Mišića, na Šabačkom putu, Milica je, veli, često nalazila sakrivene paketiće droge, koju je Nebojša spremio za prodaju. U kuću je svakodnevno dovodio narkomane, drogirali su se naočigled Milice i komšija. Kanta za smeće često je bivala prepuna upotrebljenih špriceva...- Kad bi ga uhvatila kriza, lomio je sve stvari po kući, a sa narkomanima je po celu noć orgijao. Nismo mogli da trenemo - priča majka. - Mnogo stvari prodao je da bi došao do para, da kupi drogu. Više od sedam godina živim bez struje, u mraku, jer je Nebojša napravio ogroman račun, a nemam od čega da platim.Svojevremeno, da bi bukvalno preživela, Milica je počela da radi u prodavnici, ali je, dodaje, posao morala da napusti, jer je Nebojša potkradao. Dugo je bila bez posla.Sada radi u vešeraju valjevske bolnice. Njegov otac, od kog se Milica razvela, bio je mehaničar. I Nebojši je posao dobro išao, ali sve što bi zaradio, davao je za drogu.Šta se dešavalo u Peranovićevoj kući i kako je ubijen Zarubac pročitajte OVDE- Nekoliko puta Nebojša je fizički nasrnuo na mene. Kad sam ga pitala zašto, rekao mi je da sam kriva što sam ga rodila, a kad me je poslednji put udario, nisam više mogla da izdržim. Teška srca prijavila sam ga policiji - ispoveda se, suznih očiju, Milica. - Sestra Nevena jedva je uspela da ga privoli da ode u taj centar u Lešnici. Pored takvog brata, ni ona nikakvo detinjstvo nije imala.O ranijim slučajevima zlostavljanja u Crnoj Reci čitajte OVDENebojša Zarubac odavno je poznat policiji. Protiv njega je podneto više od 50 krivičnih prijava, uglavnom za razbojništva i krađe.Bio je registrovani korisnik metadona. Za sobom je ostavio dvoje dece iz dva braka.
Link to comment
За све вас што пљујете СПЦ једна информација: након скандала са батинањем СПЦ је Бранимира Петровића рашчинила. Ускоро након тога манастир Црна река је распуштен, а игуман Црне реке и већина монаха, ако не и сви, отишли су за Артемијем.
ne znam da li je uopste bitno, ali sam si potegao. upravo rekose na b92 da ovaj ludak nije zvanicno rascinjen.
Link to comment
tacno. a onda nabave negde dobru turu i... :smoris:
Sta znaci taj smajli? Da je neko umro ili?
laicko pitanje...sta bi se desilo kada bi se heroinski zavisnik fizicki izolovao tako da ne moze da uzima heroin i da ne moze da se samopovredi, uz konstantan lekarski nadzor za slucaj da mu kriziranje ugrozi zivot?da li bi posle izvesnog vremena (mesec, dva, godinu...) zavisnost nestala?
Zbog necega je morao da pocne, sto znaci da ce se zavisnost obnoviti.
Link to comment
Ali da li si manje zavisnik i manje izvitoperen mentalno teskim drogama ako je dop kvalitetniji? Nije njemu zafalilo droge, nego para. Ti predpostavljas da bi u legalizovanom svetu taj dop bio dovoljno jeftin da tvom kumicu ne zafali para za isti, a to mozda nije tacno. Tj. mozda i ne bi krao, a mozda i bi, ali malo kasnije. Onaj moj drugar je sve svoje pare spucao na dop, i uradio bi to kad-tad i da je isti bio 5 puta jeftiniji, pa bi opet dosao do toga da izvlaci na kvarnjaka pare od ortaka i rodbine, a njegova licnost bi bila svejedno isto deformisana. Poenta je u tome da je to cime se drogirao od njega napravilo licnost spremnu da obije stan rodjene babe. Zato sam ja protiv dekriminalizacije. Drogiranje teskim drogama - narocito ako krenes kao klinac - je nesto sa cim ljudi ne znaju tacno u sta se uvaljuju, a kada se uvale, kasno je, i tesko je izvuci se. Ti pricas o tome da neko ne bi opljackao sopstvenu babu da bi se ufiksao da mu je fiks jeftiniji, ja pricam o tome da je problem u ideji da legalna bude supstanca koja coveka dovede do razmisljanja da zbog fiksa opljacka rodjenu babu.
u legalizovanom svetu dop bi bio mnogo jeftiniji, ne samo dop nego i bilo koja druga supstanca koja se valja sa marginom x100 od proizvodnje do finalnog kupca. u takvom svetu bi se znala tacna jacina dopa, kao sto se zna jacina bilo koje psihoaktivne supstance koja moze da se kupi u apoteci sa receptom, cime je broj smrtnih slucajeva od iste prakticno redukovan na one gde je to primarni cilj: da se samoubijes.to ne bi resilo sve probleme, naprotiv, ali bi barem resilo neke i ucinilo rekreativni rad, koji je eskalirao poslednjih 20 godina, daleko benignijom operacijom nego sto jeste. sa druge strane, ne smem ni da zamislim sta bi se desilo kada bi neke relativno gotivne droge bile legalizovane tj masovno dostupne.
Link to comment
u legalizovanom svetu dop bi bio mnogo jeftiniji, ne samo dop nego i bilo koja druga supstanca koja se valja sa marginom x100 od proizvodnje do finalnog kupca.u takvom svetu bi se znala tacna jacina dopa, kao sto se zna jacina bilo koje psihoaktivne supstance koja moze da se kupi u apoteci sa receptom, cime je broj smrtnih slucajeva od iste prakticno redukovan na one gde je to primarni cilj: da se samoubijes.to ne bi resilo sve probleme, naprotiv, ali bi barem resilo neke i ucinilo rekreativni rad, koji je eskalirao poslednjih 20 godina, daleko benignijom operacijom nego sto jeste. sa druge strane, ne smem ni da zamislim sta bi se desilo kada bi neke relativno gotivne droge bile legalizovane tj masovno dostupne.
likewhatyoulike.jpg
Link to comment
Mislim, ja jako volim cokoladu, ali nisam spreman da kradem i ubijem ako je nema. Narkoman na dopu je spreman da krade i ubije ako dopa nema. Dakle nije problem u pristupacnosti, nego u supstanci.
Dokle cu morati da citam ovakve stvari.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...